Najdi forum

ali sem ravnala prav?

Kuža je bil z mano 10let..torej predvideno bi naj bil na koncu star okrog 14let.
Že z zavetisca smo zaceli opazat da je vedno bolj slep no s tem se seveda da zivet. Pol so sledile tezave ena za drugo od lulanja po kapljicah in lulanje krvi po par dni na vsake 3 tedne torej je blo kronicno in vlka prostata. Smo ga dali kastrirat da se je prostata zmanjsevala ampak vseeno ostala velika. Nato kasljanje in diagnoza pljucni edem sledil je edemid zjutraj in zvecer vlka doza in bilo je s pljucami potem ok. Pol zacnem opazat cudno sedenje kot na kaktusu. Zarad slepote si je dvakrat podkodoval oko in sem mu zadnja 2meseca redno dodajala umetne solze. Piko na i polek tega cudnega sedenja se je spodvihal rep in ga dol drzal kak mesec dni. Tud na sprehodu se ni zalavfal..pri dr so mu spraznili analne vrecke in antibiotiki pa vendar nic ni pomagalo ker ob tolko antibiotikov cez celo zivljenje je postal ze imun. Po 10 dneh se vrnem k dr ker se stanje ni izboljsalo in je mel ob dvigu repa in zadnjicnem pregledu bolecine. Tud odvajal je cist skrceno torej tezko. Odlocla sem se da ga dam uspavat.
Ne morem mimo tega da se ze 2 meseca nebi sprasevsla ALI SEM RAVNALA PRAV?
Najbolj tezko mi je ker mi ni znal povedat stopnje bolecine..lahko sem ga le opazovala. Vseeno je se hodil z mano na sprehode ampak tista otoznost je pretehtala.

Da te malo potolažim, si, ravnala si prav. Verjetno je bilo kužku zelo težko in vsaj to imamo, da jim lahko pomagamo, pa čeprav na tak način. Tudi mene to enkrat čaka, o kako si želim, da bi mi kužika umrla naravne smrti. Trenutno je zelo bolana, ima maligni tumor in zaenkrat še kar dobro vozimo skozi pasje življenje. Priporočam pa vsem , ki imajo bolane živalce, da preden sprejmete dokončno odločitev, poizkusite še s smolo industrijske konoplje. Odlično zdravi številne bolezni in tegobe naših starostnikov. Tudi moja kužika je še vedno z nami (po predvidevanju veterinarke bi morala biti že skoraj 2 meseca mrtva) zahvaljujoč tej “čudežni” tastlini.
Ostanejo ti lepi spomini na tvojega prijatelja in to šteje.

Mislite??
Pravijo da v pasjih ockah vidis kdaj je tisti cas vendar sem bila tako na meji..
Zelo mi je hudo se danes se sekiram kaj pa ce bi se mogla vztrajat ampak mu res nisem hotla podaljsevat..vsak dan ko sma sla na sprehod sem molila da bi bil urin rumen in ne krvav, da bi kakal normalno in ne težko 🙁
Se vedno se je cloveske blizine razveselil ampak tista otožnost:( ne morem pozabit
Dr mi je rekel da bi on storil isto ker ni blo konec s težavami sploh če mu tableti več ne pomagajo..
Res sem ga imela rada..zakaj nimam sreče z živalmi..še vsakega do sedaj je doletela bolezen. Psička mi je umrla zarad pika čebele v sapnik,muca se je zastrupla z urinom, enfa kužka mi je zalila voda itd.. 🙁

Bogi vaš kuža..upam da lepo porihtate. Vem da je hudo. Kako dolgo ima postavljeno diagnozo?

nova
Uredništvo priporoča

Misli na lepe trenutke z njim in laže bo. Res je težko, tudi nam, to je naš prvi kuža (imamo še kačo in želve grške kornjače) in z nami je skoraj 13 let. Tudi sama ne vem kako bom to prenesla enako moja hči. Sva obe jokali ko dež, ko sva zvedeli za diagnozo. Diagnoza je bila postavljena 6. septembra in naj bi bil to izredno hitro rastoč tumor. Operacija, kemoterapija, obsevanje, tablete, utrujajoče vožnje v Postojno. Nismo se odločili za nič od tega, tudi zaradi ostalih starostnih tegob kužike, imela je popuščanje srca. Samo smolo industrijske konoplje in ja, še vozimo, trenutno kar zadovoljivo. Veliko je (ker tak tumor tudi pobira veliko energije), je vesela na sprehodu in z nami in še vedno teka za kužki.

