Najdi forum

Pozdravljeni,
imam bulimijo že kar nekaj let, pred kratkim sem se odločila za bolnišnično zdravljenje in kljub temu da sem zadnja leta dokaj redno bruhala skoraj vsak dan sem začela bruhanje nekako nadzorovti in prekiniti. Vendar pa pride do težave ko pridem domov za nekaj dni, takrat se zgodba ponovi, začnem spet s prenajedanjem in bruhanjem in spet nikakor ne vidim smilsa vsega, tudi spati ne morem doma in počutim se strašno nelagodno….sedaj me zanima zakaj se mi to pojavlja samo doma v domačem okolju, imam že od nekdaj občutek da me ne razumejo in da sem nekako stigmatizirana…grozno mi je zato vas prosim za predlog…poleg tega pa me še zanima glede na to da je bilo bruhanje način sproščanja nervoze ali mi predlagate, da začnem z jemanjem kakšnih zdravil za pomiritev?
..lep pozdrav in hvala

Pozdravljeni,

resnično mi je žal, da doživljate tako hude stiske v okolju, ki bi moral biti varen za vsakega živega človeka. Žal vam ne morem podati konkretnega predloga, tega boste našli v svojem srcu s časoma. Rešitev lahko najdete le samo zase, nihče vam ne more povedati kaj je prav in kaj narobe. Nekaj pa lahko naredite zase tudi sedaj. Dejstvo, da se ne počutite varne v krogu družine, kaže, da v sebi vaše telo nosi spomine, ki jih pa zavest ne zaznava. Najverjetneje je razlog, da bruhanja v domačem okolju ne morete nadzorovati del nerazrešene stiske, ki se v vašem telesu odrazi kot spomin skozi bruhanje – predvidevam, da takrat pritisk, ki ga čutite v sebi popusti? Bolnišnično zdravljenje je dobra možnost kadar sami ne najdete izhoda in tako iščete zase poti kako bi si lahko pomagali. Vendar dolgoročno bolnišnično zdravljenje ni rešitev. Predlagam, da razmislite o psihoterapiji, kjer bi s terapevtom tedensko po 1h raziskovali, kaj so razlogi, da se vaše telo odzove kot se in kako bi lahko sebi pomagali, da bi našli svoj notranji mir in zaupanje vase in v svoje odločitve. Predlagam vam globinsko psihoterapijo, znotraj katere boste dobili podporo s strani terapevta, da boste lahko začeli celiti rane, ki so še v vas. Če bi vas zanimalo na kaj biti pozorni pri iskanju res dobrega terapevta-se pravi katere so tiste lastnosti, ki odlikujejo dobrega terapevta, vam bom z veseljem pri tem pomagala.
Kar se zdravil za pomiritev tiče niso najboljša rešitev. Pomirjevala sicer trenutno olajšajo stisko, vendar dolgoročno lahko od njih postanete odvisni že po kratkem času. Lahko se sicer glede tega posvetujete s psihiatrom, vendar vedite, da bo stiska še naprej v vas in bo v situacijah, ki bodo telo spominjale na nekaj kar je ostalo v vas in ni razrešeno še vedno prihajala ta občutja na plan. Raje poskusite s psihoterapijo in pa kakšnimi vajami za sproščanje – pomirjujoča glasba, progresivna mišična releksakcija, ipd. Marsikaj od tega najdete tudi v knjižnicah.
Resnično vam želim, da bi našli mir, ki ga iščete in varnost po kateri hrepenite.

Vse dobro,

Tatjana

New Report

Close