Najdi forum

Študij veterine

Pozdravljeni 🙂

Sem v 2. letniku gimnazije in ker se bom morala še prekmalu odločiti za faks, sem si malo zožila izbor reči, ki me zanimajo. Med njimi je tudi študij veterine. Ko sem se vpisovala v srednjo šolo, sem bila od sedmega do sredine 9. razreda prepričana, da se bom vpisala na srednjo veterinarsko šolo, a sem potem vseeno zaradi določenih razlogov izbrala splošno gimnazijo. Veterina je še vedno vsekakor ostala eno izmed mojih zanimanj in ker po iskanju nisem našla odgovorov na točno vsa svoja vprašanja (vsaj ne vedno najbolj posodobljenih podatkov), sem se odločila vprašati kar sama. Torej, predvsem bi mi prišlo prav, če je tu kakšen trenutni študent/ka veterine veterinarske fakultete v Lj, ki je na tekočem s podatki in bi mi bil/a pripravljen/a odgovoriti na nekaj vprašanj.

1.) Je sam študij izredno zahteven? Koliko časa se je treba povprečno pripravljati na izpite/kolokvije? Koliko prostega časa ostaja ob študiju? Koliko počitnic ti ostane na leto?

2.) Kakšni so profesorji? So predavanja dobra in od njih veliko odneseš? Koliko ur na teden preživiš na faksu?

3.) Kakšne so možnosti zaposlitve po končanem študiju?

4.) Imajo vet. tehniki iz srednje šole veliko prednosti v strokovnem znanju pred gimnazijci? Kateri predmeti so najtežji? Kateri naravoslovni predmet se najbolj splača vzeti za maturo, če se želiš vpisati na vet. faks?

5.) Koliko je treba za sam faks delati doma? (S tem ne mislim izpitov in priprav nanje pač pa če so še kakšne obveznosti ki jih moraš delati doma, kot v smislu ‘domače naloge’

Najlepša hvala vsakomur, ki si bo vzel čas in odgovoril na moja vprašanja:) Dodam naj še to, da vem, kaj prinaša študij veterine. Vem, da to ni zgolj božanje prisrčnih živalic in vem tudi, da vsi veterinarji ne delajo na klinikah. Tega se zavedam, moja želja je predvsem to, da bi lahko živalim pomagala in se v prihodnosti čim več ukvarjala z njimi. Torej še enkrat hvala in lp.

Res ni nikogar, ki bi lahko odgovoril na tole?
Res bi mi prislo prav, hvala se enkrat!:)

Mene tudi to zanima.
Vem le da je 6 letnikov in da v polovici 3 letnika prideš v boljši stik z zivalmi

nova
Uredništvo priporoča

Dekleti, prosim, bodita potrpezljivi. Na tem forumu vcasih odgovarjajo(mo) bolj pocasi, saj vecinoma skrbimo za zivali.
Pohvalno, da se zanimata za ta lep studij. Upam, da vama bo kdo o samem studiju in profesorjih ter ucnem nacrtu povedal vec. Jaz bi vama rada polozila na srce, da je delo veterinarja zelo tezko v custvenem smislu.
Dostikrat se zgodi, da zivali ne mores pomagati, da jo moras evtanazirati. Da bi rad kaj storil za zival, pa lastniki nocejo, ker nimajo denarja.
Na portalu mojpes.net si preberita clanek: Poskus razlage vzroka za porast samomorov pri veterinarjih ; da bosta razumeli, zakaj delo veterinarja ni macji kaselj.

Najlepša hvala za odgovor in čas, ki ste ga namenili, da ste se odzvali. Članek si bom sama vsekakor prebrala.
Že vnaprej pa hvala tudi tistim, ki se bodo odzvali še s kakšnimi informacijami:)
Lp

Hej sama sem trenutno v popolnoma enakem položaju kot si bila ti (3. Lentik gimnazija) glede na to da ni blo na tvoj post dobrega odgovora me zanima kaj si izbrala in morda ce si veterino odgovoris na svoja vpr. iz preteklosti.

hvala:))

New Report

Close