Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Pasma pirenejski planinski pes

Pasma pirenejski planinski pes

Pozna kdo to čudovito in mogočno pasmo?
A pozna kdo vzreditelja?

Ne vem, če je kak vzreditelj pri nas. Vsekakor pa je tudi v SLO nekaj predstavnikov te čudovite pasme.
Link do hrvaškega vzreditelja: http://patoudelorri.com/
Njegovi psi so tudi v SLO in so lastniki baje zelo zadovoljni….

Živijo, ja te psarne pa nisem poznala…hvala.
Zelo rada bi imela takega psa a žal jih nikjer ne najdem. Psarna je lahko v italiji, Avstriji, v sloveniji in na hrvaškem, pes ne rabi imeti rodovnika ali pa ga lahko ima. Cena bi naj bila do 600eurov, več ne.
A bi poiskala še koga ki vzreja to pasmo? Mora biti samec (velik čez 75cm, torej res zelooo velik) z bolj širokim gobcem in bolj močne postave kot je Ink ali še bolj. Bil bi kot darilo za birmo še le leta 2017 ampak že zdaj malo iščem… takrat pridejo taka bolj draga

nova
Uredništvo priporoča

Vsekakor odsvetujem nakup psa brez rodovnika! Če želite psa določene pasme (eksterierja in ustreznega karakterja) potem je nakup rodovniškega “must”.
Drugih psarn ne poznam, svetujem pa, da kontaktirate zgoraj navedeno psarno. Kolikor sem obveščena, so zelo cool lastniki in verjamem, da vam bodo z veseljem odgovorili na vaša vprašanja in dileme.
Glede nabavne cene pa je časa dovolj, da se privarčuje znesek za nakup mladiča.
Morda se zapeljete kdaj na kako razstavo, pogledate pse, se pogovorite z drugimi lastniki / razstavljalci. Ti so dragocen vir informacij.
Srečno!

Hvala za info. pes bo verjetno rodovniški a vseeno mi je pri njih všeč le ink in drugi samec malo manj ker sta psički nekako drugačni.

Jaz imam psico zi psarne Patou de l’Orri in sem zelo zadovoljna. Dobro poznam tudi vse njihove pse ker smo skozi v kontaktu. Psica je pravi predstavnik pasme in ima tudi odlične razstavne rezultate. Smo trenutno edini vzrediteljiv Sloveniji in letos načrtujemo tudi leglo. V kolikor vas zanima več o pasmi ali se zanimate za nakup mladiča mi lahko pišete na mail [email protected] ali pokličetena 040 896 538 . Obiščete lahko tudi našo spletno stran http://www.lepatou.si 🙂

Lp
Eneja

Živijo spet, Eneja pozdravljeni! Še imate mladičke? Koliko pa bi bila cena?
Lp!

Kolikor je meni znano gopsodična psičke ni parila in mladičev nima. Glede cene pa….. Mislim da je dobremu lastniku važno vse kaj drugega kot pa cena….

Ceno je seveda potrebno vedeti, da lahko plačaš. Je pa takole, poznam vse preveč lastnikov psov, ki so podobni kaki pasmi in le redki nimajo težav z zdravjem-predvsem okostjem in kake kožne težave in karakter. Potem pa so dali za “xy pasmo” brez rodovnika (starši nepregledani) 400-500€, za operacijo OCDja ali posega pri kolkih 700€ in še kak cekin več. Za 1200€ pa bi dobil mladiče iz superduper vzreditelja, z vsemi mogočimi pregledi, ki so za pasmo priporočljivi.

Pasme ne poznam. Mi je pa kako blizu postopek, ko izbiraš vzreditelje. Jaz jih spoznam, kontaktiram čim več, najprej lastnike, ki jih srečujem potem pobaram za vzreditelja. Probam spoznati čim več psov v različnih okoljih, da dobim kar se da realno sliko glede karakterja, čim več informacij glede zdravja (alergije in ostale zadeve, ki se v pasmi pojavljajo) in ob tem opazujem vodnika, koliko in kako hendla psa. Ker se da ogromno neželenih odzivov s handlingom skrit.

Meni je zelo pomembno tudi to, da se vzreditelj, veliko, zares veliko posveti vsakemu mladičku posebej, njihovi pasji mami, da skrbi za njihov mentalni razvoj in zgodnjo socializacijo, navajanje na različne podlage, dotike, zvoke, da imajo na voljo igrače, jih navadi na ovratnico, navaja na “škatlo” boks, sobno čistočo….Najraje vidim, da je lego v hiši-vem, da je ta pasma velika, ampak če imajo nemške doge in berniji v hiši leglo…zakaj ne bi tudi pirenejci? Poznam tudi take, ki imajo kot mladiča psa noter, potem postopno navajajo na zunanje bivanje in breje samice zopet prestavijo v hišo.

Zdravo, sama imam pirenajstega ovčarja in lahko ti povem, da je enkraten! Prijazen, ljubeč, zelo zaščitniški do domačih, občasno ne poslušen, ker se nikoli ne podredi gospodarju. Na sprehodih izven domačega terena je miren, ubogljiv, ko pa prideš domov pa pokaže kdo je glavni. Tujce ne spusti na dvorišče. Res je mogočen in eleganten pes! Vsak ga od delec opazuje z spoštovajem, ampak le redki upajo priti zraven!
Karakterno je lenoben, ampak temperamenten, hitro ti pokaže da misli z svojo glavo.
Kar se tiče glede dlake in nege pa ne totalno nezahteven! Dlaka se čisti sama in tudi skoplem ga mogoče 3- 5 na leto!
Skratka enkraten pes!!!

New Report

Close