Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Družba morskega prašička

Družba morskega prašička

Živjo,
No danes mi je umrl Morsku prašiček, smrt se je zgodila tako da je sosedov pes prišel v hiso polomil kletko in ubil enega prašička, drugi ni ranjen ta pes j isto že enkrat maredil mojemu zajcu… No zanima me zdaj ko enega prašička ni več sem gotela kupiti se enega da ne bi bil osamljen pa me je strah kako bi se z novim razumela , prosim če mi svetujete kako pa kaj. Hvala

Hej! Morski prašički so zelo družabne in miroljubne živali, tako da po mojem mnenju ne bi bilo težav če bi imela še enega, no vse pa je odvisno od starosti ter spola tega in drugega prašička.
Ko sem bila pri vzreditelju, je imel poln hlevček zajčkov in prašičkov in tu in tam pa mu je kakšna živalca zlezla iz kletke a so se vedno med sabo lepo razumeli.
Lep pozdrav!

Ja, seveda, super nasvet. Tisti kmet je imel familijo buder, ki živijo skupaj ves čas, verjetno ne na tako omejenem prostoru kot je kletka in verjetno mu tudi ni panika, če se med seboj kdaj pa kdaj pobijejo.
V prvi vrsti najprej poskrbi za varnost živali, ki jo imaš. Si ne predstavljam, kako vam sosedov pes hodi v hišo in kolje živali. In tvoja prva skrb je nabava še ene tarče?

New Report

Close