Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Spoznavanje starejše muce in tujega mladička

Spoznavanje starejše muce in tujega mladička

Pozdravljeni.

S partnerjem imava doma muco, mešanko staro 1 leto-Aša. Je zelo razvajena mačka. Pride kakšen dan, ko naju zaradi obveznosti ni doma in muci ne morava posvečati dovolj pozornosti. Zato sva se odločila, da ji kupiva mucka- siamec, da ji ne bo dolgčas kadar naju ni. Pripeljala sva mucka starega nekaj čez 2 meseca. Aši se je videlo, da je zelo huda. Na mucka je pihala, z repom udarjala po tleh in renčala. Kot sem brala na raznih forumih je to kar običajen odziv. Tako sva ju ločila za tri dni. Po treh dneh sta se lahko povohala..Aša ni več pihala in renčala…Ko sva ju ločila in je mucek cvilil je praskala po vratih in “grulila” ter mijavkala, tako kot da ga hoče nazaj k sebi. Po 1 tednu sva ju dala skupaj. Seveda, sta imela stalen nadzor od naju. Ovohala sta se, celo polizala ga je večkrat. Tako sta se začela igrati. Problem pa je nastal v tem. Najprej se je Aša lepo igrala z njemu čisto na nežno, potem pa ga je kar naenkrat začela loviti in ga poskušala zagrabit nad repom oz. večkrat zgoraj nad vratom tudi pod vratom, kadar je bil na hrbtu. Meni se je zdelo kar grobo. Mucek je enkrat celo zacvilil in zgledalo je kot da se je tisti moment boji. Seveda sva ju takoj ločila. Od nekoga sem izvedela informacijo, da ga hoče poškodovati oz. ubiti. Zelo sem se prestrašila, ne razumem, zakaj se tako obnaša. Zato tudi pišem, v upanju, da mi kdo lahko svetuje in mi poda kakšno konkretno rešitev, kaj naj naredim. Ali naj jih ločiva ali imava čimveč skupaj? Na oba mucka sva s partnerjem zeloooo navezana in res bi rada naredila vse, da bi se razumela med sabo.

LP Tara

Draga Tara, potrebna je samo potrpežljivost in vse bo OK 🙂

Muca je stara eno leto… Najstnica je in ko se igra če kaj ni po njeno lahko tamalemu res malo “navije ušesa”. Potrpljenje je treba pa bo vse v redu. 😉

New Report

Close