Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Vprašanja namenjena zajčkom

Vprašanja namenjena zajčkom

Živjo sem mladoletna punčka ki potrebuje nekaj vaših odgovorov.
Mi smo želeli zgraditi zajčnik za vzunaj saj nimamo prostora za kletko.
Pa začnimo z vprašanji :
-kje so zajčki v zajčnikih pozimi,
-kaj jedo zajčki,
-ali so zajčki v zajčnikih varni…

Prosila bi vas za nekaj odgovorov saj si zelo želim imeti zajčke.

Draga punca ne veš niti najosnovnejših stvari. Nabavi si kako knjigo v knjižnici…. Sicer pa tako, kunce imaš lajo tudi pozimi zunaj, pazi da imajo zavetje in da imajo vedno vodo na voljo, tudi sicer so kunci raje v hladnejših prostorih. V vseh specializiranih trgovinah dobiš suho hrano zanje, pa seno. dodajaš pa korenček, deteljo, radič, regrat, jabolja. Sveža hrana naj ne bo mokra postana. Glede varnosti pa tako, potrebno je zgradit dovolj trene kletke, mreža naj bo dovolj močna, sicer je najbolje da je prostor zaprt…..

Pa predvsem bo treba preučit potrebe kuncev, ker zajcev pač niti ne smeš imeti doma.

nova
Uredništvo priporoča

Če govoriš o kuncih so lahko tudi pozimi zunaj če pa govoriš o hišnih zajčkih ki se jih kupi v trgovinah za male živali pa ne smemo biti pozimi zunaj!

Hišni zajčki ne obstajajo! Obstajajo samo različne pasme kuncev!

Ja no saj veš kaj mislim…

Ni važno, kaj misliš in kaj jaz vem, gre za to, da zgoraj sprašuje nekdo, ki je popolnoma neizkušen in se mu pač poda pravilno informacijo, da si gre brat, googlat, spraševat.

New Report

Close