Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Zahvala za pomoč glede muce

Zahvala za pomoč glede muce

Drage prijateljice in prijatelji,

iskreno se zahvaljujem prostovoljkam iz društva Mačjelovka in vsem zdravstvenim ter ostalim delavcem Prve klinike za male živali v Gorkičevi ulici 6. Z njihovo pomočjo smo uspeli ujeti muco pritepenko in jo peljati na sterilizacijo.
Muca se je k nam zatekla poleti, vsa prestrašena. V hiši je, ne pusti pa se prijeti, niti božati.
Je živahna, igriva a še vedno plašna. Pozimi je imela obdobja parjenja. Jokala je cele noči. Prišla sem na kliniko in zdravstvena tehnica ter ga zdravnica sta si vzeli čas za pogovor o muci. Uspavalo v hrani ni delovalo, ker je zelo trmasta. Raje ne bo jedla kot da bi zaužila hrano čudnega vonja.
Ob drugem obisku klinike so mi svetovali, naj se obrnem na zavetišče Gmajnice ali na društvo Mačjelovka. Dekleta iz društva so se hitro odzvala. Posodile so živolovko za skoraj mesec dni in njihov transporter. Vse to je bilo brezplačno. Potrdile so, da muce ni dobro operirati, ko se pari. Muca ni šla jesti v živolovko, v transporter še, drugam pa ne. Po nekaj dneh čakanja, me je poklicala gdč. Živa iz društva Mačjelovka. Povedala je, da se je posvetovala z veterinarji in prostovoljci. Predlagala je, da obrnemo živolovko in muci damo hrano najprej na začetek, nato pa počasi pomikamo v notranjost. Hrana mora biti vsak dan sveža. Po dveh tednih je delovalo. Hvala dekletom, ker se poglobijo v vsako žival. Muca je bila včeraj sprejeta na kliniko in operirana, danes pa že veselo skače po hiši. Zdravstvene delavke in delavci na Prvi kliniki so muco lepo sprejeli. Čeprav nisva bili naročeni, ni bilo nobenih zapletov. Kdorkoli potrebuje nasvet, lahko kadarkoli pokliče zdravstvenega tehnika ali zdravnika na kliniko. Če ne morejo govoriti takoj, pokličejo pozneje.

Zahvaljujem se tudi prijaznemu lastniku Zoo Ameba, ki vedno svetuje glede nakupa in zvečer po službi celo dostavi težje pakete do hiše.

Iskrena hvala vsem, ki s tako ljubeznijo pomagate hišnim ljubljenčkom in tudi na prostem živečim mucam. Slednje so še večje reve in bi brez pomoči ljudi zbolevale ter imele kup ubogih lačnih mladičkov.

Hvala in vsem vse dobro.

Tajga

New Report

Close