Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Kuža ima drisko in cudno hodi

Kuža ima drisko in cudno hodi

Prosim za nasvet. Doma imamo 8 let starega kavalirja. Do pred 14 dni nazaj je bil se zelo igriv in vesel. Prejsni teden smo sicer zaceli opazati, da zelo veliko spi. Prakticno celi dan.
V soboto pa smo bili na malo daljsem sprehodu in ko smo prisli domov in je oddremal cca 2 uri je vstal ampak zadnje noge so sle kar po svoje. Opazamo, da ga ze 3 dni zanasa z zadnjim delom telesa pri hoji. Ampak ne vedno. Od sobote ima tudi drisko. Ne vem od cesa, ker je samo brikete. 2x mu je uslo v stanovanju kljub temu, da je bil pol ure prej uzunaj. To se mu se ni zgodilo. Ce mu je bila kdaj sila nas je vedno opozoril s cviljenjem pred vrati. Klicala sem veterinarja in pravi, da naj ga pustimo in ce ne bo minilo cez kaksen teden, naj ga pripeljemo. Veterinar v nasem kraju je vaski p……., zato mu ne zaupam. Danes bom klicala veterinarja v sosednjem mestu ampak me vseeno zanima, ce je tu kdo, ki je imel podobne tezave s svojim kuzkom. Kaj mu naj dam, da ne bo vec imel driske. Drugace je kuza zdaj v 14 dneh zelo miren ampak vseeno zelo vesel, ko pride kdo domov in kar naprej maha z repom.

No jaz nikakor ne bi čakala toliko časa.
Podobno je bilo z enim blizu nas, ker se je najedel ostankov klanja živali, ki jih puščajo v gozdu. Ob tem, da kuža zanaša, bi šla jaz do drugega veterinarja, čim preje, da ga kvalitetno pregleda, da mu pregleda kri in postavi diagnozo.
Lahko je veliko različnih stvari.

Veterinar v nasem kraju je vaski p……., zato mu ne zaupam.

Potem pa v Ljubljano pokliči…da boš zadovolnja

nova
Uredništvo priporoča

Hahahahahahahaaaa, kaj naj ti serje v bajti. Saj to je tvoj družinski član a ne? In družina pač serje skupaj v bajti.
Hahahahahahaaaa

Na tvojem mestu ne bi čakal. Lahko gre za začetek paralize, spremembe na hrbtenici…Pelji ga k veterinarju, ki ga bo dobro pregledal in poslikal.

Sem klicala in lahko ga pripeljem sele v petek. Do takrat pa lahko samo upam, da bo bolje

Čimprej ga je treba peljati h veterinarju. Še bolj kot driska mi je sumljivo to, da ga zanaša. Treba mu je pregledati kri in narediti ultrazvok. Morda gre za kakšno vnetje, lahko ima revmo ipd. Srečno.

Kako pa je in pije?

Za drisko kuhaj pusto belo meso in riž.

Psi so trpežni in ne reagirajo na vsako figo, velikokrat gredo mimo kakšna vnetja ali viroze, brez da bi sploh opazili, ker pes nič ne pokaže, da se slabo počuti. Ko pokaže, je pa že za alarm.
Za zanašanje zadnjega dela je lahko 100 razlogov. Jaz bi ga definitovno peljala k veterinarju in ne bi čakala do petka. Mislim, kako te sploh lahko naročijo čez 4 dni, če je pes bolan?

Pije zadovoljivo. Poje pa pol pesti briketov na dan. Sem tudi jaz vprasala zakaj sele v petek, pa je bil odgovor, da kuza ni njihov pacient in, da smo iz druge obcine in njihovi kuzki imajo kao prednost. Sploh pa da imajo v zadnjem tednu zelo zelo zapolnjen urnik.
Sem ugotovila, da ni samo nase zdravstvo u k…., tudi zivalsko je

V ljubljani na kliniki Cesta v Mestni log so ti rekli, da lahko šele v petek?

Za drisko zaustavit pomaga tudi Linex, alhko tudi forte različica….

Če imam jaz težave z živalmi (imam psa in mačka) jih naložim v avto in odpeljem direkt veterinarju. Nič ne kličem in rezerviram terminov. To, kar opisuješ, je zame urgentno stanje, ki rabi urgentni pristop.
Še nikoli me niso odslovili, kadar sem prišel tako.

Pri nas doma v takšnih primerih takoj psa peljemo do veterine. Našega je tudi zanašalo zadnji del in je veterinar ugotovil obrabo hrbtenice na enem mestu …dobiva injekcije. Je pa veliko bolje. Star je že štirinajst let.

Če ga je nenadoma začelo zanašati, je lahko tudi kaka huda virusna okužba od kuge do leptospiroze, morda izbruh borelioze. Driska je lahko povezana ali pa tudi ne.
Skuhaj mu riž in vmes malo piščanca, če ga sicer dobro prenaša, če ga ne, raje malo drugega mesa. Tako mu malo razbremeniš prebavo.

Kje pa so ti rekli, da psa s tako simptomatiko pripelješ šele v petek?

New Report

Close