Najdi forum

Močan ugriz psa

Danes ob osmi uri zjutraj sem morala v šolo. Imam psa vrste cairn terrier, ki ima zelo močne zobe.
Je star 2 leti in je igriv. Ko sem ga morala dati iz njegove manjše ute sem pogledala noter in se prepričana, če je zares noter. Ko sem pogledala sem ga opazila in ga pobožala. Zameril se mi je saj je zelo zarenčal in pokazal zobe. Nato sem se ustrašila. Zopet sem ga hotela dati ven samo nato me je z vso silo ugriznil v nos. Kri mi zelo teče na obeh straneh. Sta globoki rani in se vidijo odtisi zob.
Kaj naj naredim?

Lp.

Zadnji čas je, da se naučiš pravilnega ravnanja s psom. Dve leti in igriv pes nimata nič z ugrizom. Tudi ne vem, zakaj se ti je zameril. TI bi se morala zameriti sama sebi, ker nisi sebe naučila pravilnega ravnanja s psom oz. te niso tvoji starši.
Lahko greš s psom v pasjo šolo in se ravnanja naučiš. Če pa te je preveč strah, pa oddaj psa ODGOVORNEMU lastniku. Jaz imam svojih zadosti, zato novega psa ne morem prevzeti. Naslednjič pa premislite, ko kupujete psa. S psom je ogromno dela in nikoli ni zares “naučen”. Lastnik in drugi člani družine morajo vedno pravilno ravnati s psom.
Nekaj hitrih nasvetov. Drugič ne tišči svoje glave k psu, niti z glavo ali roko ne rini v nejgovo uto. Ker je več kot očitno, da smatra, da ima on kontrolo nad teboj, da te bo učil, kaj smeš in kaj ne. Za ugrzi si si čisto sama kriva in v kolikor nisi polnoletna ali opravilno sposobna oseba, so krivi starši oz. skrbniki.

Konkretno, poišči strokovno pomoč. Če znaš hrvaško, ti nadpriporočam Igor Gačeša Vaš link , Dobra opcija je tudi Katja Rant Vaš link Nuša Pečnik Vaš link

Saj bi ti tudi Anito Gosnik priporočila, ampak trenutno je v pričakovanju in ne dela Vaš link

In kopica literature, naj ti naštejem samo imena Turid Rugaas, Karen Pryor, Susan Garret, Leslie McDevit. In tudi blogi, FB, YT, Glasgow dog trainer, kikopup. Pa sigurno sem še kakšnega spustila.

Do ugriza vedno pride, kadar pes nima druge možnosti, je potisnjen v kot, se ga ne upošteva (razbremeni), ga je toliko strah, je znerviran in napet, da potem to napetost sprosti z ugrizom. Kar moraš vedeti je, da se pes takrat ni počutil dobro, ampak je bil v hudi stiski.

Pes tebi ne zaupa toliko, da bi ti pustil, da glavo vtikaš v uto, se sklanjaš nad njim.

Čaka te veliko dela, da popraviš odnos med vama, da zgradiš zaupanje. Sama ne zmoreš, ker nimaš znanja.

Večina pasjih šol ti žal ne bo koristila oz. ne bodo ti koristili skupinski tečaji in poslušnost. Ker ti rabiš s psom vzgojo, prevzgojo, reševat odnos, se naučit razumeti psa, prebrati psa.

Pa srečno!

nova
Uredništvo priporoča

imaš majhno pasmo in ne razumem da ima tako močen ugriz. Čimprej pojdita v pasjo šolo in ja pes in otro nista najboljši partner

New Report

Close