Najdi forum

Hrana, pesek

Pozdravljeni, ker še nimam veliko izkušenj, bi prosila za kakšen nasvet.
Zanima me, zakaj tako vsi hvalijo recimo mačjo hrano Sanabelle ali pa Hill’s, če pa vsebuje samo okoli 20% mesa? Applaws in MAC’s, ki jih kupujem jaz, imajo povprečno vrednost mesa 80%, tudi stranski produkti so opisani, kateri to so (jetrca, srčki, ledvička, itd). Zdaj pa res nevem, zakaj bi bila hrana Sanabelle toliko boljša?
Drugo vprašanje pa je v vezi z mačjim posipom za wc. Kaj uporabljate za DOLGODLAKE muce? Da se ne praši, ne raznaša okoli in ne smrdi takoj?

Poskusi s hrano, mačka bo že sama povedala/pokazala, kaj ji ustreza. Jaz bi na tvojem mestu malo menjala, potem pa vidiš, kaj in kako. Seveda si zna vmes tudi premisliti, navsezadnje je mačka:)

Pesek imam iz vijoličnega paketa iz Mr Peta, mislim da so 5 kg pakirani. Smrdi ne, če takoj odstraniš izločke. Dlje ko se pustijo notri, prej bo pesek zasmrdel.

To so moje res skromne izkušnje.

Pozdravljeni,

Sannabel je bolj ali manj supermarket kvaliteta hrane. Malekost višja. Tako da nevem kdo vam je rekel da je to visoko kvalitetna hrana ampak lahko vam brez problema povem da ni. Kar se pa Hill’s tiče je pa tako. Hills se je spromoviral preko veterinarjev. Zato ljudje avtomatsko povezujejo njihovo hrano z kvaliteto, vendar če si boste malo prebrali po internetu, boste našli ogromno ljudi, ki so menjali Hills z drugimi proizvajalci in so se jim muci pozdravili. Ravno nasprotno, kot pa govorijo oni. Sami ste opazili, da je zelo niska vsebovalnost mesa v izdelku.
Mi našemu razvajencu dajemo Porta 21 Feline Finest Cats Heaven 500g ali pa Porta 21 Wanted 500g.
Priporočam 500g, ker cena ni toliko višja kolikor je bolj sveža hrana.
Odlična hrana je tudi Almo Nature Alternative, vedar pa je za enkrat v Sloveniji še nisem zasledil. to je popolnoma nova linija in vsaj po njihovi strani zgleda ultra kvalitetna. Mokra hrana naj bi imela do 99% mesa. Kar je do sedaj največ kar sem našel.

Pri pesku je pa tako. Zelo so odvisne vaše zahteve. Vsak pesek ima svoje prednosti in slabosti.

Soft Cat Posip za mačje stranišče 9,5 l: Zo je pesek, ki ga uporabljamo mi. Nam je všeč, ker lahko vse vršež v WC. To je super, nobenih vrečk in podobnih problemov. Ampak, takoj ko muc opravi svojo dejavnost številka 2, pa zasmrdi. Res je da je naš mačon velik. Ima namreč 10kg, kar pomeni da ko on bombardira je skoraj tako kot srednje velik pes. Nam je recimo to da lahko vržemo v WC bolj pomembno kot pa tistih 5 min smrada, ki jih uničimo z sprejem za odstranjevanje vonjav. Aja pa praši se popolnoma nič, je popolnoma naraven(zato ga tudi lahko mečete v wc) in kar mi je tudi zelo všeč je da je 9,5l vreča težka samo ene 3-4 kg. Drži pa mesec sigurno mogoče celo 2.

– Prej smo uporabljali EverClean LessTrack: ta pesek je bil odličen glede vonjav. Dejansko do danes nisem našel boljšega, kar se tiče kontroliranja vonjav. Samo se pa že malo bolj praši (še vedno zelo malo) in ne smete ga vreči v WC. Pa sedaj po pol let uporabe Soft Cat lahko rečem da je tudi malo manj ekonomičen. Se pravi več se ga porabi v enakem obdobju.
– Potem pa so tukaj še peski, ki so silikatni: Te peski so pa narejeni tako, da tekočine nikoli ne pobirate ven. Ko je pesek preveč napit, celotnega zamenjate. Moram reči da te variante nisem nikoli sprobal ampak naj nebi smrdeli in naj bi bili zelo ekonomični.

Upam, da sam vam vsaj malo pomagal pri izbiri hrane in peska. Če imate še kakšno vprašanje me lahko brez problema vprašate, bom spremljal ta forum dnevno.

New Report

Close