Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina gojenje mokarjev/zofobov

gojenje mokarjev/zofobov

Pozdravljeni!
začela sem gojenje mokarjev in zofobov pa me zanima če se kdo spozna na to. zaenkrat mi gre vse odlično samo podlago bi jim zelo rada zamenjala. sedaj imam za podlago moko, pa sem bila zadnjič v zoo ljubljana pa sem videla da imajo nek rjav

-neko rjavo podlogo, zgledali so kot pšenični otroki. kaj predlagate vi?

Pozdravljeni,
glede na to, da je vaše sporočilo od maja ste si verjetno v tem času že nabrali nekaj izkušenj 🙂 Tudi jaz se zanimam za gojenje mokarjev in me zanima, kje ste kupili svoj prvi začetni set jajčec?

nova
Uredništvo priporoča

Ce bo komu prislo prav, ker so porcije crickov, mokarjev in zofobov izjemno drage, se splaca gojit doma.
Za mokarje potrebujes vecji, 5literski kozarec za vlaganje (steklen in cist-suh-na plezajo po steklu in absolutno odprt zaradi zracenja!) v katerega natreses poljubno moko, polento, najlazje otrobe ali ovsene kosmice.) Nanj streses nekaj porcij mokarjev v obliki crva)
Ker jim nastilj predstavlja hrano, ga bodo predelali v drobtinice. Vsake par dni sam dodam kak svez kos zelenjave (korenje , papriko ali ogrizek jabolka)
Ko nastilj oz.hrano predelajo in zacnes opazat bube oz.larve) vse skupaj presejes skozi cedilo(vzames mami tisto za govejo juho) in zacnes prestavljat bube v dobro in drobno preluknjano taperco. Naceloma brez nastilja, jaz vseeno dodam nekaj obcenih kosmicev. Iz bub se zacnejo racvijat hroscki, katerih edina naloga je parjenje in zalega. Odlagajo kar v nastilj, katerega kasneje spet presejes in cakas na narascaj.
Cel krog se zgodi v nekaj mesecih in vse kar potrebujes so tri primerne posode (za crve, za bube in za presejano zalego.)
Sam ne grejem dodatno, zaj imam vse tri posode na terariju, kjer je ocitno ravno prav toplo, da zadeva krozi.
Za gojenje crickov pa je na youtubu kup prakticnih videov z nasveti.

New Report

Close