Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Kam rpijaviti agresivnega psa oz. je sploh možno kaj storiti?

Kam rpijaviti agresivnega psa oz. je sploh možno kaj storiti?

Zdravo.
Mene zanima kaj lahko naredim v primeru da pes ki je sicer zaprt za ograjo, proba napast mene in mojo psičko. Ograja namreč sega do pločnike pes se pa nonstop v njo zaletava, nazadnje jo je skoraj podrl. Lastniki imajo 2 psa oba sta agresivna lajata na vse kaj se premakne. Mimo vodi tudi šolska pot in dnevno v času šole mimo hodijo otroci ti psi pa skačejo v njih.
Psi delujejo izredno agresivni in skoraj že kot da so jih lastniki zanalašč tako vzgojili, če se temu lahko reče vzgoja… Psa živita na betonu in ni videti da bi imela niti malo trave…

Zdravo, moje mnenje: ker sta psa za ograjo in ne moreta nikomur nič storiti, jih ne morete prijaviti. Če vas pa moti njuno lajanje, recimo, da “ogrožata vaš osebni mir” ponoči ali pa imata psa možnost izhoda in se potepata, ali pa zanju ne skrbijo primerno, potem pa lahko ja.

Nope, dokler je okolica varna pred njimi ni zakonske podlage-ti je pač zoprno it mimo. Naredi si žur, lahko tudi brikete mečeš čez ograjo (dejansko se bost ačez čas začela veselit tvojega mimohoda-to sem naredla pri eni psici, labradorki, ki je za ograjo in ta ograja je bolj nizka in švoh in če bi se odločila, bi lahko skočila čez) sedaj ne laja več, ne nori, se povzpne na ograjo in čaka, da jo počoham (ker z ljudmi pa nima težav, samo psi jo jezijo). Kadar tebe ali tvojo žival drug pes ugrizne, skoči nate, popraska, se zakadi in ga lastnik ne obdrži ob sebi-takrat se LASTNIKA prijavi veterinarski inšpekciji.

nova
Uredništvo priporoča

Sem tudi misla da nič kaj ne more :/ Saj vem da psa nista nič kriva da so lastniki tisti:/ Prav smilita se mi ker sta celi dan in noč na betono :/ Malo me je strah da bi ji kak briketn vrgla da nebi potem lastniki težili, bom probala poiskati alternativno pot okoli niju 😛 🙂

še jaz bom kar tu prosila za vašo pomoč oz. delitev morebitne izkušnje.

Po novem živimo v majhni ulici hišk, ki se vključuje v dokaj prometno cesto. Skoraj vse hiše so neograjene in z nasprotno začenjam imeti konkretne težave.
Imajo psa, ki se glasno zaganja v mimoidoče ljudi, tudi vame in moje domače in goste na moji parceli, z njemu enakimi ali manjšimi psi se tudi zravsa pošteno.
Ker sem že bežala pred njim z otrokom v naročju sem lastnico opozorila, da mi to ni všeč, pa je rekla da je pač pes posvojen in nezaupljiv.
V kolikor se zadeva zgodi preko dneva, so navadno v bližini in potem je galama, tečejo za psom, ga lovijo, mečejo vanj stvari da ga ločijo od drugega psa, ipd. Naj povem da je pes na povodcu samo ko gredo stran od doma. pa brez nagobčnika. In se izogibajo mimoidočim na način da hodijo po cestišču..
Ok. Največji problem je ponoči. Potiho odprejo garažna vrata, psa napodijo ven in ga do poznih ur nespustijo not. Jaz bežim v hišo. Otroci obiskov si ne upajo igrat na dvorišču (jim ne upam pustit) ker ne vem kdaj in iz kje bo priletel. Sosedje nosijo starejšo pudlico v naročju po “rdeči coni”.

Kam naj pokličem, pišem, da bodo kaznovani lastniki in ne pes. Nisem jezna na psa, čeprou brcnem proti njemu za obrambo. Ni me še ugriznil ampak ne dvomim da bi. Najraje pa bi nabrcala lastnike.
Drugi sosedje naj bi enkrat prej že sporočili nekam kaj se dogaja, vendar naj bi se od takrat spremenilo samo to, da na skrivaj psa vržejo ven, med tem ko so ga prej pač suvereno spustili.

Hvala za vse namige!!

Pokličite kar na policijo naslednjič ko se boste počutili ogroženo, če nimajo ograjene parcele potem lahko prijavite da pes ni na povodcu. Sploh če se zaganja v vas in otroke obvezo takoj policijo poklicat da vas je želel napast neprivezan pes.

New Report

Close