Najdi forum

prekomerna teža

Živjo
Stara sem 16 let,visoka 175cm in težka 90kg. Ali imam prekomerno težo? Naj povem še,da tako na zunanjost mi je doktor rekel da sploh ne zgledam prekomerno težka,očitno imam le več mišic… Moti me le to,da se mi vsaka kila pozna na bokih. Trebuh ostane enak,rit,stegna,vse! Boki pa se večajo. Ne več kaj naj naredim,da bi “izgubila” boke. Že tako imam po konstrukciji široke,potem pa še špeh…

Pozdravljena,

spremembe telesa med odraščanjem so lahko težke, še posebej, če se ne skladajo z našimi željami ali ideali, ki smo si jih postavili. Tvoje telo se bo tekom naslednjih let še spremenilo in preoblikovalo. Težko rečem kaj konkretno naj narediš. Menim, da če ti je zdravnik rekel, da nimaš prekomerne teže, potem to upoštevaj. Druga stran pa je, da je tu še vedno tvoje nezadovoljstvo glede telesa. Predlgam ti, da si prebereš knjigo Prehrana od Anite Naik, ki izredno dobro opisuje spremembe telesa skozi obdobje odraščanja in kaj lahko pričakujemo. Še vedno lahko vprašaš zrdavnika, če bi te napotil kam naprej oz. kakšno obliko “hujšanja” bi ti on predlagal, da bi izgubila odvečne blazinice na bokih kot praviš sama. Kako pa se drugače giblješ, telovadiš kaj? Namreč mogoče bi kombinacija telovadbe in ustrezne prehrane pripomogla k temu, da bi izgubila kar želiš. Vendar kot sem že rekla včasih so na delu geni in ne moreš kaj dosti narediti kot se sprijazniti.

lp

Tatjana

New Report

Close