Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina naj dam psa uspavati ali ne?

naj dam psa uspavati ali ne?

Tako mi je težko.
Doma je z nami že štirinajst let, krasen pes, naš super prijatelj.
Zdaj pa so ga leta načela. Ima povečano srce, pljuča mu komaj še delajo, strašno se namuči, da dobi dovolj zraka. Vse to ga tudi zelo boli, ves čas joka, kar ta naš junak nikoli ni. Pomagajo, pa še to malo, le protibolečinske tablete od veterinarja. Noče ali ne more nič več jesti,niti njegovih najljubših jedi. Kar mi je te štiri dni uspelo spraviti do njega, je bil rumenjak z malo sladkorja, pa pašteta, ki sem mu jo dajal po malih, malih grižljajih, da je vsaj pojedel tablete.
Mož pravi, da je prišel njegov čas in naj ga damo uspavati, če ga imamo res radi. Sama vem, da se že strašno muči, ampak…………..
Kaj naj storim????????????
Ne mrem si pomagati, jokam, kot da je naš otrok, želim mu pomagati, a ne morem.Niti zdravnik ne.
Se moram posloviti od njega, našega čudovitega divjačka?

V njegovo dobro: ja, prosim.

vem da je težko, smo šli tudi mi čez to, ampak glej na psa, ne nase.

Menim, da odgovor poznaš.

nova
Uredništvo priporoča

Reši ga muk – misli na psa in ne nase.

Mojo živalco smo tudi morali uspavati. Še vedno močno boli, a glede na muke in bolečine vem, da je bilo zanj to najboljše.
Pošiljam ti objem.

Hja zdaj ce prav uzivas, da se tako muci, potem seveda pocaksj da crkne v mukah. Ampak bos pa imela cisto vest, da ga nisi ubila, ane…. drugace pa ja seveda, ce ga jutri peljes bo prepozno. Boge zivali s takimi lastniki….

Ja, najbrž mislim nase, ker mi je tako hudo. Po drugi strani še vedno po tihem upam, da se bo pozdravil. Čeprav mi čut za realnost pravi, da se ne bo.

Caka vas najdaljsa in najbolj mucna pot, vendar JA!
Odresite ga muk.

Lahko poklicete tudi veterinarja domov, da opravite evtanazijo doma:
http://blog.veterinar-ka.net/2010/12/30/veterinar-na-domu/

Poslovi se od njega in naj ga odpeljejo, ko te ne bo zraven. Jaz nisem mogla it zraven. Objem, vem da je hudo.

Prosim odreši ga muk. Jaz nisem zmogla, zdravila sem ga in tudi, ko je bilo zelo hudo-kašljal je, se dušil med napadi, samo še počival-nisem zmogla, enostavno sem se prepričevala, da se bo pozdravil.
Potem je dva dni zavračal hrano in videla sem, da res nima več volje po življenju. Odločila sem se, da ga odpeljem uspsvat, poslovila sem se od njega, mu povedala, da ga imam rada. Umrl je v avtu, na poti k veterinarju.
Nikoli si ne bom odpustila, da sem ga pustila trpeti, čeprav sem mislila, da delam dobro.

Glej, če je prišel njegov čas, ga izpusti iz rok in ga ne pusti trpeti. Zdaj poskrbi za psa in mu skrajšaj trpljenje, potem boš pa jokala po mili volji.
Pred mesecem dni sem se morala posloviti od svoje psičke – ja, mi je še vedno strašno hudo in bi najraje zavrtela čas nazaj, pa vendar – prišel je njen čas in treba jo je bilo še zadnjič držati za tačko. Ampak vsa dolga leta (pri moji jih je bilo 16, pri tvojem jih je 14), ta pa bodo ostala, so neminljiva, kot je pes nepozaben.

Poslovi se od njega in naj ga odpeljejo, ko te ne bo zraven. Jaz nisem mogla it zraven. Objem, vem da je hudo.[/quote]

To je pa daleč najgrše kar si lahko naredila. Avtorici očitate, da misli nase namesto na psa, na koga si mislila pa ti?? Samo nase in še enkrat nase. Enako priporočaš tudi avtorici. Kako te ni sram?
Pustila si ga samega, dobro veš, da ga je bilo strah, ko se je znašel pri veterinarju ampak ti gospa nisi mogla iti zraven, raje si ga pustila SAMEGA! Kar srce me boli 🙁
Razumem samo v primeru, da ga je odpeljal nekdo, ki ga je tvoj kuža imel doooosti raje kot tebe, kar bi bilo sicer kar logično….

Naj se ne muči, uboga živalca, ja. …in tudi vem, kako se počutiš,.. (hudo mi je, ko te berem)

Objem.

