Najdi forum

Mačka – iztrebki

Mačko (sterilizirano) imam slab mesec doma, stara pol leta malo več. Redno hodi na mačji wc, vse OK. Zdaj pa se je že dvakrat v treh dneh zgodilo, da sem jo videla, kako NA TLEH (dnevna soba in pod posteljo) poskuša zakopat svoj kakec, kot recimo to naredi v stranišču. Ne gre sicer za “polni” kakec, ampak samo en bobek (v wcju pokaka recimo dve klobasici). Kot da bi ji ušlo? Prvič je bil kakec na tleh preden je šla na wc (po 15 minutah po nezgodi je šla normlno kakat v wc), drugič pa po obisku wcja.
Zdaj prav panično gledam po hiši, da ne bo spet kje kaj umazano 🙁
Wc redno čistim, po vsakem njenem obisku odstranim iztrebke, nazadnje ko se je to zgodilo, je imela komplet spucan wc, s svežim peskom.
Kak nasvet, podobna izkušnja?

Jaz imam kastriranega mačka. Vsak večer ga zaprem v prostor, kjer je bila nekoč štala, noter imamo drva in podobno šaro. Tu ima tudi mačje stranišče. Čeprav mu mačje stranišče očistim skoraj vsak dan, se mi občasno podela po tleh. Ne vem, zakaj je tako. Je pa razlika, če se ti mačka podela v dnevni sobi ali pa v stari štali. Jaz enostavno potresem s pepelom in pometem. Je vaša muca hišna in ne gre nikoli ven?
Naš maček tudi v vrtu občasno koplje kot kakšen vrtnar.

Ali je muca zelo kosmata in že menjava dlako? Če ja, potem je mogoče, da pogoltne toliko dlake, da obvisi kak košček/bobek kakca na še ne povsem izločeni dlaki in pade na tla, kjer pač je. Muca naj ima vedno na razpolago mačjo travo, mogoče bi ji pa dobro delo tudi (vsaj med menjavo dlake), če ji daš to pasto za lažje prebavljanje/izločanje dlake.
Če pa je kak kakec na tleh, potem ga muca jasno skuša zakopati, zakopavanje je “namenjeno pospravljanju kakca”, seveda kjerkoli, ne smo v mačjem WCju.

New Report

Close