Ja hudo je. Prvi teden sploh nisem nehala jokat dokler mi ni bi lahko rekla zmanjkalo solz 🙁 sploh tisti obcutek krivde.. Tud po tujem spletu sem skusala prebrat o tem cudnem sedenju in repu pa kaj dosti ne pise..
Boli me ker ni umrl naravne smrti v spanju.. In kako ga je bilo strah tisti dan.. Zdaj je vse tako tiho..nihče ne laja zunaj
Naj bo vaš kuža še dolgo z vami ❤

Verjamem, da je hudo, mene je že v naprej strah kako bo. Sem slišala tudi zgodbe, ko niso hoteli oditi, hudo.
Ampak je treba mislit na lepe trenutke in prižgat svečko zanj in zase. Jaz jo bom dala v žaro in pokopala doma, tam kjer vedno čuva mačke, pa so daleč ali pa preko ograje gledajo in izzivajo.
Saj nočem težit, ampak tale smola industrijske konoplje je pa zakon. šele odkrivamo za kaj vse je super.

Kak mislite niso hoteli oditi? Niso mogli zaspat?

Moj je dobil pomirjevalo in je trajalo kakih 10min da je najprej zaspal nato pa je dobil direkt v zilo tisto glavno predozirno..malo je s tackami zaplaval dvignil rep-spustil pline in kot clovek izdihnil..sem vprasala dr in je rekel sa je baje vse to po smrti. Da se ne zavedajo
Upam da je res tako da so samo zivci
🙁

Že dve osebi sta mi povedali, da kužka nista hotela zaspati, ampak žal takrat ne moreš prekiniti, ni poti nazaj. Kako šele je lahko takrat lastniku hudo, ko mu je potrebno dozo povečat.
No vsaj vaš je v miru zaspal, verjamem, da pa traja, da bolečina popusti. Sem imela sijamsko muco, 7 let, pa je en dan izginila. Smo naredili vse, da bi jo našli, pa jo nismo nikoli. Še danes me zaboli, ko se spomnim nanjo, bila je naš sonček.

Joj groza. Vrjamem da je hudo ce niste nasli muca..pomoje se ni oddaljila in se je kam zavlekla lepo umret. ❤
Jaz tud mislim da je lepo zaspal ceprav sem slisala da eni niti trznejo ne..vi tud mislite da ko dobi pomirjevalno-spi in dalje nic ne cuti?

sigurno je tako, da, ko se umiri, ne čuti, morda le zbodljaj. In če lepo odide, kot je vaš, vam je to lahko v uteho. Ali boste imeli novega kužka? Jaz verjetno ne, ko je pa na koncu tako hudo, čeprav je toliko lepih trenutkov, pa ko se spomnim, ko smo jo šli iskat, je hčerki kar v naročje zlezla. Smo jo šli samo gledat, pa jo nismo več mogli tam pustit. Neprecenjivo.

Vedno sem govorila da ne.. Ker je prevec hudo blo vse skupaj..
Sedaj je vse tak prazno..gres na sprehod in ti nekaj manjka..pogledam proti uti:(
Zalostno je
Pravijo mi naj si grem po enga v azil..
Mogoce ce bo kaki brezdomcek nevem res ne

Ja to iz azila se mi zdi res ok, enemu se omogoči lepo življenje, pa kakšni so ful lušni. Verjamem, da je praznina velika. Pri nas, nas je 6 oseb, skozi se dogaja, ampak verjamem, da mi bo ta mala, ta kosmata, zelo manjkala. No vsak dan šteje in se vesela, da je še z nami. Smo si zadal cilj do Božiča, zgleda, da ga bomo dosegli, potem verjetno do konca leta, kdo ve?

Da nas je tud v hisi 10..in res manjka pred kratkih sem na ceati nasla 3 tedne nazaj maloga muca 2meseca starega. In sem mislila da bo zdrav nakar se izkaze da je mel zadaj med lopatico vse vneto in sem ga tri dni vozla k dr cistit zdaj je po antibiotikih on upamo da nebo misica odmrla ker je blo vse v gnoju..mam se 3 stare macke vse 10+

In vas kuza lepo odvaja?lula pa je hrano?

Moj je zadnja dva dni se samo obrno in suc v koco ponavadi je ponorel ob hrani..to baje da vlki znak

trenutno je vse ok, kakor, da ne bi bil nič bolana, malo bolj je počasna – stara, drugače pa ok. Verjetno ste zasledili, da sem že pisala o smoli industrijske konoplje – super zadeva, rešuje veliko težav, bi bila tudi za vašega mucka, zdravi vnetje,…Če mi boste napisali mail, se lahko slišiva, pa vam pošljem kasneje. Sedaj pa letim, pa me do torka ni.
Lep dan in ja ste naredili prav, kuža ostane v lepem spominu.

