Najdi forum

Najden mucek

Zdravo!
Nisem vedel, kam bi napisal, pa sem kar tukaj, ker je najbolj aktualna tema o mačkah. Včeraj sem v svoji sobi ob odprti okni nekje zunaj zaslišal močno mačje mijavkanje. Ker se ni nehalo, sem šel ven preverit od kod ti zvoki prihajajo. Ko sem se očitno približal lokaciji, je mijavkanje utihnilo. Ni se mi sanjalo kje bi mačka lahko bila skrita. Ko sem se zopet oddaljil je zopet mijavkala v eno. Nato sem pogledal v ciprese in zagledal črno-belega mačjega mladiča (spodaj slike). Ko me je zagledal se je spretno izmuznil v liniji posajenih cipres. Nato je ponovno mijavkal in se mi ves čas spretno izmikal ko sem prišel blizu, vse skupaj pa so mi oteževale goste ciprese. Vmes je tudi močno lilo, pa bliskalo. Parkrat se je strela pojavila blizu mene, zato sem zaradi lastne varnosti bil primoran iti nazaj v hišo. Odprl sem okno, mijavkanja zanimivo ni bilo. Mislil sem, da je že menjal lokacijo (k sosedu npr., pod kakšno streho ali pa je njegova mama prišla po njega.), ampak očitno ne. Ko se je namreč bliskanje umirlilo in pa delno tudi dež, sem v cipresah zopet slišal močno mijavkanje. Spet sem se odpravil ven, spet se mi je prvič izmuznil, ampak tokrat počasneje. Bil je ves moker. Nato pa se mi je v drugo vseeno pustil, dvakrat zamijavkal, mokrega sem ga previdno izvlekel iz cipres, ga dal v naročje, odnesel v hišo (spodaj slike). Ni se branil. Zavil sem ga v suho krpo, mu dal vodo, malo kuhanega mesa. Je pojedel, nakar je spet začel močno mijavkat v eno in se je gibal v dnevni sobi. Nato sem hodil od dnevne sobe, kuhinje do kopalnice kot nekakšen sprehod, pa je hodil za menoj in med hojo po malem mijavkal. No danes zanimivo, pa sem šel z njim ven (tolkel je namreč po vhodnih vratih…), hodil je ob meni, kdaj pa kdaj spet zamijavkal, na eni izmed klopi pa je ležala črno bela odrasla mačka in mirno gledala. Sklepal sem, da je mati. Ko sva šla proti njej, se je ustavil in pobegnil v ciprese ter spet začel mijavkat, odrasla mačka pa 20m vstran mirno gledala vse skupaj. Nato sem ga vzel v naročje (se mi je takoj pustil) in ga v počasnih korakih nesel proti odrasli mački. Ta je kar naenkrat pobegnila, on pa mirno v naročju gledal to mačko, ki se je s pobegom oddaljevala. Nič mi ni bilo jasno, kakšne so tukaj kaj povezave. Ga je mati zavrgla, je morda bil to njegov oče, morda čisto tretji maček črno-bele barve. V glavnem boječa odrasla mačka, ki je od jutra dalje nisem več opazil. Zunaj tega mladiča nisem želel pustit čez noč. Kar se tega mladiča tiče… nimam nobene predstave, koliko je star. Ima pa že majhne zobe. Kaj mi svetujete? Kaj naj naredim?

Posuši ga, daj mu naredi eno mačje stranišče (na hitro spraviš skupaj tako, da v lavor daš nekaj časopisnega papirja, sicer je bolje pesek). Pelji ga k veterinarju, ga bo razglistil in cepil,… Nekaj bo stalo, vendar mu boš prihranil kup bolezni. Za jesti mu kupi brikete in konzerve za mačke. Tudi surovega piščanca imajo radi. Daj mu ime, obdrži ga :). Veliko veselja.

Obdrži mucka, če ga lahko. Kako ti bo hvaležen! Iz tega majhnega mucka lahko zrase velik in lep mačkon. Rešil boš eno mačje življenje in si pridobil mačjega prijatelja za mnogo let!
Že po tvojem opisu dogodka sem dobila vtis, da si dober človek. Če ga lahko obdržiš, ga obdrži. Pelješ ga k veterinarju, pa ti bodo tam povedali, kaj vse je potrebno.

Če ga vseeno ne moreš obdržati, potem se obrni na kakšno od zavetišč za živali. Vso srečo!

nova
Uredništvo priporoča

Obdrži ga, star je približno 3-4 mesece.

Mačka približno pri štirih mesecih menja mlečne zobe, tako lahko približno določiš starost. Mlečni zobje so majhni, take špičke, stalni pa zrastejo večji.

Si kar predstavljam, kako vas bo ovijal okoli prsta še mnogo let.

Lahko je bila mati, a ce je divja macka, ne bo prisla k tebi. Bo pa scasoma prisla pojest hrano, ce ji jo bos redno dajal na doloceno mesto.
Mucki dobijo prve cisto majhne zobe pri 3 tednih, ampak ta zgleda dosti starejsi. Pri 10 tednih jih macke nehajo dojiti, ze prej pa jih navajajo na drugo hrano. Tale muc zgleda ravno take starosti, da bi ga macka hotela osamosvojiti, a je od dalec opazovala situacijo. Imam podobno situacijo, ker sem nasla zavrzeno macko, oz. je ona nasla mene in je imela mladica, ki je zdaj star 9 tednov in je podobne velikosti kot tvoj. In zdaj dela tako z njim, da ga vedno bolj pusca samega in se mu zacenja umikat, a ima vseeno se pregled nad situacijo. Macka je lahko tudi ze spet breja, saj se nekatere gonijo ze en teden po kotitvi. V takem primeru ne bi vec dolgo skrbela za mladica. Nahrani ga, daj mu vodo in lezisce za zacetek, potem pa k veterinarju in odlocitev, ali ga obdrzis ali ne. Imam obcutek, da bi bil skrben lastnik macka. Ta macek je se ravno dosti mlad, da bi se se navadil na zivljenje v hisi. Da ti sledi, je dodaten dokaz za to.
Ce zelis preveriti, ce je od tiste macke, ga daj ven, tja kjer si ga nasel in opazuj, ce bo prisla macka ponj. Samo to ti bo vzelo veliko casa, ker lahko traja vec ur, in medtem se mucku lahko marsikaj zgodi.
Ostalo so ti ze drugi povedali.

New Report

Close