Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Dilema s hrano – katero kupiti?

Dilema s hrano – katero kupiti?

Živjo!
Zaradi finančne krize ki me je doletela sem (trenutno) prisiljena sklestiti stroške.. Ti zajemajo tudi hrano za mojega štirinožca. Do sedaj sva nekako kombinirala Orijen in Acano – normalno super zadovoljna z vsem razen – s ceno.
Ker bodo zaloge počasi pošle.. Me zanima katera znamka hrane je cenovno ugodna a še vedno v mejah sprejemljivega? Gledala sem zaenkrat Cibau in Ontario.

Ontario adult mini breed sestavine:
SESTAVA
piščančje meso 21%, piščančja jetra 15%, krompir, koruza, piščančja maščoba (konzervirana z mešanimi tokoferoli, vir vitamina E), lososovo olje, naravne arome, posušena jabolka, pivski kvas, paradižnik, izvleček iz juke, minerali, DL-methionine, L-lizin, mannanoligosaccharides, fruktooligosaharidi, probiotiki, organski baker, holin klorid, organski cink, organski mangan, organski selen, biotin, niacin, kalcijev pantotenat, vitamin A, vitamin B12, riboflavin (vir vitamina B2 ), tiamin mononitrat (vir vitamina B1), piridoksin hidroklorid (vir vitamina B6), folna kislina, vitamin D3, vitamin E (alfa-tokoferol).

ANALITSKE SESTAVINE
surove beljakovine 28%, surova maščoba 17%, vlaga 10%, surovi pepel 6.5%, surove vlaknine 2.5%, kalcij 1.5%, fosfor 1.1%

Cibau Adult mini sestavine:
Sestava: dehidrirano piščančje meso (32%), riž (25%), koruza (23%), piščančja maščoba (7%), dehidrirana riba, osušena pesina pulpa (4%), ribje olje (2%), rastlinsko olje (1%), natrijev klorid, posušen pivski kvas (0,3%).

Dodatki na kg: Nutritivni dodatki: vitamin A 10000 IE, vitamin D3 1000 IE, vitamin E 100mg, vitamin C 100mg, niacin 25mg, pantotenska kislina 10mg, vitamin B2 5mg, vitamin B6 4mg, vitamin B1 3mg, vitamin H 0,25mg, folna kislina 0,30mg, vitamin B12 0,04mg, holin klorid 1800mg, cinkov oksid 108mg, cinkov sulfat monohidrat 120mg, manganov sulfat monohidrat 150mg, železov sulfat monohidrat 44mg, železov karbonat 60mg, bakrov sulfat pentahidrat 50mg, brezvodni kalcijev jodat 2,4mg, natrijev selenit 0,22mg, DL-metionin2000mg.

Analitične sestavine: surove beljakovine 27,00%, surove maščobe in olja 15,00%, surove vlaknine 2,00%, surovi pepel 7,50, kalcij 1,20%, fosfor 0,90%.

Katera je boljša? Mi priporočate katero drugo znamko?
Prosim brez komentarjev tipa “kaj imaš psa če nimaš denarja zanj” itd. Vsakemu se kdaj pripeti in dogodi v življenju kaj nepričakovanega… Kot rečeno – začasno bomo stiskali pasove dokler se situacija ne obrne na bolje 🙂

Povej budžet za velik žakelj hrane. Kaj pa recimo Lukullus, 15kg=40€ (zoohit), Markus Muhle 15kg=43€(zohit), 4pet v akciji imaš 2x12kg=72€ (mrpet).

Tele so hladnostiskane. In moreš na začetku na novo navagat, ker so peleti težji in moraš po volumnu hranit manj.

prihter enter. Markuh muhle dobiš tudi od 30€ naprej. Večina teh peletov, se da lepo nalomit na manjše koščke, tako, da bi lahko šlo tudi z minijem skozi.

nova
Uredništvo priporoča

Poleg cenejse kupljene hrane pa lahko od casa do casa sama skuhas skledo riza, … poglej na kaksnih “pasjih” forumih pod prehrano. Lastniki dosti pisejo tam, kaj vse dajo za jesti.
Nic hudega, vsakemu se lahko kaj pripeti. Drzim pesti, da se cimprej skobacas iz te situacije.

New Report

Close