Najdi forum

Obsedenost z igračo

Pozdravljeni,
Pišem vam ker sem postal zaskrbljen glede moje psičke. Pred enim tednom sem ji iz trgovine prinesel igračo, ki piska. Tovrstne igrace je v preteklosti vse zgrizla že v prve pol ure. Zadnja igraca pa je postala njena obsedenost in noče brez nje nikamor. Z njo hoče na sprehod, po mestu, na plažo, v glavnem to je že postalo nenormalno. včeraj in danes ni opaziti da bi jo zanimala hrana, razen ce se ji da kaj iz krožnika potem poje sicer je igrača bolj pomembna. Celo zaspi z njo v gobčku.
Sva pa v tujini in ne vem na koga oz kaj se obrnit glede tega saj me precej skrbi.

Je mesanka in ima 3 leta in pol, njeno vedenje pa se je sedaj povsem spremenilo. Prosim kogarkoli, ki bi kaj več znal povedat o tem oz kako jo spravit nazaj na star tir.

Za odgovor se že v naprej zahvaljujem.

Lp
Grega

S psicko ni nic narobe. Je manj hrane zaradi vrocine, kar je normalno tako za velike kot male pse v tem casu. Podobno je tudi pri vecjih klimatskih spremembah naenkrat. Morda bo ob hujsi vrocini tudi odklanjala sprehode sredi dneva ali pa se cisto polenila.
Poskrbi, da bo psicka imela dovolj sveze vode cez dan, da je ne bos v najhujsi vrocini peljal ven na sprehod, saj lahko dobi opekline na tackah in blazinicah zaradi vrocega betona (tudi kamenja in tlakovcev).
Obsedenost z igracko je nekaj normalnega. Raje bodi vesel, da bo igracka ocitno zdrzala nekaj casa preden se bo unicila. Sicer pa imas super motivacijo, da psicko naucis kaksen trik, saj bo za igracko naredila vse. Brez skrbi, vse je normalno! To da jemlje igracko vedno s seboj pa je morda posledica tezjega privajanja na tuje okolje. Ce razumem, sta v tujini (verjetno dopust) in vsak pes ne prenasa dobro premikov iz znane okolice v neznano. Zato je igracka za njo (poleg tvoje prisotnosti) kot nekaksna tolazba. Ni pa nujno, da bo obsedenost z igracko popolnoma prenehala, ko se bosta vrnila domov.

Psi se spreminjajo skozi svoje zivljenje, tako kot se ljudje. Zato ni nic cudnega, ce spremenijo navdusenja ali razpolozenja. Vsekakor pa tole ni alarm za veterinarja oz. kakrsnekoli tezave. Je samo odziv na trenutno situacijo (selitveni stres/menjavo okolice in podnebja).

New Report

Close