Forum: Domače živali in veterina

Naši hišni ljubljenčki - naša sreča. Včasih povzročajo skrbi, včasih prave težave. Zapišite vaše dragocene izkušnje ali povprašajte za nasvet veterinarja. Vse o vaših hišnih ljubljencih, razvoju, prehrani in težavah.

pes iz zavetišča

Odgovori Nova tema
Default avatar sleepy 23 Sep 2011 12:21

A? S temle jaz nimam čisto nič.

~ ~ ~
http://bobi4ever.net/doglog Hello, hello, remember me? I'm everything you can't control.

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar Yo_ 23 Sep 2011 13:08

A, tako? Potem se pa javno opravičujem.

Default avatar blodnja 23 Sep 2011 13:20

Yo, ti si ena navadna pokvarjena in lažnjiva provokatorka, to vse že vsakdo, ki je vsaj malo vpleten v to forumaško dogajanje na tem ali onem mestu.

Pa brez zamere.

Default avatar sleepy 23 Sep 2011 13:22

Meni se ne rabiš :) Samo povem, da s temle nimam čisto nič in niti nimam pojma o tehle pripetljajih.

~ ~ ~
http://bobi4ever.net/doglog Hello, hello, remember me? I'm everything you can't control.

Default avatar Yo_ 23 Sep 2011 13:40

Prikaži citatblodnja je napisal/a:
Yo, ti si ena navadna pokvarjena in lažnjiva provokatorka, to vse že vsakdo, ki je vsaj malo vpleten v to forumaško dogajanje na tem ali onem mestu.

Pa brez zamere.
Predvsem si pozabil omenit, da sem te kje drugje skenslala, pa to zdaj boli, a ne :))))))))

Default avatar _Nika_ 23 Sep 2011 15:50

yo ti res nisi gladka
p.s.: čudno da ti uspe skalkulirat matematično vprašanje pred oddajo komentarja

Default avatar Yo_ 23 Sep 2011 15:58

Mi ni treba, ker sem za razliko od tebe registrirana :p

Default avatar NikaT 24 Sep 2011 16:47

Dandanes je prav vse podvrženo tržni logiki. V primeru zavetišč predvsem s strani občin, ki imajo z zavetišči pogodbe (in si želijo ali celo zahtevajo čim nižje stroške), občine pa so v veliki meri podvržene tudi javnem mnenju.

Razen 3 slovenskih zavetišč, ki niso "privat", so tržni logiki podvržena tudi vsa ostala zavetišča.

Pri spreminjanju javnega mnenja igra največjo vlogo seveda osveščanje (tudi glede tega se strinjam), pa tudi vse ostale oblike podpore nekem zavetišču oz. načinu dela v njem.

Default avatar sleepy 24 Sep 2011 18:24

Ojoj no. Sej meni je vseeno če ti tako misliš, ampak berejo to tudi drugi, pa si res ne želim, da bi tole ostalo brez replike. Ti za humanitarne in druge družbenokoristne dejavnosti še nisi slišala? So pač dejavnosti, ki po svoji naravi niso namenjene ustvarjanju dobička in zato ne morejo bit podvržene tržni logiki. Še toliko manj kadar gre ža živa bitja!
Mogoče moraš pa malo razmislit zakaj zavetišča sploh so - zato, da poskrbimo za zapuščene živali. Javno službo izvajajo! Ker piše tako v zakonu, ne zaradi kakšne tržne niše.
Moje mnenje je tako in tako, da gospodarske družbe med zavetišči nimajo kaj istak, če smo že pri tržnih zakonitostih. In ko občina sklene pogodbo ni nobene tržnosti več - najditelj nima nobene izbire in žival nima nobene izbire. Tržno?

Ja, mamo tri zavetišča, ki niso v privatni lasti: obalno, Gmajnice in Maribor.
Imamo še Perun in zavetišče Turk.
In mamo od decembra 2010 še 5 združenih: Zonzani, Horjul, Meli, Mala Hiša, Vitovlje.
Po tvoji (tržni) logiki torej - če podpiraš kateregakoli od zadnjih 5ih podpiraš oddajo za na verigo (o tem pišeš ti - Meli), reprodukcijo psov v zavetišču (Zonzani lani), izogibanje izvajanju javne službe ko gre za poškodovanega mačka (Zonzani pred kakšnim tednom - poškodovanega mačka je namesto njih prevzela Mačja hiša), v katero zavetišče pa sodi tisto o nerazglistenju pa ne vem. Ker zadnjih pet povezujejo sorodne težave in teresi in cilji. Fajn se torej piše zapuščenim živalim s tržno logiko...
Je pa zanimivo, da med 5imi, ki imajo sorodne težave, ni nobenega od prvih treh. Zanimivo, res. I wonder why.

