Najdi forum

Pes – poškodba

Lep pozdrav!

Včeraj zvečer se je mojemu kužiju (manjši mešanec, starost približno 2 leti) zgodil ponesrečen skok na kavč – ni bilo prvič – vendar tokrat je bilo nekaj narobe. Namreč ob zgrešenem skoku se je zaletel v kavč in ob tem ostro in naglas zacvilil, nato sem ga dvignila in položila na kavč med tem je zopet zacvilil. Tresel se je cel sploh v predelu zadnjih nog in od takrat bolj kot ne počiva. Potem je grozno prestrašen, ni se odzival na moje klice celo izogibal se me je – kot da bi mu jaz kaj naredila.. Nasprotje totalno – ponavadi je hiperaktiven, razigran, skače na polno…
Že včeraj je lahko skočil iz postelje/ na posteljo, vendar je njegov rep netipično lociran navzdol med nogicami, ni živahen – pretežno počiva cel čas, vendar ima apetit. Tudi na zadnje noge ne skače. Ponovno je zacvilil ko sem ga masirala in je bil obrnjen na hrbet – tukaj mu nekaj ne odgovarja ker je cel v krču in nesproščen. Povsod se ga lahko dotaknem brez negativne reakcije. Tudi zadnje nogice in rep lahko premikam in božam brez da trzne. Hodi in tudi na trenutke teče. Po stopnicah in iz kavča/postelje ga preventivno sedaj nosim.
Ker sem trenutno brez dohodka in brezposelna odlašam odhod k veterinarju oz. sem rekla da bom počakala dan, dva da vidim kako in kaj bo z njim.
Kaj bi lahko to bilo?

To je za obisk veterinarja in to čimprej danes, takega, ki se spozna tudi na ortopedijo, ker danes je rep, lahko se stopnjuje in bo prišlo do paralize zadnjih tac, potem pa tudi operacija ne bo pomagala. Nafehtaj sorodnike, prijatelje za denar.

Tako sedaj sem ga odnesla ven lulat – rep je bil nazaj dvignjen in uslocen nad hrbet kot obicajno, hodil je malce previdno na zacetku a cez cas normalno, tudi stekel je, med lulanjem celo dvignil nogo. Sedaj sem ga zopet odnesla notri in pociva naprej. Glavo/vrat brez problema obraca. Med hojo nisem opazila niti sepanja niti cudnega koraka. Aja zadnje tacke so se mu tresle skupaj z njim celim po vcerajsnjem dogodku en cas – danes in ze vceraj kasneje tega ni bilo vec.

New Report

Close