Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina kronična driska pri mački

kronična driska pri mački

Že čisto obupana, ne vem kaj na z mačko naredim…vsak mesec si veterinarja ne morem privoščit, pa zadosti že imam čiščenja za mačko, vse skupaj ni več vredu (imam otroke 3 in 5 let), je ne moremo cartljat pa nič, pa vsepovsod ko rit nasloni se pozna…….

Poleti smo se po tehtnem razmisleku odločili, da bomo nudili dom muci. Pregledali smo oglase in se naključno odločili za njo. Rekli so, da je stara 3 mesece, dejansko je bila 6 tednov. Že drugi dan je dobila drisko in smo jo po nekaj dneh peljali k veterinarju; diagnoza alergijska reakcija-antibiotiki, ter proti notranjim zajedalcem, dietna hrana-briketi. Zdaj je stara 7 mesecev pa še vedno ima občasno drisko (pa je 14 dni vredu, pa spet driska). Vmes smo jo tudi dali sterilizirana (veterinar ni rekel, da bi bilo kaj narobe), ves čas jo hranimo dietne brikete.

kakršnikoli nasvet dobrodošel…hvala


napišite mi mail: [email protected], bova se pogovorili, lahko gre za alergijo: kronova bolezen.

Pozdravljeni,

Pred kratkim so imeli znanci enak problem kot vi. Problem je bil v hrani.
Od kar so prestavili na Porta 21 Feline Finest Kitten 500 g je vse v redu. Enako velja za mokro hrano.
ne potrebuje nobene dietne hrane, samo kvalitetno hrano.
Odebelil sem vam ime hrane. Če boste dali v google, boste našli spletne trgovine, ki jo prodajao.
Priporočam pa 500g vrečke, da je hrana dlje časa sveža.

nova
Uredništvo priporoča

Mi smo po priporočilu našega veterinarja za zaustavitev driske uporabljali indijski trpotec (psylium), ki se ga kupi v trgovini z zdravo hrano. Izgled ima kot čokolino (majhni kosmiči), posipali smo ga po mokri hrani in muc ga je pojedel skupaj z njo. Psylium nima okusa in zato ni bilo težav pri jemanju. Deluje takoj (v roku 1/2 ure), saj se v črevesju muca naredi nekakšna želatina in muc več ne driska. Vsekakor pa je nujno najti izvor težave, indijski trpotec pa je samo v pomoč mucu in lastnikom, da ni po stanovanju toliko čiščenja.
Psylium se uporablja za ljudi in živali, cena je okoli 10 eur za pakiranje, ki ga imate zelo dolgo…
Vsekakor toplo priporočam!

New Report

Close