Najdi forum

Mini. bull terrier

Živjo!
V prihodnosti nameravam kupiti mladiča omenjene pasme… Pa me zanima kje naj začnem z iskanjem kvalitetnih legel in vzrediteljev? Mogoče celo priporočate kakšno psarno posebej? V planu imam vprašati tudi pri KZS.
Vem da pri nas obstaja (oz. vsaj je) vzreditelj standardnih za mini. pa še nisem slišala. Našla sem nekaj vzrediteljev v sosednjih državah – ampak problem je da ne poznam in ne vem kdo je “ok” in kdo ni.
S “kvaliteto” imam v mislih predvsem testiranje staršev in mladičev – PLL in sluh (če imajo starši opravljen še kardio, ledvice etc. – toliko bolje).

V poštev pridejo samo rodovniški psi – če bi želela mešanca ali psa ki je podoben omenjeni pasmi bi šla ponj v zavetišče.
Prosim tudi da s komentarji tipa “kaj ti bo takšen pes ki bo pojedel naše otroke” etc. preskočite to temo. Ignorantskih ljudi ne trpim najbolje 🙂

Hvala vnaprej in lep pozdrav!

Mini bul terier ne obstaja oziroma ga v kinologiji ne poznamo. Mogoče obstajajo manjši primerki te pasme, vendar mora po stnadardu dosegati minimalno višino ki jo določa standard. drugače je pri pasmah kot so pudel, špic, hrti, đnavcer pa še kakšna kjer je razlika med malim, srednjim in velikim tako v centimetrih, kot v opisu in se tako tudi razstavljajo

Oprosti vendar – se motiš. Obstajata in sta priznana tako standardni kot pritlikavi (miniature).
Razlika je samo v višini in teži – ampak se ju tretira ločeno kot npr. kodre ki si jih že sama omenila.

nova
Uredništvo priporoča

Da, drži kar trdi Portofino. Obstajata obe različici; standardni in miniature.
Predlagam, da pobrskaš po forumu prav določene, pesjanarske spletne strani. Spomnim se, da je bila pred leti precej dejavna ena gospa, ki sicer ni živela v SLO, vendar pa je dobro poznala mini bull sceno. Morda – če jo kontaktiraš, znaš dobiti zelo koristne informacije.
Se pa strinjam, ja, da je pri tej pasmi res pomembno, katere vse teste imajo opravljene starši. Ker je problem srca ipd.

Iskreno kar se tiče forumov sem naletela na problem. Vem da je pred leti bil zelo aktiven forum revije Moj pes – ki pa danes kolikor mi je znano niti ne obstaja več. Enako je s kupom naših in tujih (meni znanih) ki so bili nekoč aktivni zdaj pa megla – najnovejši posti so pri večini iz leta 2013. Pojma nimam zakaj.
Hvala za nasvet Motorola 🙂 bi z veseljem to gospo izsledila. Se mogoče spomniš na katerem forumu je bila aktivna ali pa kakšen vzdevek je imela?
Problemi zdravstveni so mi pa znani ja in se bom potrudila da se jim kolikor je mogoče ognem – npr. DCM je razlog zakaj si ne upam več omisliti Dobermana pa sem jih imela celo življenje ob sebi. Žalostno je to vse skupaj.

Nanaša se na forum pesjanar. Glej pod III. grupo (terierji). Uporabnica je imela nick “Amonra”. Upam, da ne bo kdo hud name, ker oglašam konkurenco. 😉
Želim ti, da najdeš to, kar iščeš! Meni so bulčki grozno prisrčni! Tako da srečno!

Pa je mini varianta priznana s strani kinološke zveze ali je tako kot z xxl varianto. Ker hodim po razstavah, pa kako knjiho preberem pa še nisem zasledila mini pitbula res

Najlepša hvala Motorola za pomoč!
Če se bo kdo jezil zaradi oglaševanja pa kar mene “usekajte” po prstih ker jo silim v greh 🙂 Ampak mislim da so to koristne info. ki bodo prišle nekoč, nekomu v podobni situaciji zelo prav.

lejdy je priznana in ne govorimo o Pit Bull-u (te FCI ne priznava sploh posledično tudi KZS ne) ampak miniaturnemu Bull Terrier-ju. Tudi pri nas po Slo. se jih da videti na razstavah drugače 🙂 oz. se jih je dalo nekaj let nazaj (zdaj že lep čas nisem šla).

Torej, so v Slo kaki vzreditelji, na Rašici sem pred kratkim srečal eno prijazno predstavnico te pasme?

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Seveda, letos predvidena dva legla. Kolikor vem temna različica in bela.

*dve legli 😉 Sicer pa hvala za info.

Tako je. Predvideni sta dve legli. Kontaktirajte gospo Mojco Rebernak iz Maribora,zelo znana vzrejiteljica Valmarancev. Ona vas bo znala usmerit, sem jo že srečala po razstavah,ko je imela s seboj črno miniko. Lastnika psice žal ne poznam. Je pa fantastična. Srečno.

New Report

Close