Najdi forum

kako se zrediti?

Pozdravljeni,
mene me zanima kako bi se zredila? A so kakšne določene hrane, ki bi jih mogla stalno jest? Drugače vedno jem. Vsak dan, najmanj 4 obroke. Vendar nikoli ne morem velik pojest, ker nato imam strah, da bom kaj izbruhala ven. Saj zmeraj ko se najem dosti mi gre kar na bruhanje. Ne vem zakaj se to dogaja? Kdaj ko mi ne gre zajest, se vselih prisilim, da kaj pojem, ampak takrat mi gre vedno na bruhanje. Ampak nekako se zdržim, da mi nato nič ne uteče ven. A bi mogla it na kakšne preiskave želodca?
Drgač če vas zanima še podatki: letos bom imela 22 let in velika sem 166, težka pa zmeraj tam med 52 in 54. :/

Pozdravljena Petrca,

v vsakem primeru bi bilo dobro, da greš k zdravniku in ga prosiš za pregled želodca ali pa še kakšnih drugih preiskav. Vedno je najbolje izločiti, da ni s telesom kaj fizično narobe, preden se začnemo pogovarjati o tem, da so stiske, ki jih občutiš ob hrani psihičnega izvora. Tako, da ti svetujem, da greš na pregled.
Če se izkaže, da je kaj fizično boš potem dobila navodila zdravnika, drugače pa ti svetujem, da potem razmsiliš o obisku psihologa, terapevta ali koga, ki se ukvarja s težavami povezanimi s hrano.
Strah, ki ga opisuješ ob hrani je lahko del tega, da se potem slabo počutiš, lahko pa je del tega, da se slabo počutiš, ker ješ. Dokler ne opraviš pregledov in ugotoviš ali je s telesom kaj fizično narobe, je težko opredeliti naslednji korak. Sicer ni nič narobe, če bi se šla tudi malo kam pogovorit – h psihologu npr., lahko tudi v domačem ZD in te napoti osebni zdravnik. Je brezplačno.
V vsakem primeru pa naredi še pregled. In ko izveš te rezultate, če boš še kaj potrebovala kar piši.

Vse dobro ti želim,

Tatjana

Zdravo!
Zanima me kako bi se lahko čimprej zdredila, pojem zelo zelo veliko in sem še vedno suha.Velika sem 170 cm in imam 50 kg.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljena “Neznan12345”,

včasih se lahko zgodi, da imate nekateri med nami pač takšen metabolizem, da se hrana izredno hitro presnavlja in ne glede na to koliko poješ, boš vedno pač med bolj suhimi. Lahko sicer preveriš, da v ozadju ni kakšen zdravstveni vzrok, npr. težave s ščitnico ali kaj podobnega, vendar si najbrž to že naredila kajne?
Kadar želimo pridobiti na teži je dobro, da pazimo, da ne bomo pojedli preveč hitre in mastne hrane, ker se nam to lahko pozna na organizmu v slabem pomenu. Najbolje bi bilo, da se posvetuješ s kakšnim strokovnjakom za prehrano, ki ti bo naredil načrt kaj jesti in kako, da bi šle kg gor. Paziti je potrebno tudi, da se ne rediš prehitro in kot sem omenila že zgoraj, z nepravilno prehrano. Strokovnjak lahko posebej zate izdela načrt jedilnika, vendar so te stvari plačljive ponavadi. Razmisli o tem. Še vedno obstaja možnost, da imaš pač takšen metabolizem, da ne glede na to kaj boš naredila, se ne boš zredila. V tem primeru pa potem začni delati na tem, da bi se sprejela takšna kot si.

Vse dobro ti želim,

Tatjana

Pozdravljeni!

Tudi jaz imam problem z lastno težo. V zadnjih nekaj mesecih sem nenamerno shujšala 9 kg. Nisem bila pod stresom, tudi drugih psihičnih težav nisem imela. Z zdravnico nisva odkrili večjih težav (kri in urin sta vredu). Kaj bi lahko bilo narobe? Imam 47 kg in sem visoka 165 cm, stara 21 let. Ali je možno, da so na mojo težo vplivale kontracepcijske tabletke, ki sem jih začela jemati, vendar s tem tudi prenehala? Kako naj pridobim izgubljeno težo, saj se sama trenutno počutim grozno.

