Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Težave z dlesnijo (bula) pri mucu

Težave z dlesnijo (bula) pri mucu

Pri našem še ne 8 let starem mucu je veterinar pri pregledu zob opazil rdečo bulo, veliko cca pol cm, na zgornji čeljusti, slab zob in posumil na maligno bolezen. Muc je bil operiran, šlo je za granulom – odstranjen zob, nad karterim je bula. Veteriran je opravil tudi biopsijo bule, izvid je negativen oziroma opisujejo, da je minimalna možnost, da bi šlo za maligno bulo. Muca sem po dogovorjenem času pripeljala na kontrolo (2 meseca po operaciji). Na moje in začudenje veteriranja je bula še vedno prisotna, veterinah pravi, da se je celo malenkost večja, kot je bila in ne ve kaj bi to lahko bilo. Dobil je lysin 1 stekleničko in spet kontrolo čez 3 mesece, da se preveri stanje ?? Mene za muca skrbi zelo skrbi, mogoče je še čas, da se mu pomaga, če je kaj resnejšega. Drugače je muc živahen, zaenkrat je normalno (še celo malo preveč), tudi vode pije veliko, se igra, ne kaže nobenih znakov, da bi bil bolan. Ima pa muc že od 3 leta starosti težave z zobmi, tako da je že enkrat šel na operacijo zob in so mu izpulili 7 zobkov :-(.
Ima kdo kakšno idejo kaj bi to bilo?

New Report

Close