Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Brejost psičke pomoč !! Psički iz seskov teče prozorna tekočina in so malo povečani ?!

Brejost psičke pomoč !! Psički iz seskov teče prozorna tekočina in so malo povečani ?!

Pozdravljeni,
moji psički iz seskov teče brez barvna tekočina, ima malo povešene in povečane seske, malo večji trebušček, kar nekaj počiva a še vedno včasih (dvakrat do enkat na mesec) zbeži ko odperemo vrata in je ne moremo več ulovit (tako je bilo tudi pred tremi ali dvemi tedni, saj nevem a vem da je še zjutraj ni bilo nazaj).
Je shih tzujika in ker smo na deželi nam na žalost včasih zbeži k ljubimcu s katerim je imela mladičke (a bi naj bil kastriran).
Upam da kdo ve zakaj se gre in mi bo lahko pomagal.

Psička je ali breja ali navidezno breja. vi pa ste kreteni, ker psičke ne znate paziti, oziroma jo sterilizirati. Tudi mi živimo na deželi, pa se moji psi ne klatijo okoli, niti si ne bi dovolila da je pes celo noč zunaj. zorej pod pod noge, obiščite veterinarja, ki bo ugotovil če je psička breja, če ni jo takoj sterilizirajte, na sprehod pa jo vodite na povodcu in imejte vrata zaprta

Hej malo pazi na besede nisem prišla po zmerjanje čeprav vem da nismo vredu naredili in saj smo pazili in vedno bomo a je zelo prefrigana in ko zvečer recimo nikoli ne zbeži enkrat gre ravno takrat in pač ko jo spustimo da gre lulat (kot vsi drugi) ko pogledaš stran je že več ni… pa saj ne bi bilo tako hudo ker jo sosedje imajo radi in jo še božajo in hranijo z stvarmi ki jih ne sme jest ampak vidi se da se norca dela iz nas, ker ko sem enkrat tekla za njo in močno padla me je pogledala nazaj in ni več tekla kar lepo počasi je šla naprej :(.
Lahko pa je en dan cel spuščena zunaj in ne bo šla in tudi ko je drugle ali na sprehodu ne bo šla nikamor, ampak ko si je mama zadnjič skoraj nogo zlomila je cel dan noter zaprta in gre ven samo da gremo na sprehod in lulat (na povodcu) to je pa zdaj res KONEC!
Trebušček je pa že nekaj malo zrastel, sterilizacija pa odpade, ker je tako več ne bi spremenila saj je že 4 leta stara in potem ima grdo in bolečo črto na buščku kar pa je grozno pa še tem mora ostat kar pa ne bi zdražala, mislim da bi umrla od žalosti, takrat ko je pobegnila in je prišla je začela krampat po vratih in cvilit po tem pa je zopet šla ker ji nismo odprli (mama jo je slišala ampak se je bala da je kaj drugega).
To pa je drugače ona
[img]http://mmc.bolha.com/3/image/193503/194543/psicka_55ec965a79cfd.jpg[/img]
[img]http://mmc.bolha.com/1/image/193503/194543/psicek_55ec975d690bc.jpg[/img]
[img]http://mmc.bolha.com/0/image/193503/194543/psicka_55ec96611aa9d.jpg[/img]

nova
Uredništvo priporoča

V glavnem…. ste neodgovorni lastniki.
Ni žalitev, pač pa golo dejstvo.
Sorry, če imaš psa skoz na povodcu, ti pač ne more kar uiti. Jasno pa je, da bo psica ušla verjetno ravno takrat, ko se goni….
Zdaj ali je breja ali navidezno breja, pa boste ugotovili cca 60 dni po začetku gonitve. Aja, ne boste – ker predvidevam, da itak ne veste, kdaj se je začela gonit. K vetu je peljali na UZ tudi ne boste….
Hja, torej se boste pustili presenetiti. Ali bodo novi mladiči. Ali pa bo kak mastitis??!!
Užaljenost gor ali dol: jaz takšnim ljudem kot ste vi, ne bi zaupala psa!

