Najdi forum

Mucek noče jesti

Spoštovani,

doma imamo 10 mesecev starega samčka in samičko. Samček se goni in opažam, da že kakšnih 10-14 dni izredno malo je. Hrano samo povoha in gre, kot da mu ne bi pasala. Samička je breja.

Mislila sem, da se je mogoče naveličal okusa hrane, ki sta jo jedla in ker noče jesti nobene druge, sem poskusila s surovo mleto govedino. Z zanimanjem jo je pojedel in potem še ene 3x, zdaj pa vidim, da mu tudi to ne paše.

Vodo pije, normalno poje tudi pasto za prebavo in priboljške v obliki piškotkov z okusom po siru. Le s hrano imamo problem. Tudi s tisto, ki jo je prej rad jedel.

Včasih smo jima dajali jesti tudi malo salame, ampak sedaj smo s tem prenehali, ko smo izvedeli, da je to zelo škodljivo.

V tem času, odkar ne je, sem ga videla, da je jedel malo briketov, ampak tudi to malo in samo sem in tja.

Drugače ni videti, da bi bilo kaj narobe z njim. Sta notranja mucka, nima nobenih ran ali drugih znakov, da bi bilo kaj narobe.

Prosim vas za nasvet. Ali bi ga bilo treba peljati k veterinarju ali je to samo zaradi gonitve?

Že vnaprej najlepša hvala za vašo pomoč.

Lep pozdrav.

New Report

Close