Hvala za odgovor in lep pozdrav!

Pozdravljeni,

žal tudi jaz ne morem vedeti kaj bi bil vzrok za izgubo telesne teže. Prosite zdravnico, da vas napoti še na kakšne dodatne preiskave – saj samo pregled urina in krvi za izgubo telesne teže ne moreta povedati vsega.
Običajno tabletke povzročijo, da se oseba začne rediti po njih. Ne poznam primera, da bi kdo posledično shujšal, seveda pa to ne pomeni, da ni.
Verjamem, da vam ni lahko ob nenadni izgubi teže. Zdravnica naj opravi še kakšne dodatne preiskave – ne vem, prebavnega trakta npr., želodca, črevesja,… Potrebno je ugotoviti vzrok. Glede na to, da pravite, da izguba teže ni bila namerna, bi težko rekla, da bo le povečan vnos hrane dovolj, da bi vzrok odpravili. Spremljajte pa tudi, če teža še pada ali se je na tej točki ustavila in o tem obveščajte zdravnico.

Lepo pozdravljeni in vse dobro!

Tatjana

Pozdravljene,

edini nasvet ki res doseže rezultate in je pri meni delovalo, da sem se zredila, je to da sem vsako uro nekaj pojedla. Tako sem imela občutek da sem ves čas sita, hkrati pa sem povečala tudi dozo prehrane, zdaj jem normalno 5-6x na dan ampak obilnejši obrok, tako se telo navadi. Tako da punce oblince so vedno in 🙂

Pa dober tek 🙂

lp

mislim da je ze vse receno o tvoji zelji in dobrih odgovorih samo to kar pa se lahko dodam da je tvoja teza ze kar pravilna lahko prises se 5 kil max pa to sploh ni obvezno ..ti si se mlada tvoje telo se bo kasneje oblikovalo ko bos mamica postala pa te bo ze narava zadobila da vec jes ko bos noseca ..

ce pa absolutno hoces se zrediti pa pojej jedila bolj kaloricna recio frites ali hamburgerjev
pa bos z enem dobila tri tisoc kalorij ce vzames en big mak pa tudi sukranih stvari lahko pojes to pa ti bo sami speh potem ce ti ni zadosti se en liter coca cola dnevno spij pa bo rezultat garantiran samo poglej po netu bos vidla kak so amerikanci vse debeli zaradi te hrane samo pa jo moras dosti hitro zaustaviti da nas potem nasprotno ne vprasas zivijo pojdi pocasi ne pojej pa 4 big mag dnevno potem pa zbolis ..

Pozdravljeni,

imam 187 cm in imam le 72 kg. Ko sem jemal zdravila, Fliaxol Depo, Leponex, Apaurin, Alventa, Buscopan, Minirin, Akinteton, Propoanolol,… Sem imel veliko apetita in sem imel 80 kg.

Sedaj ne jemljem zdravil in se nikakor ne morem zrediti/pridobiti na telesni teži, čeprav dovolj jem.

Ne vem kaj naj naredim, šport ne pomaga…

Kaj mi priporočate?

Hvala

Pozdravljeni,

nekatera zdravila vplivajo na povečan apetit in s tem tudi na višjo telesno težo. Lahko, da imate takšen metabolizem, kjer se hrana hitreje prebavlja. Nimam enostavnega odgovora. Mogoče bi se lahko posvetovali s kakšnim prehranskim strokovnjakom katera živila vnašati v telo in kako pogosto, da bi teža narasla. Posvetujte se s svojim osebnim zdravnikom če vam lahko koga predlagajo ali pa pobrskajte po spletu sami. Ni pa dobro, da bi jedli na silo in hranila, ki jih telo ne potrebuje.

Lp

Tatjana

Zdravo!

Tudi jaz mam težavo glede teže. Stara sem 17, visoka 169 in težka 49kg. Jem redno 4 obroke na dan, vendar se nikakor nemorem zrediti. Gibam se tudi ne prav veliko, le kakšno vajo za trebušne mišice to je pa tud use. Ko sem bila mlajša sem bila bolj okrogle postave, potem pa mi je telesna teža v 6. razredu padla in zdaj imam že nekaj let 49kg. Prosim za kakšni nasvet.