O kakšni boleči brazgotini po sterilizaciji govorite…. Nimam pojma, pa imam sterilizirano samičko. laparaskopsko odstranjeni jajčniki, dve mali luknjici na trebuhu, dan po posegu je že veselo tekala okoli…. Ko bo psička dobila mastitis ali bog ne daj pirometro pa ne jokajte tukaj …. glede uhajanja pa samo to, po zakonu ste dolžni imeti psa pod nadzorstvom, torej ali na zaprtem dvorišču ali na povodcu in ne mi s tem da tega ne zmorete. trenutno istočasno na sprehod vodim po tri pse hkrati,

Ne bomo je sterilzirali, k veterinar pa bomo šli ko se ji bo bolj videlo.
Smo žeimeli trikrat mlade, enkrat je imela njena mamica dvakrat pa ona in je vsakič imela z istim in nikoli ni dobila bolezni in vse je odlično šlo v 30 minutah.
Z nami je vse vredu in tudi pazimo na njo ampak pač včasih gre na obisk.
Če bodo mladički (upam da bodo) bomo pa zelo lepo skrbeli za njih in tudi prodali jih bomo kot smo še vsake do zdaj.

Drugače pa mi nisi nič pomagala in tudi ti nisi najboljša lastnica ker je 7 psov vsaj za mene preveč in toliko jih imate verjetno zato ker nimate časa za njih in zo večino dneva prepuščeni sebi. Predvidevam tako kot ti in sorry ;).

Draga MIMI, a ste kdaj v življenju obiskali zavetišče?
Predvidevam, da je odgovor NE. Ste bili kdaj priča zavrženim leglom majhnih prikupnih pasjih mladičev, ste bili kdaj zraven ob evtanaziji (usmrtitvi) še mladih psov, ker ni dovolj domov za VSE?

No, pa ti povem, jaz pa sem bila.
Doživela marsikatero grozoto in verjamite, če bi bili priča temu, kar sem jaz videla v svojem kratkem življenju, NE bi tako razmišljali, neodgovorno namreč. ZAKAJ IMETI ŽE 4. legla MLADIČEV, nerodovniške od katerih zavetišča pokajo po šivih?
ČE ŽE IMATE PSA, se dajte ukvarjat z njim… Jaz delam v zavetišču, skrbim po okolici za pse, ki noben noče zanje skrbet, (dva psa) plus svojo samojedko in shih tzuja vozim ven, oba sem šolala, se z njima redno ukvarjam, psica zna 100 trikov, ( DA, skrbništvo psa ZAJEMA ukvarjanje) psi pa so moji družinski člani, zato tudi potujejo z menoj, nudim jim kakovostno oskrbo, prehrano, nego… Sem z njima ( razen teh 7 eur službe) ves dan…

1. Kršite zakon

“Skrbnik psa mora zagotoviti fizično varstvo psa tako, da je pes na povodcu.” pravi tretji odstavek 11. člena. Kaj se šteje za javno mesto pa pravi 5. člen v točki 22: “22. Javno mesto je javni kraj, kot je opredeljen v zakonu, ki ureja varstvo javnega reda in miru. Glede kazni piše v 46.a členu: “Z globo od 200 do 400 eurov se kaznuje posameznik za prekršek iz prvega odstavka tega člena.” In prvi odstavek: “6. ne zagotovi fizičnega varstva psa v skladu s tretjim odstavkom 11. člena tega zakona”

Zdaj pa, da nadaljujem.
Vaša psica se potepa, vam ni toliko mar, da bi jo pridržali noter, jo vozili na sprehod, ZAKAJ sploh imate psa? Sama imam poleg samojeda shih tzuja, in dobi VSAK dan po 4 sprehode! Da, pa imam službo.

