Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Selitev odrasle zunanje macke

Selitev odrasle zunanje macke

Pozdravljeni! Pred 3 meseci sem se preselila v nov dom. Na zalost sem v starem pustila svoji dve macki (zanju zdaj skrbijo sosedje). Vendar ju zdaj grozno pogresam in me zanima ali je mozno odrasli macki (stari skoraj 9 let), ki sta navajeni ziveti zunaj in notri (prosto sta se sprehajala), preseliti v nov dom.
Nov dom je oddaljen priblizno 4km od starega. Zdaj zivim v bolj gosto poseljenem delu, zraven je tudi malce bolj prometna cesta (to me skrbi, saj tega nista navajena).
Ali bi ju bilo mozno preseliti ali ne? Obtaja kaksen poseben postopek, ki bi to selitev olajasal?
Hvala za odgovor.

Lep pozdrav

Če ti pomaga odgovor iz druge roke, od sestrične.

Da. Izvedljivo je. Na wc lahko navadiš vsako mačko, samo v tvojem primeru, rabiš 2 wcja.

Da pa zapolniš njun čas rabiš igrače, s katerim boš vsaj malo razmigala in zadovoljila njun lovski duh (perje na vrvici, razne igrače z meto, plezalno drevo je tudi dobra zadeva), razne zanimive interaktivne igrače, ki te majhne lovce stimulirajo in zapolnijo njihov čas.

Obstajajo pa fermoni za mačke, Adaptil-imaš ovratnice in polnilo za vtičnico, ki mačke pomiri, olajša selitev, poleg tega prinesi vsaj kakšno deko z njunim vonjem v stanovanjem, da olajšaš privajanje.

Ena uporabna zadeva je ta, ki jo je Nja navedla. Sama pri selitvi (dlje ali bližje od prejšnejga naslova) nisem nikoli posebej uporabljala kakšnih postopkov. Selila sem se znotraj mesta, znotraj države, kot tudi izven državnih meja. Enkrat na dobo 7 let, enkrat na dobo dveh-treh mesecev. Moraš vedeti, da so mačke zelo navezane na lastnika. Če si jih redno hranila, kdaj tudi “crtlala”, potem ne bi smelo biti težav. V novem domu jih navadi na mačje stranišče, zadovoli njihovo potrebo po igri (je Nja vse lepo opisala), ter se jim tudi veliko posvečaj s “crtlanjem”. Na začetku jih lahko hraniš s priboljški iz roke. Tako se bodo še bolj navezale na tebe in ti zaupale. Sploh, če so jih nekaj časa hranili sosedi.

nova
Uredništvo priporoča

Najlepsa hvala za odgovor in napotke! Komaj cakam da ju pripeljem in po dolgem casu spet vidim

New Report

Close