Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina pes ima kronično vnetje črevesja IBD

pes ima kronično vnetje črevesja IBD

Pozdravljeni. Moj pes ima kronično vnetje črevesja,pri psih IBD podobno kot pri ljudeh kronova bolezen. Zanima me če ima kdo izkušnje kakršne koli je na madrolu.

Kot si že sama napisala, je bolezen kronična, vendar poteka v valovih. So obdobja, ko pes nima nobenih težav in so obdobja, ko ima velike. Skozi obdobja s težavami naj vas spremlja izkušen veterinar, tak ki je v svoji praksi že obravnaval pse s to boleznijo. Brez zdravil v teh obdobjih ne bo šlo, ker so simptomi lahko zelo hudi.
Kar lahko ti narediš za psa, je ustrezna prehrana. Priporoča se stroga doživljenska dieta brez glutena, maščob, laktoze, alergenov,… Priboljškov nič, ampak res nič – nobenih. Katera hrana bo tvojemu psu najbolj odgovarjala, je nemogoče reči, je treba malo preizkušati. Menda precej hvalijo konjsko meso, pa ovčetino – vsak pač s preizkušanjem najde tisto, kar psu povzroča najmanj težav. In velikokrat je treba čez čas hrano spremeniti, ker ko misliš, da si našel nekaj, kar pes lahko je, začne tudi ta hrana kar na vsem lepem povzročati težave :(( Briketi pa obvezno hipoalergeni.
Bi pa – če imaš možnost – priporočila homeopatsko obravnavo.

Pozdravljena!Naši veterinarji mu zelo malo izkušenj z IBD,našega Ajka imamo že eno leto na medrolu,ker brez enostavno ne gre;(((
Največ sedem dni je brez,nato krči,dretje hoja nazaj,zaletavanje v stene,kri dobesedno šprica iz rite.
Take močne krče ima.
Probala sem vse mogoče bioenergetika….;(
Je na hilsu ultraalergen,kar mu odgovarja.
Bom pa poskusila še z hemopatijo(upam da sem prov napisala!)

To je za psa vsekakor veliko breme, tudi simptomi med zagonom bolezni so izjemno močni. Od kod pa si? Ali imaš možnost iti še k kašnemu drugemu veterinarju?

Ja simptomi so kar hudi!
Se mi prav smili sam za umrt še ni,če me razumeš.?
So ubistvu valovi mesec-dva nič in nato krči!
Sedaj smo prišli na 72ur četrt tableta kar je napredek;)
Sem iz vrhnike!
Ja imam možnost samo kam,vse sem že obrnila in nobenega odgovora;((

Zdravo.
Tema je nekoliko stara, vendar me zanima, kako je z vašim kužkom. Naša psička ima tudi to diagnozo. Vsak dan jemlje tableto ortanol in ji zelo pomaga. Če še niste našli ustrezne veterinarske pomoči, vam svetujem Veterinarsko kliniko Lesce. Le oni so konkretno pristopili do problema in ga ublažili kokr se le da.
lp

proti kronovi bolezni preverjeno pomaga smola industrijske konoplje. Odlično se obnese, ni psihotropna, lahko jo jemljejo tudi živali.

Na žalost je to res precej huda težava. Moj pes je imel blage simptome, a smo s spremembo prehrane naredili ogromno! Res pa je, da smo prešli na popolnoma doma pripravljeno hrano. Pa tudi kar se priboljškov tiče … seveda so dovoljeni, a morajo biti primerni, jaz sem recimo sšila eko piščančja prsa, absolutno pa odpadejo vse žvečilke z dodatki in alergeni, kot so recimo žita. Nam je veliko pomagala tudi akupunktura, s homeopatijo nimam izkušenj …
Je pa zadnjič en veterinar napisal zelo fajn prispevek na temo IBD-ja, prav v zvezi z akupunkturo.

Po mojem se splača preizkusiti. OK, za tiste res hude epizode pač naj bo medrol, sicer pa je fajn, če se telesu povrne ravnovesje na čim bolj naraven način. Skratka , ne opbupajte, vse se da rešit!

New Report

Close