Kakatere zdravstvene preglede , ki so POGOJ za parjenje pasme shih tzu ima vaša psička?
Psi brez rodovnika navadno nimajo nobenih genetskih testov narjenih, za Shih tzuje je OBVEZNO slikanje kolkov, pregled oči in slikanje pogačice za mamico in očeta, prav tako morajo te teste imeti narjene predniki.
Saj pasmo pestijo bolezni oči in sklepov. (slepota, luksacija pogačice, katarakta-siva mrena, displazija kolkov, komolcev)

OPOZORILO LJUDEM, KI TO BEREJO, BODOČIM KUPCEM…

VI STE IDEALEN DOKAZ, ZAKAJ LJUDJE NE BI SMELI KUPOVATI “ČISTOKRVNIH” nerodovniških mladičev, NIMATE OSNOVNIH POGOJEV![ ZNANJA. /b]
Rodovnik je vpogled v starše, pra starše, tete, strice, ipd. Imaš vpogled v linijo, vidiš koliko je dal vzreditelj na zdravje teh psov. Če starša nimata narjenih teh testov ali je vzreditelj izbral za paritev psa s slabimi izvidi, je bila paritev neodgovorna, s tem se poveča možnost za dedna obolenja pri potomcih. Psi brez rodovnika niso opravili vzrejnega pregleda, posledično nimajo niti dovoljenja za vzrejo.
VSAK človek IMA DRUŽINSKO DREVO, RODOVNIK.
Ti tudi ne moreš dokazat, da si državljanka Slovenije, če nimaš papirja 😀 Ali, kdo so tvoji mama, ati, babice, če nimaš rojstnega lista s seboj (rodovnik)

VIDIŠ IN TI NISI “V” od vzreditelja, od takšnih ljudi jaz NIKOLI NE bi kupila psa,

spuščate jo ven, hranite jo predvidevam, da s poceni nekakovostno hrano, ali ostanki… Pregledov razen cepljenja, čipiranja (upam, da vsaj to) itak NIMA, vprašanje če ste pravilno razglistili, cepili, razbolhali mladiče… S čim so bili hranjeni? Z junk foodom (pedigree , friskies ?) s KOLIKIMI

lastniki ste ostali v kontaktu, kako bi SPLOH svetovali bodočim lastnikom ČE ŠE SAMI NIMATE POJMA O OSKRBI, (NITI OSNOVAH-ŽALOSTNO) psa? Kaj šele, da bi se na vas lahko obrnili, če bi psi zboleli, imeli težave v vzgojo… Vam itak gre le za zaslužek.

Ali se morsa motim in ste SKRBNO pretehtali paritveno kombinacije, imata oba starša opravljene GENETSKE teste, ki se LAHKO ( 80 %) DEDUJEJO na potomce?
Aja ups, vi ste psičko parili za PRVIM vogalom, aja ups, pa še to niste vedeli…

Po pravilih Kinološke zveze Slovenije se psi delijo na rodovniške in na nerodovniške ( mešance). Vmesnih poti ni. Torej NE obstaja noben “čistokrven brez rodovnika” saj je pri teh psih poreklo psa neznano, torej to pomeni, da ni moč videti prednikov, dednih bolezni, pregledov itd. Trgovci z temi psi vam zagotavljajo, da so njihovi psi ” čistokrvni” pa vendar resnica je v tem, da so se takšni ljudje odločili za vzrejo brez kakršnega koli znanja o vzreji, genetiki, ne vedo kakšne posledice in odgovornost vzreja terja.

Prodajalec položi butasto ceno 300 eur za vsakega mladiča? Nekateri celo 500+, “yorkiji” brez rodovnika, so bili pred tedni, na bolhi po 700 eur.

Vprašam prodajalca zakaj? Pa mi reče, da to ni moja stvar, če oni služijo 😛
NOBENO cepljenje, potni list, ti na ENEGA mladiča ne pride 300 eur, da bi imel ta prodajalec sploh pravico dati tako visoko ceno, kaj šele 700,. Pa kontaktiram in zvem, da mladiči niso cepljeni, a cena je 700 eur!! ZAKAJ?

Za zaslužek, kajpada.

So pasme, recimo beli švicarski ovčar, ki stanejo 500-600 eur pri nas Z rodovnikom, pregledi kolkov, komolcev, ramen, oči, srca… Plemenjak(samec) iz daljnih držav.

