Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Motnje hranjenja Svetovalnica za motnje hranjenja MUZA – terapevtski program

Svetovalnica za motnje hranjenja MUZA – terapevtski program

Vabljeni vsi, ki se soočate z motnjo hranjenja pri sebi ali pri svojemu bližnjemu. Za dodatne informacije nas lahko kontaktirate po telefonu, e – pošti (v priponki) ali se oglasite osebno v času uradnih ur, v sredo ali četrtek med 13.00 in 14.00.

Vesna Mirt Čampa
Svetovalnica za motnje hranejnja MUZA

Pozdrvaljeni,
zanima me, kaj se dogaja na področju motenj hranjenja, da je odziv staršev na delavnice tako majhen. Ali je malo otrok z motnjami hranjenja? Ali starši ne vedo za ta “forum” in informacija ni prišla do njih? Ali je staršem tako malo mar in imajo toliko drugih “pomembnih” vsakodnevnih opravkov? Ali pa jih je sram izpostaviti težavo v družini? Na področju ozaveščanja staršev bi bilo potrebno narediti več.
Lep pozdrav

Tatjanaana, pozdravljeni!

Menim, da je staršev veliko, vedno več, ki imajo otroka z motnjo hranjenja, saj so motnje hranjenja v porastu. In verjetno je vsega po malem res. Nekateri se niti ne zavedajo, da ima hči motnjo hranjenja, ker se iz izkušenj marsikatero dekle odloči zadržati zase in če je dekle polnoletno, seveda pri tem tudi ostane. O tem, ali starši res ne vedo da je nekaj narobe, pa je težko presojati. Marsikateremu staršu se je verjetno težko izpostaviti in priznati, da ima otrok motnjo hranjenja. Nekateri pa se odločijo poiskati informacije na Ženski svetovalnici ali v zdravstvu. Vsekakor veliko staršev tega foruma ne pozna in to je zaenkrat naš edini prostor, kjer ažurno dajemo v javnost naše dejavnosti, ki vključujejo starše in bližnje. Poleg tega seznanjamo tudi starše, ki so v stiku s Svetovalnico. Vsi ostali starši »padejo« ven. Sicer izvajamo delavnico mesečno (razen poleti), tako da se potem starši tudi malo razporedijo (do sedaj so bile izvedene 3 delavnice).

Vsekakor se strinjam, da je potrebno na ozaveščanju staršev še veliko narediti in to z letošnjim letom na Muzi tudi počnemo. Na MDDSZ smo prijavili projekt »Psihosocialna in terapevtska pomoč staršem in otrokom, družinam in bližnjim« v okviru katerega potekajo družinska terapija, terapevtska skupina za starše (še v fazi zbiranja članov skupine), predavanja za starše po šolah (prvo predavanje je brezplačno) ter informiranje javnosti preko medijev (predvsem članki) in zloženk, ki jih raznašamo po različnih institucijah (ZD, centri za socialno delo, šole).
Če imate še kakšno idejo, je dobrodošla.

Lep pozdrav!

Vesna

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,
glede na to da delujete v okviru Muze, bi predlagala, da osvežite in ažurirate to spletno stran z aktualnimi informacijami in jo naredite bolj enostavno pregledno. Najbrž se lahko dogovorite z uredniki Pozitivk in tam brezplačno objavite članke in obvestila o dogodkih. Njihova obvestila redno prejema zelo veliko ljudi. Ne bi bilo slaba mesečna objava v kakšni reviji, mogoče v prilogi Ona. Prav tako bi na obvestilih in na vaši spletni strani morala biti povezava do “tega” foruma, če je zaenkrat edini s to tematiko v Sloveniji.

Starši lahko vidijo da je z njihovim otrokom nekaj narobe tudi, če je polnoleten in ne živi z njimi, če so le pozorni nanj. Lahko pa ne vidijo tega tudi če vsak dan spi v njihovem stanovanju in je za njihovo mizo, iz njihovega hladilnika. Verjamem da so danes časi, ko preveč hitimo drug mimo drugega zaradi osnovne eksistence, vendar se je nujno potrebno ustaviti in pogledati vsaj svoje najbližje, kar pa otroci zagotovo so.

Pohvalna so vaša prizadevanja za predavanja staršem v šolah, prav bi bilo da so informirani tudi učitelji, profesorji, vzgojitelji, ker so le ti vsakodnevno v stiku z otroci, ki obiskujejo šolo.

Pozdravljeni, Tatjanaana!

Hvala za vaše predloge, ki so vsi zelo na mestu. Za nekatere izmed njih si že prizadevamo, glede nekaterih bomo še govorili znotraj organizacije. Ozaveščanje je trenutno pomemben del, na katerem delamo in vsak predlog pride prav.

Vse dobro in lep pozdrav!

Vesna

Pozdravljena,

v ponedeljek sem na elektronski naslov Muze poslala email s vprašanjem, pa bi vas vprašala ali bom dobila odgovor?

Hvala.

Mama 1, pozdravljeni!

Včasih se zgodi, da kakšno pošto ne dobimo na mail ali ko pošljemo pošto, je naslovnik ne dobi. Lahko pa tudi, da se je spregledala. Ne vem, bom preverila. Bi vas pa prosila, da pošljete mail še enkrat.

Hvala za razumevanje.

Vesna

Pozdravljeni,
tudi sama sem imela podoben problem, najprej niste dobili moje pošte, potem še niste bili dosegljivi v času vaših uradnih ur (tajnica).
Če imate probleme z mailom, si odprite naslov na gmailu.
lp

Mam2, pozdravljeni!

Se oproščam za nevšečnosti. Ali ste nas potem dobila?

Lep pozdrav, Vesna

Rada bi napisala da sem še enkrat poslala isti mejl in takoj dobila odgovor. Tako da najlepša hvala, kar se mene tiče je vse ok.

Lepo pozdravljeni.

Super, hvala vam.

Lep pozdrav!

Spoštovani, ali so datumi na priponki pravilni? Sreda 14.12., četrtek 14.12. ?????

Pafumček, hvala za opozorilo. Res je napaka. Sem popravila in sedaj so datumi pravilni.

Lep pozdrav, Vesna

New Report

Close