Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Main Coon – rodovnik

Main Coon – rodovnik

Živjo,

zasledil sem oglas,ki prodaja čistokrvne Main Coon-e brez rodovnika, oglas trdi, da imata oba starša rodovnik in sta tudi na voljo za ogled. Vzel sem si kar nekaj časa in pregledal forum in povsod trdijo, da čistokrvnih Main Coon-ov brez rodovnika ni; torej zanima me ali je možno, da si ljudje res ne bi vzeli časa za ureditev rodovnika za mladiče, je ureditev rodovnika strošek za lastnika (kako velik) ?

Hvala

Pravilno si ugotovil. Rodovnik ne stane tako veliko, temvec je bil verjetno problem tem lastnik opraviti vzrejno dovoljenje ALI, vzrejnega dovoljenja nekdo od starsev (morda celo oba) ni dobil. Ce je kec v tem, da niso dobili vzrejnega dovoljenja, potem je lahko z mladicem tudi kasneje kaj narobe.
Pri nas imamo dva main coona: enega resenega in enega kupljhenega rodovniskega. Reseni je bil zavrzen od lastnikov, ki niso bili pripravljeni palcati vseh veterinarskih stroskov – razlog mladic brez rodovnika pri starsih, ki niso opravili vzrejnega.
Pri drustvih se pozanimaj za resnega vzreditelja (za nasega Lia smo morali iti v tujino) in kupi rodovniskega. Lahko pa pogledas v macjih hisah in zavetiscih, ce imajo primernega macka, ki je podoben maincoon pasmi.

Se odgovor na zadnje vprasanje. Za resencka smo dali v treh letih toliko denarja veterinarju kot ob nakupu pasmeskega macka. Pri mucku neznanega izvora podobnemu perzijske pasme (prav tako resencek) smo dali za vsa zdravila, protibolecinske analgetike, obiske pri veterinarju in posebno dietno prehrano do 1500 eu letno (tezave z nogami, ledvice in respiratornimi obolenji). Ce ne bi bilo zdravstveno zelo hudo, bi se danes placevali, vendar smo se po posvetu veterinarja odlocili za evtanazijo.

nova
Uredništvo priporoča

hvala za odgovor in nasvet

main cooni so pasemske mačke in brez rodovnika jih ni. ne nasedaj. maš vzreditle teh mačk, registrirane, poglej si na strani od felinološkega društva sej tam jih je cel kup.

še nekaj: ne kupuj nobenih žvali prek oglasov ker gre za nateg.  žvali se kupuje samo pri vzreditlih in nikjer drugje.

 

New Report

Close