In potem vidiš navadnega prodajalca, zaslužkarja Z ISTO ceno, švicarske ovčarje brez rodovnika, parjeni s sosedom z nobenim pregledom (cepljenje samo) hranjene s slabo hrano, zrastli gor na betonu,reveži, ZA ISTI DENAR! 500 EUR!
Kje je pravica?
Nekdo, ki vloži VSE v vzrejo, ima isto ceno kot nek pretentaš in zaslužkar...Potem pa srečujemo na ulicah deset kilogramske “maltežane”, “shih tzuje” z dolgim gobčkom, “čivave”, ki s čivavo nimajo praktično nič skupnega, agresivne in popadljive “zlate prinašalce”, nevarne “rotvajlerje”… Vsi ti mečejo na resnično pasmo slabo luč.

Pomembno je, da vam zna vzreditelj svetovati in pomagati, kajti ravno on se z vzrejo te pasme ukvarja že mnogo let ter jo resnično pozna (tudi po tem spoznate dobrega vzreditelja, da vzreja eno, maksimalno dve pasmi). Nekdo, ki ima “dvoriščno vzrejo”, vam tu ne bo znal pomagati.

Ja, morda je nerodovniški lahko zdrav, je pa VELIKO MANJŠA možnost kot če kupiš psa odgovorno in ne pri nekomu, ki ne opravi niti pregleda kolkov in komolcev za samca in samico, ne veš ničesar o prednikih , prodajalec ti pa sigurno ne bo vrnil denarja, če kuža zboli, pogine. . Še 1x:

Pri psih brez rodovnika nimaš vpogleda v zdravstveno stanje, tako, da NE VEŠ če bo tvoj kuža zdrav še pri 5 + letih, nekateri zbolijo že prej, nimaš vpogleda v prednike, niti nimaš potrdila, dokaza,da je pes res “pasemski” ti ne moreš vedeti, če je bila babica sosedov mešanec, če nimaš rodovnika, ki ti to dokazuje 🙂

Za v premislek:
1. Vzameš psa od prodajalca.
2. Vidiš mamo, mladiči so cepljeni. ČE imaš srečo niso hranjeni s poceni shit hrano (pedigree, friskies, darling in podobno sranje-ta hrana je zelo nekvalitetna, preslana(obolenja ledvic se zaradi prevelike količine soli povečajo, polna konzervansov, in samo ostankov poceni, nekvalitetnega mesa in STRASNSKIH proizvodov, ne veš kaj vse je not))
3. Potni list

O prednikih ( oče, babica, dedek, tete, strici, pra pra starši ) NE VEŠ NIČESAR. Prav tako prodajalci ne dajo slikat kolkov, komolcev svojim psom. Zdravje je loterija.

Drugi primer:

1. Vzameš RODOVNIŠKEGA

1. Imaš vpogled v vseprednike.
2. Odnos vzrediteljice je čudovit, da ti napotke, o vzgoji, negi, prehrani, članke o oskrbi, želi ohranit kontakte s teboj, se zanima za VSAKEGA mladiča, ki ga proda. VEDNO ti bo na voljo za nasvete. Tudi ko bo kuža STAR.
3. Mladiči so socializirani, hranjeni z vrhunsko hrano, zdravi, cepljeni, vajeni čistoče, povodca, avtomobila.
4. VSI predniki imajo slikane pogačice, pregledane oči, kolke, srce… Tveganja za huda dedna obolenja so manjša.
5. Stoji ti ob strani v dobrem in slabem, pomaga, svetuje…
6. Z nakupom mladiča dobiš doživljensko prihateljico. V svojo vzejo polaga srce in dušo.

KJE je manjša možnost, da dobiš BOLNEGA psa? Kje je velika možnost da podpreš nevedneža in zaslužkarja, ki ni niti toliko, da bi preprečil vsaj dedne bolezni mladičev?