Poslovi se od njega in naj ga odpeljejo, ko te ne bo zraven. Jaz nisem mogla it zraven. Objem, vem da je hudo.[/quote]

To je pa daleč najgrše kar si lahko naredila. Avtorici očitate, da misli nase namesto na psa, na koga si mislila pa ti?? Samo nase in še enkrat nase. Enako priporočaš tudi avtorici. Kako te ni sram?
Pustila si ga samega, dobro veš, da ga je bilo strah, ko se je znašel pri veterinarju ampak ti gospa nisi mogla iti zraven, raje si ga pustila SAMEGA! Kar srce me boli 🙁
Razumem samo v primeru, da ga je odpeljal nekdo, ki ga je tvoj kuža imel doooosti raje kot tebe, kar bi bilo sicer kar logično….[/quote]

Moja družina je bila zraven, jaz pa nisem zmogla. Ne, niso ga kar neki tam peljali. Dajte malo možgane vklopit..

Poslovi se od njega in naj ga odpeljejo, ko te ne bo zraven. Jaz nisem mogla it zraven. Objem, vem da je hudo.[/quote]

To je pa daleč najgrše kar si lahko naredila. Avtorici očitate, da misli nase namesto na psa, na koga si mislila pa ti?? Samo nase in še enkrat nase. Enako priporočaš tudi avtorici. Kako te ni sram?
Pustila si ga samega, dobro veš, da ga je bilo strah, ko se je znašel pri veterinarju ampak ti gospa nisi mogla iti zraven, raje si ga pustila SAMEGA! Kar srce me boli 🙁
Razumem samo v primeru, da ga je odpeljal nekdo, ki ga je tvoj kuža imel doooosti raje kot tebe, kar bi bilo sicer kar logično….[/quote]
kaj si ti usekana,bog me reši kuge, lakote in ljubiteljic psov

Ja, odreši psa muk. Zelo boli, še bolj pa gledanje njegovega mučenja. Ko smo našo dali evtanazirati, mi je živinozdravnik dejal, da imajo živali srečo, ki je ljudje nimamo.

Verjamem, da je zelo hudo. Uboga žival, ki se muči. Jaz bi tudi rekla, da ga pelji, da ga uspavajo, da ne bo več trpel. Če pes ne more več jesti, če težko diha, je njegov konec blizu. Vprašanje, če bo sploh dočakal evtanazijo, da ne bo prej umrl.
Res je, psi imajo to srečo, da se jih uspava, ljudje pa moramo dotrpeti do konca. Včasih trpeti celo leta in leta, nepomični na posteljah.
Avtorica, sočustvujem s teboj, vem, da je hudo. Ampak naj ti bo v tolažbo, da je imel pes pri vas lepo življenje.

To je pa daleč najgrše kar si lahko naredila. Avtorici očitate, da misli nase namesto na psa, na koga si mislila pa ti?? Samo nase in še enkrat nase. Enako priporočaš tudi avtorici. Kako te ni sram?
Pustila si ga samega, dobro veš, da ga je bilo strah, ko se je znašel pri veterinarju ampak ti gospa nisi mogla iti zraven, raje si ga pustila SAMEGA! Kar srce me boli 🙁
Razumem samo v primeru, da ga je odpeljal nekdo, ki ga je tvoj kuža imel doooosti raje kot tebe, kar bi bilo sicer kar logično….[/quote]

Moja družina je bila zraven, jaz pa nisem zmogla. Ne, niso ga kar neki tam peljali. Dajte malo možgane vklopit..[/quote]

Potem napiši, da ga je peljal tisti, ki ga je pes imel najraje. Naj ti ne bo priznati, da to pač nisi bila ti.
In možgane bi morala vklopit ti preden si si nabavila psa.

To je pa daleč najgrše kar si lahko naredila. Avtorici očitate, da misli nase namesto na psa, na koga si mislila pa ti?? Samo nase in še enkrat nase. Enako priporočaš tudi avtorici. Kako te ni sram?
Pustila si ga samega, dobro veš, da ga je bilo strah, ko se je znašel pri veterinarju ampak ti gospa nisi mogla iti zraven, raje si ga pustila SAMEGA! Kar srce me boli 🙁
Razumem samo v primeru, da ga je odpeljal nekdo, ki ga je tvoj kuža imel doooosti raje kot tebe, kar bi bilo sicer kar logično….[/quote]
kaj si ti usekana,bog me reši kuge, lakote in ljubiteljic psov[/quote]

Usekana? Zakaj? Ker menim, da mora lastnik biti ob psu, ko se ta poslovi? To se ti zdi usekano?
Lastnik, ki ne zmore ali noče ali ne vem kaj biti ob svojem psu v zadnjih trenutkih, ni vreden, da ga je sploh imel. Ja, raje sem usekana kot debilna in brezsrčna kot ti.


kaj si ti usekana,bog me reši kuge, lakote in ljubiteljic psov[/quote]

Usekana? Zakaj? Ker menim, da mora lastnik biti ob psu, ko se ta poslovi? To se ti zdi usekano?
Lastnik, ki ne zmore ali noče ali ne vem kaj biti ob svojem psu v zadnjih trenutkih, ni vreden, da ga je sploh imel. Ja, raje sem usekana kot debilna in brezsrčna kot ti.[/quote]
in želja se ti je izpolnila,res si usekana; držite pse v ujetništvu na koncu jih uspavate ko odslužijo kot sonderkommando

New Report

Close