Najdi forum

Pozdravljeni potrebovala bi pomoč.
Danes sem šla s psom na sprehod. Šla sva v boš pes je bil na povodcu potem pa sva šla po poti mimo tabornikov in sta ga dva otroka hotela pobozati. Ponavadi je prijazen do otrok zdaj pa je zarencal! Z mano je bila še mami, sestra, soseda in njena 2 letna hčerka in njuna psica. Če so psi agresivni imajo rep gor in se uprejo na tla. On pa je imel del dol(ni bil spodvit) in ni mahal z njim ampak je bil čisto trdo dol. Na ušesa pa nisem bila pozorna. Ko smo se jim bližali jih je mel gor(tako da mu je konica visela dol saj jih nemore čisto naspiciti ker so sama po sebi ponavadi dol). Star je osem let in je mešanček med zlatim prinesalcem, jazbečarjem in škotskim ovčarjem. Še nikoli prej ni rencav razen na sosedovega psa če se mi je približal ker je bil ljubosumen. Ko pa smo šli nazaj domov je sestra opazila da ima “steklene” oči.
Prosila bi za razlago tistega položaja. Ker nerazumem.

Pes ni zelel stika. Otroka sta se po njegovem obnasanju sodec ze priblizala na nacin, ki mu ni ustrezal. Pes ni dolzen trpeti vseh in na vsak nacin. Moj nasvet: drugic naj ljudje vprasajo, ce zelijo stik z vasim psom. Ko in ce jim dovolite, jim povejte, naj se zelo pocasi priblizajo – tudi otroci. Ce tujci tega ne upostevajo, jih z glasnim opozorilom odzenite proc.

Sta vprašala in psu sta se počasi približala. Fant mu je hotel dati roko za povohati in je pes zarencal preden se mu je približal.

nova
Uredništvo priporoča

Hmm kadar mene kdo vpraša, če lahko poboža psa, je postopek, slednji, povem kako ji je ime in naj jo povabijo k sebi, brez stegovanja rok, če psica pokaže interes-prav, lahko pobožajo, pod gobcem, po prsih in ker ima rada tudi pri ušesih. pa čeprav tolerira vse dotike in božanja-ji tega ni treba, če ne želi. Navadno ima na sprehodih veliko drugega opravka (vohlanje po tleh prebiranje informacij)

Neznanim ljudem pa načeloma ne pustim oz. vsaj poučim o pristopu do psa in da sami ne smejo k privezanemu psu, da če se pes umika ali oblizne, se naj umaknejo tudi sami etc. Znaki sproščene ga psa in napetega, prestrašenega, agresivnega. Na nas lastnikih je, da prepoznamo in pravilno postopamo, upoštevamo.


Nja ti je super opisala njen postopek, ki se ga lahko drzis sama. Pred tvojim novim pojasnilom nisem upala prevec napisati, ker situacija ni bila cisto dobro pojasnjena.
Tvoj pes je kazal znake se preden sta se otroka priblizala, vendar jih vi kot lastniki niste prepoznali. Vecina povprecnih pasjih lastnikov in vodnikov zna nekaj malega o pasji govorici, vendar to naceloma ni dovolj. Vi ste kar nekaj znakov spregledali, ko sta se otroka ze priblizevala psu. Se enkrat vam toplo priporocam, da se drzite postopka, kot ga je zgoraj opisala Nja. Hkrati vam pa priporocam, da preucite pasjo govorico bolje. Kar nekaj slovenskih spletnih strani o psih ima to tematiko lepo razlozeno. Lep pozdrav!

Pokazal jih je preden ga je hotel pobozati. Ko je imel roko cca 10cm pred njim.

Rok se proti psu ne steguje. Tudi sklanja se ne, ne moli se rok za povohat 😉 Povodec mora biti popolnoma ohlapen, psa se ne sme gledat direktno inne v oči. Prostop je treba tako, da si z bokom, kakšna 2M stran, v počep in pokličeš psa, da te povoha, potem pa nežno in počasi premakneš roko, če je pes željan stika in ga počohaš pod gobcem, po prsih.

skopiraj si link v brskalnik
https://drsophiayin.com/blog/entry/preventing-dog-bites-by-learning-to-greet-dogs-properly/

in vtipkaj v googla “dog body language”,

Mene vedno fascinira, kako lastniki psov zelo slabo razumejo psa. Večina jih tudi ne vidi, da pes mežika, gleda stran, je napet, spremeni položaj ušes, repa, naguba čelo, se rahlo, ampak vidno umakne, zavoha, zeha, praska ali pa fiksira s pogledom…vse to so znaki stresa in nelagodnja, miritveni signali, ko pes ortpne je že rdeča cona, kar pomeni-stran od psa, potem je še renčanje, zaganjanje, pasja klofuta in konkrenten ugriz.

New Report

Close