Večina mojih naj pasem ima vzreditelje iz SLO, ki jih šolajo, vozijo na izlete, kotilnice imajo ob postelji, navajajo mladiče na hrup vrhunsko hrano, potujejo po 3000 in več km, da najdejo idealnega samca, ki ustreza po rodovniku, psičkinem rodovniku, zapravijo malo morje denarja za vzrejo mladiče navajajo na povodec, živali, hrup, čistočo, vožnjo, organizirajo srečanja, piknike. Tudi razstave so strošek, psi pa krdelna bitja, ki so radi S SVOJIM KRDELOM, NOBEN PREDNIK PSA, NI ŽIVEL LOČENO OD DRUŽINE, KRDELA. In žal vidiš mnoge prodajalce, ki se tega ne zavedajo in pse zapirajo, SPUŠČAJO VEN BREZ NADZORA, SE S PSI NE UKVARJAJO.

http://med.over.net/forum5/read.php?44,10587232

KAJ JE ZDAJ TO?
A IMAŠ DVA PROFILA v tej temi?

http://med.over.net/forum5/read.php?44,10587232

Pišeš, da kopuješ bernskega planšarja … Tukaj se pa skrivaš za drugim nickom?
Ti otrok nevzgojeni…

Sprašujem zaradi

[img]http://s23.postimg.org/vvq7qclt7/lol.png[/img][/url]
img host[/url]

Ja pa kaj je z vsemi vami, prvi mi pravi da smo kreteni, drugi pa da ne znamo skrbet za našo psičko!
Bom vam pa pojasnila, naša psička ima rodovnik in dovoljenje za mladiče (vzrejo), hranimo jo z hrano od Eukanube in niti slučajno z kostmi in odpadki saj niti za dlako niso vredu, z njo hodimo na sprehode večkrat na dan in je pregledana in zdrava, opravljena ima vsa cepljenja, na razstavi pa še ni bila.
Z njo se ukvarjamo cele dneve saj je vedno nekdo doma in je zelo zacartana saj je naša edina žival in nikoli nismo imeli druge pasme kot shih tzuje.
Glede mladičev in bežanja, zadnje mladiče smo imeli dve leti nazaj in so žal bili mešančki z pekinezerjem a so bili vsi zdravi in pregledani, imeli potne liste in bili cepljeni, vse smo pošteno predali in imamo še zdaj stike, zaradi te ljubezni ki je ostala je pred 3 meseci začela bežat in zdaj ne neha, a imamo že vse pod nadzorom saj je malo ponehalo.
No njena mama (umrla po enem tednu, ker ji je v trebuščku nastala rana od mladičkov) in še vsi ostali shih tzuji ki smo jih imeli so se parili z tudi rodovniškimi psi naš prvi shih tzu pa je bil May pred 15-imi in ko je imel prvič mladičke smo eno psičko obdržali ki pa je spet imela mladičke in…
Njena mama je imela le enkrat male stara je bila 2 leti in 1 leto njen partner in potem je naša imela mladičke in to z psom iz iste psarne kjer živi njen oče drugič pa je potem imela z tem pekinezerjem in ne dvakrat samo enkrat (zgoraj sem napisala da je imela dvakrat z istim).
Ja sem že bila v zavetišču in to že večkrat in sprehajala pse ter božala mucke, ob evtanaziji pa nisem bila in tudi nočem biti ker mi to sploh ni všeč.
Tiste osebe pa ne poznam in tudi otrok nisem, te pasme (bernski planšar) pa tudi ne poznam najbolje in tudi velikega psa še nismo imeli.
Pa moja je tudi bila v šoli in tudi zna kar nekaj trikov in ukazov (vse), nismo parili za prvim vogalom, ne gre nam samo za zaslužek, sigurno več vem o tej pasmi in o skrbi za take pse tako da znam dajat nasvete čeprav nimamo psarne, cena za našega enega mladička je bila 350€ pa so bili rodovniški, cepljeni, zdravi…starše se je vse dalo videt! Upam da boste zdaj malo razmislili vsi tisti ki ste proti meni :I upam.

Lepo napisano, če je vse tole res (kar upam) se iz srca globoko opravičujem.

