Najdi forum

Že več let se spopadam z občasnim prenažiranjem in bruhanjem. Slišala sem, da lahko bruhanje povzroči izgubo elektrolitov, ki lahko v najhujših primerih vodi celo v smrt. V tujini baje obstajajo pijače (brez kalorij), ki nadomestijo elektrolite. Zanima me, ali je tudi v Sloveniji na voljo kak podoben izdelek, ni nujno da pijača, samo da je brez recepta in brez kalorij. Hvala.

Pozdravljena Lenna,

žal nisem seznanjena ali obstajajo podobne pijače in izdelki tudi pri nas. Pozanimaš se lahko v lekarni ali pa pri svojem osebnem zdravniku, če mogoče kaj ve. Sama tega podatka žal nimam. V kolikor izvem za kaj podobnega ti bom napisala.

Lepo pozdravljena,

Tatjana

Ne vem če je brez kalorij, imajo pa v lekarni “prašek” ki ga raztopiš v vodi za elektrolitsko ravnovesje. V lekarni bi to morali vedeti.
lep pozdrav

V lekarni se menda dobijo elektroliti za čas driske in fizičnih (športnih) aktivnosti. Povprašaj.

Pozdravljena,

malo sem se posvetovala in dobila informacijo, da so lahko pijače za nadomeščanje elektrolitov tudi izotonični napitki (boljše kot druga dopolnila v obliki kapsul ali praškov). Vendar so narejeni na bazi sladkorjev, ker športniki potrebujejo energijo. Vendar tudi, če pijače ne vsebujejo sladkorjev, so prisotna umetna sladila, kar spet ni najboljše za organizem. Več o tem nismo našli. Res bi bilo najbolje, da s eposvetuješ še pri osebni zdravnici ali v lekarni. Mogoče imajo tam več informacij.

lp

Tatjana

New Report

Close