Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina morski prašiček ali činčila?

morski prašiček ali činčila?

Pozdravljeni,

ko sem gledal še nisem zasledil te teme, tako da, če je kje mi prosim samo napišite povezavo do nje. Drugače pa vprašanje katero od tega izbrati? Katera je bolj čista, manj smrdi, je bolj družabna, … ?

Hvala za odgovore

Lp, borut

Najprej si zastavi vprašanje: zakaj želiš žival? Kaj boš imel/a od tega? Kaj jima lahko ti nudiš? Ko boš to razčistil/a pri sebi, pa pojdi natančno raziskovati v strokovno literaturo, kakšna je razlika med obema. In preberi vse, kar dobiš pod roke. Šele nato se boš lahko odločila, kateri tip bolj paše tvojemu karakterju.
Potem pa greš naprej po svojih vprašanjih. Za oba je potrebno redno čistiti in nasplošno skrbeti, oba sta zelo občutljivi živali in oba imata svoj določen vonj. Meni ta vonj ne smrdi, nekaterim ljudem pa pač ne odgovarja. Bolj je pomembno, če jima lahko zagotoviš ogromno prostora. Pa ne kletke, ki jo kupiš v trgovinah z opremo za živali. Tako, da jo sam/a narediš in je od 1×1 metra površine ali več. Vse ostalo je mučenje živali in zgolj zadovoljevanje egoizma.
Jaz imam trenutno še samo činčilo. Še kakšni dve leti nazaj sem imela polno glodavcev, tako da ti težko povem, zakaj izbrati enega od teh dveh. K meni so živali prihajale kot zavržene ali pač so jih oddali, ker so se jih naveličali. Zato nisem “kupovala” živali zaradi sebe, ampak sem jih posvajala predvsem zaradi njih. In sem se pri skrbi posvetila bolj temu, kaj one res potrebujejo, in ne, da zadovoljijo moji potrebi po živali. Ker to je tudi velika odgovornost. Čeprav sta obe živalci majhni, pa imata še vedno določene zahteve. In ti imaš najprej dolžnost poskrbeti odgovorno za živo bitje.
Družabne so te živalce tako: malo je karakter, večinoma pa se ob pravilnem ravnanju kar navadijo na roke in na “crkljanje”.

Oprosti Borut, šele zdaj sem prebrala, da si pripisal ime. 🙂

New Report

Close