Najdi forum

pozdravljeni

tudi jaz imam to težavo s prenajedanjem in se nikakor ne morem rešiti
kot usi ostali si moćno želim shujšati, vendar slaba volja in “žiučnost” name deluje tako, da posežem
po hrani in se nikakor ne morem prepričati in reči ne.. od lani sem se zredila za 10kg in pridobila še več maščobe okoli trebuha, kjer me tudi najbolj moti..delam v baru in ko pridem domou okoli 3-4 zjutraj se najem. in potem spat..in čez dan se trudim da bi jedla zdravo, in gibati se poskušam čimveč.ampak si tako želim urediti prehrano, ker mi je zjutro kar slabo ker se tako najem..in to upliva tudi na samopodobo..kako naj se uprem? sem probala tudi nalivanja z vodo, pa ne gre :/ visoka 166, 76kg..in 22stara

Pozdravljena,

pišeš, da posežeš po hrani, ko si “živčna”. Kaj ta živčnost pomeni zate? – kdaj se pojavi, probaj malo opazovat. Vprašanje je tudi kako ješ čez dan in ko si v službi. Če ne poskrbiš za prehrano takrat, ko si lačna in spuščaš obroke, potem boš ob vrnitvi domov zagotovo posegla po hrani in preveč pojedla. Ena od možnosti je, da v naprej razmisliš kaj bi lahko vzela s seboj v službo, si malico pripraviš doma. Če potrebuješ pomoč pri pripravi obrokov, se lahko obrneš na Žensko svetovalnico, kjer dela Katja in ti bo pomagala pri pripravi jedilnika. Pišeš ji lahko na [email protected]
Upam, da si boš s tem lahko pomagala. vsekakor pa ni lahke poti, ni hitrih rešitev in predvsem ni lahkih rešitev.

Lp

Tatjana

1. Ne smeš ‘hujšati’ in spuščati obrokov. To je prvo pravilo. Če se 1 dan prenaješ, naslednji dan nikakor ne izpusti zajtrka ali katerega koli drugego obroka – tako boš vedno samo ponovno padla. Jej močen zajtrk, potem malico, kosilo in lahko včerjo. Nikoli ne smeš bit lačna, tvoj kalorični vnos pa naj bo še vedno manjši od porabe in boš brez naprezanja shujšala. (Aja pa ob 4h kokr pravš, če je kriza najprej sprazn use beljakovinske stvari-skuto, jajca, jogurte to mej vedno pri roki ko pride do prenajedanja. Dej si za ‘cilj’, da morš najprej vse to pojest, preden posežeš po sladkarijah in kruhu. Znižuje ravn sladkorja, preprečuje prenajedanje itd)
2. Zdaj pa še resno k težavi prenajedanja. Tvoji možgani ti dajejo signale, in še preden se zaveš sezeš po hrani. Te impulze se moraš naučiti prepoznati. Vedno, ko si živčna se probaj zavedati, da so to impulzi iz možganov, ki ti nakej govorijo, vendar to nisi ti. Ni ti treba odgovoriti in se odzvati na vsak impulz pač enostavno ti jih ni potrebno upoštevati!!! (Prav tako je na drugih področjih. npr. zakaj vsakič, ko prideš na računalnik čekiraš mail ali fb, čeprav veš da ni nič novega. Impulz iz možganov pošlje da poglej mail, ti pa ga prepoznaš in ga zavrneš). — Torej vsakega impulza ni treba vzeti resno. Vedeti moraš, kaj se v notranjosti dogaja, naučiti si moraš reči “to nisem jaz, ampak samo impulzi iz možganov” in se naučiti preusmeriti pozornost. Res probaj prepoznati in neeee obupaj, ker men že marsikej ni uspel, ampak ko sem prebrala eno knjigo o tem mi je usplo!! DOBESEDNO MORAŠ VADIT ZNOVA IN ZNOVA. PREPOZNATI IMPULZE. SE ZAVEDATI, KAJ SE DOGAJA. NE OBUPAJ, literally you need to use that steps over and over and over again, preden posežeš po hrani …….. (pa ne pričakovat da ti po kr vedno uspel, ampak s časoma ti res bo, ker morš vrjet !!

nova
Uredništvo priporoča

Lana hvala, da si delila na forumu svoje izkušnje kako si si ti pomagala pri prenajedanju. Vsak mora zase najti način, ki mu odgovarja. Res ni enega samega in res je potrebno vztrajati na tej poti ne glede na to kolikokrat se zgodi, da je potrebno iti znova iz dna naprej.
Ne gre pa samo za vztrajnost. Gre za to, da si daš prostor za čustva in da pogledaš kaj je potrebo po hrani sprožilo – kakšen dogodek, situacija,… in kako si se takrat počutila. Delo na sebi ne zajema samo ukvarjanja s hrano, temveč je poglabljanje vase in v raziskovanje svojih potreb.

Lep pozdrav,

Tatjana

New Report

Close