Lp

Pozdravljena Avtorica17,

zanima me, če si se o tem problemu kaj pogovarjala z osebno zdravnico? Si naredila kakšen zdravniški pregled? Nekatere bolezni vplivajo na nizko težo. Včasih se lahko zgodi, da je tudi metabolizem posameznika takšen, da se hrana tako hitro prebavi, da se oseba težko zredi. Posvet z zdravnikom ne bi bil odveč. Poleg tega te tudi bolje (vsaj ve kaj se je dogajalo s teboj).

Težko rečem konkretno kaj bi ti pomagalo. Morda bi lahko šla h kakšnemu prehranskemu strokovnjaku na pogovor, da bi skupaj z njim oblikovala jedilnik. So pa te stvari žal plačljive.

Vse dobro,

lp

Tatjana

Zdravo!
Že eno leto se trudim pridobiti na kilazo. Stara sem 18 let, visoka 190cm trenutno pa tehtam 71 kg.
Rada jem velikokrat po malo, ampak se zdaj ze nekaj casa trudim pojesti vec, po treningu pojem tudi proteine(3:1)Lani novebra sem tehtala ze 75kg nakar mi je kilaza kar naenkrat iz neznanega razloga padla na 72 kg. Od takrat se vedno gibljem med 71 in 73 kg in ne nikakor ne morem zrediti, kilaza pa mi ves cas niha. Zadnja 2 tedna pa imam tudi veckrat vrtoglavico, izgubila sem apetit in ko jem je prisotna slabost. Je mogoce kaj s cimer bi lahko bile povezane moje tezave in bi jih lahko odpravila?

Zdravo,
hm, veliko teh, ki spremljajo forum, bi kar naredilo zamenjavo s tabo – da ti podarijo kako od svojih kil;), ampak ne gre in vem, da je vprašanje verjetno mišljeno resno. Težko rečem na pamet, ker je veliko dejavnikov, ki vplivajo na našo presnovo in kilažo. Preden karkoli rečemo, bi bilo dobro, da se oglasiš pri zdravniku, da preveri, če se dogaja kaj “zdravstveno vprašljivega” – ker nisem zdravnik, ne morem omeniti drugega, kar bi mi prišlo na misel, kot težave s ščitnico, o katerih mi je govorila kolegica, pa so imele za posledico nepojasnjeno hujšanje. Če bo po obisku pri zdravniku še potrebno, pa se oglasi.

Pozdravljeni!

Mene pa tudi skrbi nepridobivanje teže, vendar za partnerja in ne zame. Zgleda, da je že po konstituciji bolj visok, suh, brez enega grama maščobe. Star je že čez 30 let. Delo sicer ima bolj fizično, tako da kar precej kalorij pokuri. Vseeno pa mi ni jasno, zakaj se ne more zrediti (v zadnjem letu je celo izgubil nekaj kg), čeprav vedno veliko in vse po vrsti je. Tu bi jaz izključila ščitnico in me bolj zanima, če ni slučajno občutljiv na gluten ali da ima na kak način poškodovano črevesje, da snovi ne prehajajo skozi oz. kaj podobnega. Zaenkrat mi ostaja uganka. Če ima kdo podoben problem, svoje izkušnje, nasvet s pridobivanjem teže, na plano z njim! Najlepša hvala!

Pozdravljeni,
bi se samo podpisala pod odgovor moderatorke Tatjane Romih iz 10. 3. letos, ker ni mogoče “kar na uč” reči, kaj vse bi lahko bilo. Pa tudi vprašanje, ali je zgubil samo kilco ali dosti več, ali je tudi sicer z manj energije kot sicer, ali ga kaj “muči” tudi psihično – vse to je tudi pomembno, ko se sprašujemo, zakaj nekomu niha teža.
In ja – eni so taki, da lahko pojedo zelo veliko, pa so pač po konstituciji in metabolizmu – suhceni “ko prekle”, kot to radi rečemo…

New Report

Close