Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Motnje hranjenja Tisti, ki ste premagali anoreksijo – kaj vam je pomagalo?

Tisti, ki ste premagali anoreksijo – kaj vam je pomagalo?

Pozdravljeni

vse tiste, ki ste uspešno premagali anoreksijo, bodisi da ste kot starši osebe z anoreksijo ali pa ste sami šli čez ta proces, vesela bom vsakega vašega nasveta.

Kaj je tisto kar je naredilo premik v vas, da ste želeli okrevati.

Ko sem hčerko soočila, da se nahaja fazi anoreksije tega ne prizna in vse skupaj zanika, čeprav je že izubila menstruacijo (poudraja le pomen zdrave prehrane, šteje kalorije)

kaj je bilo vam v pomoč?

hvala in lp

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

Moja sestra je imela anoreksija v najstniških letih. Starša sta se tega zavedela sele, ko so drugi opozorili na njeno koscenost. Za izgubo menstruacije sta izvedela kasneje. Sta pa se pravi cas jo dala hospitalizirat, dokler je bila se mladoletna.

Sem mama 20letne hčerke, ki ima motnje hranjenja. Te so naš sopotnik že več let. Z vami lahko podelim svoje izkušnje. Predlagam začetni kontakt na [email protected]

Lep dan

nova
Uredništvo priporoča

V devetih letih borbe sem sprobala vse možne terapije – od visokih koncentracij antidepresovov, vedenjsko – kognitivnih terapij, 2x hospitalizacijo, avtogeni trening in alternativne metode (bioresonanca, ajurveda), da sem končno odkrila nekaj, kar me je spravilo na pot k sebi in me tja tudi pripeljalo – medicinska hipnoza. Toplo priporočam, vsaj poskusit je treba. Vsak mora najti nekaj zase in jaz sem našla terapijo s hipnoterapijo, vztrajala in si s pomočjo komunikacije s svojo podzavestjo počasi nazaj umirila in uredila življenje. Tudi mene zanima, kaj je pomagalo ostalim? Sama totalno odsvetujem jemanje zdravil, meni niso popolnoma nič pomagala. samo še bolj so fizično zmedla moje telo, zaradi številnih neželenih in izjemno motečih stranskih učinkov.

Sem mama dekleta, ki se je uspešno izvleklo iz motenj hranjenja. Sodelovala je cela družina. Sama sem zelo hitro ugotovila, kaj se dogaja, se pogovarjala z njo, jo spodbujala k zdravljenju, obiskovali smo psihoterapevtko, bila je hospitalizirana, jemala prozac…vse to je zaleglo samo toliko, da se je pač nekaj dogajalo v to smer. Nič pa ni zares pomagalo, dokler ni sama ugotovila, da se res hoče pozdravit. Dokler ni našla nečesa, kar ima zares rada in kar ji je bilo motiv, da si je rekla: dosti je. Ni pa bilo čez noč. Veliko ukvarjanja s sabo je bilo potrebnega, veliko razčiščevanja s svojo psiho in preteklostjo, predvsem z bolečimi dogodki, ki so zaznamovali njeno osebnost. Pred kratkim je o tem napisala knjigo. Več ne bom povedala, da ne boste rekli, da delam reklamo.

Sem Andreja in bi rada vprašala shinegirl14, kam je hodila na medicinsko hipnozo? Andreja, 041 899 147

Zdravo, Andreja,

upam, da “shinegirl14” še spremlja tale forum, da bo lahko povedala, če ne pa kdo drug s podobno izkušnjo!

 

S pozdravi, Ana Ziherl

Objava čaka odobritev

Pozdravljeni,

 

tudi jaz bi rad vprašal shinegirl14, kam je hodila na medicinsko hipnozo? Imamo hčerko z anoreksijo in bi ji radi pomagali na tak način. Primož, 041 286 841

New Report

Close