Ampak res dajte jo malo popaziti, pa bo ok.
V zakonu piše, da je lastnik dolžan zagotoviti “zaščito” psice pred nenačrtovanimi brejostmi, prosim premislite. Če je ne morete imet na očeh, dajte jo sterilizirat, s tem ni prav nič narobe , sama sem bila pri 60 sterilizacijah, brez zapletov, vse je odvisno od strokovnosti veterinarja.
Prav tako prej ko se jo sterilizira, manjša možnost je za nastanek raka na seskih, maternici, jajčnikih. Gnojno vnetje maternice se pojavlja pri nesteriliziranih psicah, je smrtno nevarno (piometra). Glede na to, da veste kakšno stanje je v zavetiščih, bi res vam dala tole v premislek, psov je preveč, ni potrebe po še eni poplavi mladičev, pse, ki ste prodali, oddali je velika možnost, da je vsak eden iz legla se kje sparil, zdaj pa si preračunajte koliko mladih da le en kuža, kaj šele če jih je še več iz legla, ki se jim je zgodil “ups”

Res vse to dobronamerno zdaj mislim. 🙂
Lep pozdrav želim.

Ja vrjetno je res ne če sem se tako potrudila da sem vam opisala skoraj celo življenje, nič hudega tako da ne bo pomote ne 🙂
Je pa že malo ponehalo in jo še bolj pazimo, do zdaj se nam še to ni zgodilo, da bi imeli mešančke ali da bi bežali ampak vse je enkrat prvič in že spet sem se zmotila in mislim, da smo v družini imeli že 15 psov te pasme.
Pri sterilizaciji pa je problen to da si še želimo mladičkov in tudi tega znamenja na trebuščku nemaram. Pa še nekateri grdo zašijejo.

Na kratko, tako skrbni lastniki ste, da je 4 letna psička, za katero trdite da ima vzrejno dovoljenje imela že 1 leglo mešancev, sedaj pričakuje verjetno drugo, ena psička vam je poginila…. A vam je res samo do denarja, ki ga dobite s prodajo mladičev ali pa je z vami kaj drugega narobe. Evkanuba pa je sranje od hrane samo v vednost. Pa še eno vprašanje a imajo vsi vaši ostali mladiči rodovnike

Ne seveda nam ni samo za denar in mislim da je bila cena čisto vredu saj smo dosti denarja vložili v to.
Eukanuba je zelo vredu hrana in jo imajo vsi naši psi in mladički, po njej nimajo nobene težave.
Kot sem že povedala je bežanje ponehalo in ni bila breja, na žalost nam je pač tisti pekinezer prišel na dvorišče ko smo rože sadili in nismo opazili da se onadva parita.
Nessy je umrla ker je imela imela v trebuščku mladička in že porod je bil težek in tudi veterinar je potrdil da nismo mi krivi za njeno smrt in to je bila za nas velika žalost zato ne bi o tem.
Ja vsi naši mladički razen mešančkov so imeli rodovnik in tudi starši.

Ko smo ju videli je res potem imela mlade, to je bilo prvič ko smo imeli mešančke.

Mislim….. vsa ta nakladanja….
Ne verjamem niti pičice napisanega leporečja.
Vsak povprečen lastnik psa razbere, da je vse to bull-shit.
Ampak ok – ti si otrok. Ni za zamerit.
Za starše pa…. no comment.

Izgovori in opravičila. Polna usta samih izgovorov, zakaj ne pazite psice, zakaj to zakaj ono….. Imam samico pa mi ne uhaja, mi ne pride sosedov pes na dvorišče ko sadim rože, ko grabim listje, obrezujem vrtnice….. Uspelo mi je celo brez mladičev pripeljati 3 gonitve z samcem in samico pri hiši…..

Glejte meni je vseeno kako imate vi, jaz vem da mi za našo super skrbimo.
To niso nobeni izgovori in prosim da če še imate kaj za povedat povejte kaj pametnega.

Imate zgoraj napisano iz zakona pravila si jih še enkrat preberite in boste ugotovili da kršite najmanj dve od zapisanih. psica se sprehaja naokoli brez nadzora in niste poskrbeli za neželeno brejost….. To zame ni ravno super skrb za psa.

New Report

Close