Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Zdravstvene težave 12 letnega muca

Zdravstvene težave 12 letnega muca

Pozdravljeni,
pred skoraj 12 leti smo v zavetišču v Gmajnicah posvojili 3mesece starega, navadnega, progastega sivega – najhvaležnejšega mucka. Z našo družino živi svoje kraljevo življenje, večino časa je v hiši, ko gremo mi na vrt je z nami. Po začetni problemih s prehladi, smo le te ustavili, sledila je kastracija, potem pa je do svojega 9 leta živel svoje življenje v vsem udobju, ki si ga lahko zamislite. Pri 9 letih so se začele pojavljati prve težave – lizal si je spodnji trebušni del in si ga zlizal do ‘roznega’. Peljala sem ga k veterinarju, kateri je ugotovil alergijo (na nič določenega) in preveliko telesno težo (7.5 kg) in takrat smo hrano zamenjali le za Hills DD (občasno ZD). Nekaj časa je bilo vredu, potem pa so se zopet pojavile enake težave. Veterinar je predpisal kuro z Medrolom. Pa je bilo spet nekaj časa vredu. Vmes si je zlizal rit-anus, mazali smo ga s kremo Diprodenta in smo rešili. Potem so se poleg lizanja trebuščka pojavile še težave z dihanjem (ko je buden globoko diha, ko spi smrči). Veterinar mu je predpisal Flixsotide inhalacijo, katero smo morali opustiti, zaradi še hujše srbečice. Vmes mu počasi izpadajo zobki (nekaj tamalih in zgornji podočnik), za dlesni uporabljamo mazilo Dentisept. Poleg težkega dihanja, so se mu začele solziti oči in kiha gnojne izcedke – sedaj eno leto. Veterinar v Kamniku nima endoskopskega aparata za mačke (večjega oz. za pse ima), svetoval je pregled v Ljubljani. Maček vožnjo noro slabo prenaša, zato se za ta podvig nismo odločili. Po posvetu z veterinarjem delamo občasne kure z Medrolom včasih v kombinaciji še z drugim antibiotikom (žal ne vem imena), vse to predpiše veterinar. Prejšnji teden je zaradi dihalne stiske doživel epileptični napad (Medrola ni dobil 3 mesece). Sedaj mu ga dajem, 1 tableto na dan že sedmi dan, veterinar je predvidel za 10 dni. Ko maček dobi tableto je ok (veliko spi), ko tableta popušča, se mu zopet solzijo oči, 1x na dan kihne, tokrat prozorno (drugače kiha gnojno). Diha v redu, je pa začel opletati z jezičkom, kot da ga nekaj v ustih moti. Drugače pa cel čas normalno je, pije in odvaja (blato normalno 1x dnevno), sedaj ima 6.5 kg, prespi večino dneva ima svoje crkljive urice in včasih je še malo igriv.
Zavedam se, da je maček relativno star, opažam, da kure z medrolom očitno sledijo pogosteje oz. Medrol ni tako nedolžna zadevica, zato bi rada dobila še kakšno mnenje v vezi teh dihalnih težav, morda drugo rešitev za poizkusit. Mačka ne morem nikamor peljat, razen k najbližjemu veterinarju (3 km), še to je cela drama…. Na internetu je nekaj napisanega, brala sem o nekih inekcijah… Skratka, prosim NA POMOČ!
Hvala,
Tia

če želite, mi pišite na moj mail. Priporočam vam smolo industrijske konoplje, ki je varna, naravna, blaži simptome, ki ste jih opisali. Odlično blaži bolečine in slergije, enako tudi vnetja (medrol ima res veliko stranskih učinkov). Ni psihotropna in jo lahko uživajo tudi otroci in živali. Mail: [email protected].

New Report

Close