Najdi forum

Težave po koncu bulimije …

Pozdravljene vse skupaj!
Pišem vam, ker imam tudi sama težave na področju motenj hranjenja.
Stara sem 29 let in kar 12 let sem se bojevala z bulimijo. No, saj se še vedno – vendar sem pred 7 dnevi doživela razsvetljenje in ugotovila, da RES moram nehati. Seveda sem to vedela že prej, a takrat sem resnično začutila.
Takoj naslednji dan sem se začela prehranjevati kolikor toliko normalno in od takrat naprej nisem niti enkat bruhala, kar je zame pravi dosežek – večkrat sem se lotila tega, da bom nehala, in največ kar mi je uspelo, je bilo, da sem v sebi obdržala zajtrk pol ure, potem pa šla po nakupih za pojedino… Vem, da 7 dni še ne pomeni nobene zmage, ampak zame pomeni ogromno, ker, kot pravim, prej nisem zdržala niti enega obroka, kaj šele dne. Občutek imam, da se je res nekaj premaknilo v moji glavi, saj v teh 7 dneh nisem niti enkrat začutila skušnjave po čemer koli, me pa demotivirajo druge stvari.
Zdaj pa se pojavi težava. Zelo me demotivira, ker se z mojim telesom dogajajo čudne stvari. Prva je zatekanje. Grozno otekam v obraz (na predelu okrog čeljusti pod ušesi, najbrž je tam kakšna žleza? – Nekoč sem brala, da telo tja skladišči minerale, ki mu jih je toliko časa primanjkovalo in za katere se boji, da mu bodo kmalu spet ”odtrgani”), v prste na rokah, noge, gležnje…. Naj povem, da spijem ogromno tekočine – je možno, da jo moram omejiti? Da ledvice morda ne prenesejo toliko naenkrat? Skratka, res je deprimirajoče, da zdaj, ko sem končno začela spoštovati telo in jesti normalno zgledam 3x bolj grozno kot prej, ko sem ga zlorabljala.
Naslednja težava – Zajtrk prenesem normalno, po kosilu in večerji pa me grozno napenja, kljub temu, da pojem majhne količine in jih dobro prežvečim. Tudi kilogramov sem v tem tednu dobila kar precej (vsaj 4), vendar sklepam, da je to tudi posledica tega, da je bilo prej telo povsem dehidrirano, zdaj pa je končno nastopila rehidracija.
Prosim, če je imela katera podobne težave, delite jih z mano, svetujte… Že vnaprej pa najlepša hvala za strokovni komentar, ki me še posebej zanima.
Naj povem tudi, da nameravam poiskati kakšno strokovno pomoč, saj vem, da bo nastopila kriza in ne bo šlo tako zlahka kot teh 7 dni. Sem pa iz Kranjske Gore, tako da se moram pozanimati, kaj imamo tu oz. v bližini za takšne primere.
Hvala in LP vsem!:)

čao tudi sama poiskušam prenehati, in me zanima če lahko dobim tvoj mail, pa bi malo delile izkušnje in nasvete, lahko tudi oporo? mej se in pa bravo za dosežek, seveda si poišči tudi pomoč sama si jo nameravam, nekaj malega imam, vendar rabim bolj intenzivno delo na sebi…

Živjo Janja,

zatekanje je lahko posledica ali zaradi kakih odstopanj pri delovanju ledvic, ali zaradi bruhanja do nedavnega. Ne moremo vedet zagotovo, ker nismo zdravnik, svetujem ti, da greš k zdravniku in se posvetuješ.

Ja tudi preveč vode ni dobro za telo. Tako da omeji na običajno oz. normalno količino 1.5 – 2 litra dnevno.
Da zgledaš bolj grozno je začasno, ker če si uvedla spremembe, lahko da se telo upira, ker se je že navadlo na staro sranje in kaos. Bo znalo trajat več mesecev, preden se umiri stanje -dobro skrbi zase, dosti počivaj, se gibaj, sproščaj, pa jej raznoliko hrano, …. in kar še potrebuješ, da ti bo dobro.

Kile nihajo, ker se telo rabi navadit na redno prehrano. Pa tudi to je res, da če si prej bruhala , si bila res dehidrirana, ker si zgubljala veliko tekočine. Napenjanje pa – tudi telo rabi, da se navadi na vse spremembe v prahrani, na normalno presnavljanje, tko da – na netu poišči, kaj pomaga proti napenjanju, kake čaje, ali kaka naravna sredstva, pa skrbi za sprostitev. Če bo huje pojdi k zdravniku. NE MORE BIT NA HTR DOBRO.

lp

Tatjana

New Report

Close