Najdi forum

Živjo, odločam se za nakup hrčka in ker do zdaj nisem imel nikakršnih izkušenj z njimi me zanima katera vrsta hrčka je najbolj primerna za začetnika, ali je primerno imeti samo enega hrčka ali več, kako je glede hranjenja, kletke, zahtevnosti, kakšni so stroški, kakšne imate izkušnje s hrčki… v glavnem vse osnovne stvari. Hvaležen za vse odgovore 🙂

Sem jih imela precej potem pa sem pred leti, ko e zadnji hrček umrl pordala vso opremo. Domovanje za hrčka je mora biti na mestu, kje rni direktne sončne svetlobe in v zaveterju, saj so zelo občutljivi že na najmanjši prepih.
Čim večje domovanje, najbolje terarij, predelana omara, z vsaj 10cm visok nastilj, ker zelo radi koplejo. Če imaš prostor naj bo kakšen kvadratni meter. Na spletu, pa tudi v knjižnici imaš literaturo o prehrani-kaj je nujno za njih, kaj v zmernih količinah in česa ne dajat.

Igrala-naravni materiali.

Posodica s finim pekom za “kopanje”

Ob lepih dneh, pa bodo veseli tudi “zračenja” na balkonu-spet, ne ga skuhat in prepihat.

Zobje ves čas rastejo, zato mora biti seno ves čas na razpolago. Obvezno tudi kaki črički, mokarji, muhe, ose-beljakovine.

Stroški? Največji so pri nakupu opreme in kadar zbolijo (operacija tumorja-odstranitev pri roborovskiiju me je stala okoli 50-60€, amputacija tačke pa 90€) Še to. Vsi veterinarji se ne sponajo na hrčke-pazljivo izberi, vprašaj po izkušnjah.

Katero pasmo-roborovskii so najmanjši, najhitrejši in edini pri katerih sem morala strižt krempljce in to e bila živa nočna mora (pa so imeli igrala s šmirgl papirjem!), imela sem tudi cambellije in mesocricetus auratus. Kratk ein dolgodlake. Dolgodlake je bilo treba redno striči pri riti in pa razčesat občasno.

Kolo-izberi veliko, varno. Na YT imaš filmčke in mnenja, izkušnje “best hamster wheel”.

Hvala 🙂

New Report

Close