Zaradi zapuščenih živali si želim, da s svojim mnenjem, da je vse, torej tudi zavetišča, podvrženo tržni logiki, ostaneš v manjšini.

~ ~ ~

Default avatar tržna my ass 24 Sep 2011 19:13

Joj joj joj. Dej NikaT ne piši nebuloz.

Default avatar NikaT 25 Sep 2011 14:32

Pa vseeno ni res ... nažalost in nikakor se ne strinjam s tem, še manj mi je pa všeč, ampak eno je kako bi moralo biti (tudi po zakonu) drugo pa, kaj se v resnici izvaja in to, da eno ni vedno enako drugem verjetno veš tudi sama.
Če bi bilo, potem bi po premnogih prijavah vsegamogočega moralo biti že vse OK v vseh zavetiščih, vsi psi bi bili čipirani in cepljeni, MH ne bi imela "paketa" mačjih mladičev v oskrbi, ki jim je zavetišče zavrnilo sprejem, ne bi bilo občin, kjer prostoživečke ne obstajajo...

Ni prav, absolutno ne, tudi po pravilih in zakonu ni, pa še vseeno je tako in to ne le na področju zavetišč ampak kar povsod.

Default avatar sleepy 25 Sep 2011 18:22

Ne vem točno s čim se zdej ne strinjaš.
Ni vse kot bi moralo bit, ne. Zato je pa še toliko bolj pomembno, da se prijavlja, sprašuje, zahteva... In bolj kot se zavetišče zapira, več je razlogov, da se zahteva in sprašuje. Ne zaradi naše radovednosti, ampak zaradi živih bitij, ki so tam in si sama prav ne morejo pomagat. Ker samo tako bo lahko kdaj boljše. Bolj ko se obračamo stran, večjo krivico delamo živalim. Ker one nimajo izbire in ne morej govorit. Že tako je preveč prostora za mutenje in meglo.

Pa btw. bi si upala rečt, da je prijav premalo. Ker se večina ne želi izpostavljat, tiste, ki si pa upamo stegnit jezik, se pa označi za vse mogoče, namesto da bi se razmislilo o svojem delovanju. Lajka (društvo) je precej vztrajna na svoji poti, pa se morajo zdaj hodit zagovarjat k uradnikom, ker bojda prodajajo pse. Tudi v moji zbirki pripetljajev, ki jih z lahkoto pripišem dejstvu, da ne držim jezika za zobmi in rok na hrbtu, se najde marsikaj zanimivega. Hm...

~ ~ ~

Default avatar Gea 30 Sep 2011 07:39

Tule imate še nekaj branja v razmislek:

Ali sem pripravljen na psa? http://www.mojpes.net/modules/news/arti ... oryid=1183

Odgovorno skrbništvo psov: http://www.mojpes.net/modules/news/arti ... oryid=1691

Default avatar kermijemar 31 Avg 2015 14:11

živjo! stara sem 13 let in starša sta mi končno dovolila imeti psa. psa si želim že od malih nog in že od takrat zbiram denar. po temeljitem pogovoru z družino in številnih dogovorih kako moram za psa skrbeti kakšno odgovornost sprejemam da bom krila polovico stroškov in seveda z morebitno žalostjo ob izgubi sem začela prebirati o oskrbi psa. sedaj pa nevemali naj kupim psa z rodovnikom ali naj psa uzamem iz zavetišča. z nakupom psa sem mislila počakati še kakšnih 6 mesecev da se res dobro pripravim. sem res velika ljubiteljica živali in zame postanejo del družine. prosim pomagajte mi!!! psa bi sicer imela v stanovanju kjer bi imel svoj kotiček imamo pa za hičo travnik kjer bi se lahko veliko gibal zjutraj bi gapeljala na sprehod dopovdan ko bi bila v šoli tudi nebi bil sam ko pa bi prišla iz sole bi sledil še en sprehod potem okoli pete ure spet v poznih večernih urah pa bi ga peljala se seboj teč ker smo zelo aktivna družina bi vsak viken z njim odšli tudi na pohod ali mi lahko svetujete še zaradi pasme prosim no sem pa edinka tako da bi pes dobil veliko moje pozornosti že v naprejhvala za odgovore

Default avatar lui 19 Jun 2017 20:06

ja prav imat. Jaz pa nisem vedela katerega psa naj vzamem ker mi jih je bilo toliko všeč potem sem se odločila za enega.

Na vrh