Najdi forum

sadje in zelenjava

Spoštovani!

Stara sem 30 let in imam težavo s hrano že od otroških let. Moja težava je sicer, da ne moram jesti sadja in zelenjave. Kot otrok sem približno do drugega leta starosti jedla veliko sadja in zalenjave od takrat naprej pa nikoli več. Določeno sadje mi zelo diši, vendar se ne moram pripraviti da bi ga zaužila. Težavo imam tudi z določenim sadjem in zelenjavo že pri samem dotiku. Zelo si želim, da bi normalno začela jesti vse in da bi normalno zaživela.

Hvala za pomoč

Petra

Pozdravljeni Petra!

Zdi se, da vas omenjena težava močno obremenjuje. Napisali ste, da ste kot otrok včasih jedli sadje in zelenjavo? Se mogoče spomnite s čim je bilo to, da ste nehali povezano? Verjamem, da je to vprašanje lahko izredno težko, vendar glede na to, da ste ga nekoč jedli, alergije najbrž tudi nimate(?), je razlog verjetno psihološkega izvora.
Svetovala bi vam, da opazujete svoje misli in reakcije v trenutku, ko razmišljate, da bi zaužili sadje ali zelenjavo – kaj je prva misel, ki se pojavi, kakšne reakcije se vzbudijo v telesu, kakšna čustva se pojavijo? Dobro bi bilo, da se o tem pogovorite s kakšnim terapevtom oz. psihologom, ki bi vam pomagal raziskati te težave.
Seveda lahko ponovno pišete tudi na forum, vendar je direktna, osebna pomoč vedno najboljša.

Vse dobro vam želim,

Tatjana

New Report

Close