Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Pes ima težave z zadnjo nogo

Pes ima težave z zadnjo nogo

Pozdravljeni,
imamo 12 let starega psa, mešanca. Zelo smo navezani nanj. Že pred nekaj meseci pa smo začeli opažati, da težje skoči čez nizko škarpo pri hiši, pred kakim mesecem pa ni mogel vstajati iz zadnjih nog. To se dogaja, ko je pes dalj časa počiva oz.leži, ko pa vstane, pa se mu trese desna tačka in dviguje jo. Malo zopet leže na vse štiri, potem pa ko vstane, gre lepo na sprehod, ni videti nekih problemov, tudi teka. Ko je bil star 3 leta, je doživel prometno nesrečo. Pri rentgenskem slikanju se je pokazal zamik ene izmed zadnjih vretenc hrbtenice. Sedaj smo ga spet peljali na kliniko, ponovno so ga slikali, poleg zamika vretenca ima na sredini hrbtenice na enem vretencu izrastek. Dobil je kapsule za nevro bolečine in ene briketke proti vnetju. S to terapijo smo končali, stanje se je nekoliko izboljšalo, vendar ima še vedno težave z vstajanjem pri daljšem počivanju. Drugače je zdrav, ima apetit in redno odvaja blato in urin.
Na kliniki so mnenja, da težave izhajajo iz hrbtenice, jaz pa se bojim, da je to posledica napada enega psa, ki ga je spomladi valjal in grizel, on je pa samo nemočno ležal. Potem je lastnik psa na silo odstranil, naš pes je pa še dva dni malo krvavel iz zadnje tačke. Potem se je zadeva umirila, a ga takrat nisem peljala na kliniko, ker se mi ni zdelo, da je zelo poškodovan.
Na kliniki nagibajo, da bi bila potrebna operacija, a ne vem, če ima glede na starost psa in višino stroškov to sploh smisel.
Ali mi lahko odgovorite, če je imel kdo takšen primer in kakšna je bila rešitev?
Hvala in lep pozdrav, zaskrbljena.

Dobiva kakršnekoli dodatke za sklepe? Cortaflex, Flexadin…? Ali ste šli do fizioterapevtke (Kristina Porenta) zelo dobra je tudi Jana Dretnik (do nje se pride tudi preko Fitka-prvi fitnes za psa-imajo samo FB stran).

Moj pokojni pes je imel zaradi poškodbe obsežno premaknjeno eno ledveno vretence…treba je bilo konstantno dodajati dodatke za sklepe, zelo je cenil spomladanski in zimski plašč, ker mraz in težave z okostjem ne gredo skupaj. Treba je skrbeti za mišice-ampak prirejene vaje zanj-(fizoterapevt,fitnes)…Manj kot bo mišic, večje so bolečine in na koncu ne gre več.

Smiselno je še 1x slikat taco, da ni kak kostni rak-v takem primeru se pomagat sploh ne da več, razen lajšanja bolečin. Opcija so še kake klopne bolezni kaj tretjega.

Pri teh letih si zasluži en menedžerski veterinarski pregled v ključno s slikanjem kolkov, komolcev, hrbtenice in tudi, da se preverijo vezi. Lahko ima poškodovano vez-tega RTG ne odkrije-UZ, MRI in pa s pregledom…s tem, da jih večina hodi k Diamond, čez mejo, pa tudi Pirasu v ITA, kadar se gre za poškodbe mehkih tkiv, kadar se pri nas ne uspe prit do prave diagnoze.

Spoštovana Nja,
najlepsa hvala za odgovor in nasvete za našega mešančka. Takoj, ko smo ugotovili, da ne more na zadnje noge in da je problem v eni tački, ki jo dviguje in se trese, sem mu začela dajati Glukozamin, dve kapsuli na dan. Nasvet sem že prej poznala, ker ima sosed ovčarko, sedaj staro 14 let, ki so jo veterinarji že pred par leti kot odpisali. Nekdo pa mu je svetoval Glukozamin in psica hodi sedaj normalno na sprehode, eno kapsulo na dan ji daje od takrat.
Se mi zdi, da je našemu Bobiju zaradi tega zdravila boljse. Ko lezi in gre kdo mimo njega, ne vstane, samo tako žalostno leže gleda, potem pa počasi vstane, drzi nogo malo pokonci in med hojo spet leže, nato pa začne počasi normalno hodit. A pri vsem tem sploh ne stoka, ne cvili, kot da nima bolečin. Zato sem pomislila, da mu je tisti pes na sprehodu kaj pretrgal v stegnu, ker je od tam malo krvavel, a se je videl samo en majhen košček odtrgane kože.
Na kliniki so mi rekli, da bomo videli, kako se bo razvijalo in da se naj najavim ortopedu, ki bo povedal in svetoval, kaj narediti. Jaz sem pa že sama razmišljala, da bi mogoče UZ kaj pokazal, ki je za mehka tkiva. Tudi o raku sem že razmišljala, a to možnost potiskam raje v podzavest. Najprej je prišel veterinar in predlagal UZ in pregled krvi, če tisto zdravilo Ramadal ali nekaj takega (proti vnetju) ne bi pomagalo. Potem sem pa psa peljala na kliniko, ker vem, da veterinar nima Rtg, ker smo enkrat že imeli tak primer zaradi paradontoze pri drugem psu. So ga morali na kliniki še enkrat operirati, ker veterinar pred operacijo zob ni videl pravega stanja zob.
Drugače pa je naš Bobi zunanji pes, ima vsestransko izolirano hiško in ni bil nikoli v hiši. Moji domači mi rečejo, da je star in da se je treba sprijaznit s stanjem, a jaz naredim za psa vedno vse, kar je treba, da ne bi trpel in da bi preživljal lepo starost.
Se opravičujem, ker vas sprašujem, kaj pa so vašemu preminulemu psu rekli veterinarji oz.na kliniki, kaj narediti glede hrbtenice?
Lepo pizdravljena, Marija

Psa prestavit v hišo. Ali pa mu naredite talno gretje, karkoli. Samo izolirana hiška ne bo zadostovala, pes trenutno potrebuje več-vključno s kakim plaščem. Tudi zelo slabo je, če je pes ves čas na premajhnem, zelo omejenem prostoru (hiška). Skratka, dokler bo v takih temperaturah zunaj, tudi velikega izboljšanja ne bo.