Hvala vam za besede..
Bom si prebrala na googlu za kaj vse je pa vam javim 😉
Naj bo lep dan tud za vašo kužiko ❤❤

jaz66, tudi jaz ti na vso moč svetujem, da daš mucku konopljino smolo. Tudi moja psička jo jemlje, ker so se ji začeli epileptični napadi, pa je bilo stanje tako, da bi umrla zaradi napadov ali pa zaradi zdravil – odkar jemlje smolo, napadov ni več in punca je za svoja leta zelo v redu! Tudi imunski sistem se ji je izboljšal in ledvice bolje delujejo, oboje pri njenih letih (16) zelo pomembno.
Kar se pa kuža tiče – lej, 14 let je zelo lepa starost in če pes pri teh letih zboli, stanje se mu pa ne popravi več, lahko zanj storiš samo še to, da mu odvzameš trpljenje in bolečine. To je pač tisto zadnje dejanje ljubezni, ki mu ga lahko izkažeš. Je težko, je pa prav!
Vedeti pa moraš, da takrat, ko je organizem že povsem oslabel, živalca kar odplava iz življenja. Dobi pomirjevalo, nič več je ne boli, samo zaspi – kot npr. za kako operacijo, ko tudi ničesar ne čuti in nima nobenih bolečin. Šele potem dobi tisto dokončno injekcijo. Moje izkušnje z evtanazijo so pa – no ja, čuden izraz, pa ne najdem boljšega – lepe. Nobena od mojih ali pobranih nerešljivo poškodovanih ni imela kakega smrtnega boja. Moja prejšnja psička na primer ni niti trznila, samo dihati je nehala.
Tak je pač cikel življenja. Pridejo, nas nekaj časa spremljajo na naši poti, nato pa odidejo. Seveda pustijo za seboj praznino, pustijo pa tudi ogromno lepih spominov. Tako da se zjoči, nato pa se začni spominjati na vsa veselja in lumparije, ki jih je tvoj kuža ušpičil, na vsa vajina dolga leta skupaj.

Skolenka hvala za besede

Vem da je tezko sprasevat-ali sem storila prav..mogoce se niti nebi smela sprasevat..
Veš eni rečejo joj jaz sem mojega do zadnjega nosla in mu dvigovala glavo da je jedel itd..jaz pa sem se bala tega da bi prislo tako dalec in sem se raje prej odlocla. Veš moj je še skoraj do zadnjega jedel, zadnja dva ali tri dni mu je apetit padel pred tem je bil strašen jedec, hodil je še vedno okrog in se me razveselil le tisto ko sem ga opazovala cez balkon kaj pocne me je strlo-tisto cudno sedenje, prej nikoli ni kopal pri hisi lukne zdaj zadnji mesec pa se je hodil tja “hladit” in tud ni imel take mocne volje za sprehod, tisto odvajanje in lulanje sploh pozimi se je na snegu takoj vidlo kdaj je lulal “vnetno”kri..in še ta slepota verjamem da je bil omejen tud pri tem čeprav je poznal vsak korak
Res mi je težko tako ga pogrešam..res upam da sem storila prav 🙁

Spoštovani jaz66, sem nazaj, če boste želeli, da se še kaj pogovorimo, pa odpišite. Tudi smolenka vam je priporočila smolo, jo pozna in mi je zaupala. Napišite mi mail, pa se bova lahko še kaj o tem pogovorili, sevede, če želite.

Pitra zdravo..

Muc je ok..lepo mu je zacelilo, pravi vragec je. Ce po pravici povem si se nisem nic prebrala bom pa.
Imela sem zelo slaba dva dneva..tak se mi je v zivo vse sanjalo o kuzeku..jojj res mi je hudo. Zelo mi manjka. Trenutno še nisem zaposlena, male dam v vrtec in pol….ah…ni več tistih sprehodov. Niti sosed noben nima psa da bi ga peljala na okrog 🙁 in ne gre mi z glave in se sprasujem kaj pa ce bi mogla vztrajat pri njem 🙁

zdravo,
ja verjamem, da je še vedno hudi, ampak res skušajte prekiniti s temi mislimi, kaj bi, če bi, ker je kot je. Je tudi smolenka napisala, da mislite na lepe trenutke in imate mucke, da jih malo pocrkljate. Tudi vam bi priporočila za umiritev in dober spanec smolo industrijske konoplje. Preberite, če le imate čas kaj o CBD.

New Report

Close