Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Pritlikavi kunec in mokra trava

Pritlikavi kunec in mokra trava

Slisal sem da kunec nesme jesti mokre trave, pa tega nerazumem najbolje, kaj to pomeni ko je trava mokra npr. Dež ali je misljeno da mora bizi seno suho. Ker bi ga radndal na povodec in malo ven na travi pa sem to da nesme jesti mokre trave videl pa sem zdaj cisto zmeden, in ce seno mora biti posuseno, a potem ce ima v blizini vodo pa seno pa da vodo polije na seno, pa je seno cisto malce mokro to nesme pojesti.
Hvala vsem za odgovore!!

Pozdravljen, no kolikor jaz vem…za kunce ni zdrava jutranja trava, ko pade rosa, takrat je mokra, zakaj točno jim škodi pa ne vem….če se trava sredi dneva polije z vodo ni škodljiva, enako velja za seno
Tako, da je seveda lahko na travici ampak ko se trava od jutra posuši 🙂
………………………………………..
Lp, Tigerček

Super hvala

nova
Uredništvo priporoča

Meni ta trditev o škodljivosti mokre trave ni logična. Tudi divje živali se pasejo ob mokri travi. Našim morskim prašičkom ni še nikoli škodovala, prav tako ne pticam, ki jih imam. Nabiram regrat skozi vse leto, zjutraj ali zvečer. In nikoli ga ne sušim, že desetletje …

Ne saj nisem mislila posušen, ampak za kunce velja, da jih po rosni travi rado napenja, kar pritiska na nekatere organe.
To pri naši vzreji že dolgo velja, nisem pa nikoli poskušala za vsak slučaj.
Sem pa zdaj zasledila, da kuncu v bistvu mokra ne škodi, problem je v tem, da se mokra hitro spari, ta pa je res škodljiva.
…………………………………………………….
Lp, Tigerček

New Report

Close