Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Maček bi rad jedel samo surovo mleto meso

Maček bi rad jedel samo surovo mleto meso

Pozdravljeni!

Imamo mačka (kastriranega), ki bo letos dopolnil 4 leta. Ni samo notranji muc, ampak gre tudi ven, saj živimo na vasi in ni nobenega prometa okoli. Zanima me vprašanje v zvezi z njegovo prehrano. Muc bi rad jedel le surovo mleto meso. Kupujem mu kvalitetno mačjo hrano (brikete in konzervice, različnih okusov). Brikete kar je, vendar ga hrana iz konzervic nič kaj ne zanima. Ko odprem novo konzervo, pride k skledici, malo poliže, potem pa skoraj vse pusti.
Tudi kasneje noče jesti te hrane, ker je najbrž že postana. Ko mu odprem svežo konzervo, pa tudi za svežo hrano ne pokaže interesa. Morda poje kakšne grižljaj, potem pa spet vse pusti. Kadar mu prinesem mleto meso iz trgovine, takoj vse zmaže.

Zdaj pa me zanima, če je škodljivo, da bi vsak dan jedel le mleto surovo meso? Ali to lahko škodi organizmu? Če bo konzerve kar naprej odklanjal, ali mu naj pustim samo brikete? On bi mleto surovo meso jedel prav vsak dan! Je kaj narobe, če bi ga res jedel vsak dan ali je dovolj 2x do 3x na teden?

Ima kdo kakšen nasvet? Že v naprej hvala!

Tvoja mačka je pač žival, ki ima rada surovo meso. Na teden ji lahko daš dva krat po 100 g, ampak ne več. Poskusi ji dati Almo nature classic, Applaws ali Schesir. Tam so kosi mesa res vidni (natrgani na koščke) in bolj naravno pripravljeni, kot 90 % drugih konzerv. Moja je tudi zelo izbirčna, ampak te tri variante poje, brez, da si viha smrček. Ostale pa…hja, se tudi obrne stran, če ne s tačko “zakopa”.

Normalno. Pameten mačkon. Kar rabiš je uravnotežiti prehrano za mačkona. Poguglaj “cat raw feeding”. Imaš pa tudi predpripravljene paketke Natures Menu (ki te bodo prišli dražje, kot če pri mesarju vzameš “ostanke”-kite, obrezline in si popakiraš za mesečno zalogo v skrinjo)…O prehrani mačk kaj svetovati ne morem, le to vem, da je potrebno biti pazljiv pri zadostnem vnosu taurina.

New Report

Close