Na tržišču imaš tudi ortopedske postelje, back on track izdelke za pse… Ni starost tista, ampak je treba prilagoditi oskrbo psa. Stare kosti in mraz nikoli niso šle skupaj.

Pozdravljeni!
Tudi jaz sem v skrbeh za mojo psičko. Imam 8,5 let staro maltežanko. Do letos je bila dokaj zdrava, vmes je imela vnetje ušes, drugih težav ni imela.
Letos maja pa se je začelo. Najprej driska, naslednji dan krvava driska. Seveda sem jo peljala k veterinarju, naredili so krvno sliko, ultrazvok,dobila infuzijo. Ugotovili so kronično vnetje črevesja in nekoliko nizko delovanje ščitnice. Dobila tablete. Dajem ji jih še vedno. Po nekajdnevni infuziji ij antibiotikih se je stanje umirilo. Postala je malo bolj živahna, vendar ne več ista ko prej. Stanje se je po dveh tednih ponovilo. Spet zdravila. Potem spet nekaj časa boljše. Nakar je dobila navidezno brejost. Spet postala zelo uboga. Sem mislila, da bo umrla. Zraven še začetek pljučnice. Dobila zdravila, stanje nekoliko boljše. Vmes še naj bi imela alergijo na bolhe, v nekaj dneh je dobila rane po telesu, pulila si je dlako. Spet zdravila. No sedaj pa…veterinar pravi, da je boljše. Ima še nekaj mleka, zaradi navidezne brejosti. Ji še dajem zdravila. Vendar je psička še vedno brezvoljna, se več ne igra, zadnje dni se trese, ves čas jamra, … Ne vem kaj naj delam. Toplo ima, saj kurim, leži na dekicah, vročine nima. Ne vem kaj naj naredim. Veretinar pa pravi, da je vse ok z njo. Ampak vidim, da ni. Prosim za vaše izkušnje, nasvete,…karkoli, če ste imeli podobne težave. Iz srca vam bom hvaležna.


Glede na to kar pišeš, ima verjetno več starostnih težav. Da se trese, je ponavadi bolečina, če niso nič ugotovili ali so naredili uz ali ji slikali skelet? Jaz ti priporočam, da ji pričneš dajati CBD, ki bo olajšal zelo veliko starostnih težav, prenehala boš z zdravili (seveda z vednostjo veterinarja), kot je bolečina, vnetja kar bi bilo lahko tudi posledica driska, alergija na bolhe morda tudi pršice. Če želiš še več info, mi lahko pišeš na mail.

Hvala za odgovor. Bom razmislila o predlogu in se posvetovala z veterinarko
Kak CBD? Isti, kot za človeka? Ker tega imam doma…sem jemala nekaj časa.

Seveda isti. Ampak je potrebno vedet, da mora biti CBD vsaj 30%, kapljice so metanje denarja stran. Drugo smola mora imeti polno vsebnost rastline, vse kanabinoide. Preverite deklaracijo, laboratorijskega testa verjetno nimate? Glede veterinarjev pa takole. Eni so zelo razgledani, beri načitani in o tem veliko vejo, drugi skoraj nič in ne znajo svetovat. Upam, da je vaš tisti prvi. Naša veterinarka je ugotovila rakav tumor pri psički, svetovala operacijo, kemoterepijo brez tega ne bo psička živela niti 2 meseca. Nismo je podvrgli vsemu temu, le CBD, pa je živela kvalitetno eno leto, ni mogla verjet, ko jo je videla, bila pa je stara. Sem se pa obrnila na gospo dr. Mojco Cerovšek, ona je v tem zelo podkovana, za posvet.

Bom jo vprasala. V soboto imava pregled. Ja moja smola ima 69%CBDja. Tako da je prava. Pa 3%THCja. Ampak glede na to kaksnega okusa je, si sploh ne predstavljam, da bi moja psicka to hotela uzivat. Lahko pa probamo nekako. Ker mi je res hudo, da jo taksno gledam in ji ne znam pomagat.


zavijte smolo v malo salame, sira ali mesa in bo pojedla. Na začetku dajte 2x dnevno teden dni, nato 1x dnevno.

Ok, bom probala. Hvala.

Evo bila pri veterinarju. Na žalost nič dobrega. Povečana jetra, zelo. Pa močno vnetje mehurja. Dobiva antibiotik in infuzijo b kompleksa in hartmanovo. Ne kaže nič bolje. Konoplja pa baje za njo ne pride v poštev, ker ima kronično vnetje črevesja. Tako da ne vem…upam, da ji bo po teh zdravilih bolje.

CBD zdravi ravno kronična vnetja in ja za črevesje je še posebno dobro, Cronovo,…. Preberi kaj iz neta o tem. Žal veterinarji o tem ne vedo veliko.

New Report

Close