Najdi forum

Lep pozdrav,

ze kaksne pol leta se mi dogaja (zadnje case zmeraj bolj), da se mi hrana dobesedno upira.
Npr. se zjutraj zbudim, zelo lacna. Zelodec se slisi do sosedov. Ko odprem hladilnik, mi gre kar na bruhanje. Edino hrano, ki lahko uzivam brez obcutka slabosti in brez ogabe, je kisla hrana. Vendar pa kisle hrane nesmem jesti, zaradi zelodca.
Pocasi imam tega ze dovolj, saj dostikrat ne morem jesti do vecera (cudno, zvecer se lahko dobesedno nazrem vse hrane).
Kaj bi lahko bilo?

Ste obiskali zdravnika? Če ne vam predlagam, da ga. V bistvu vse kar bi vam jaz povedala bi bilo ugibanje na slepo srečo.
Pojdite k zdravniku in se posvetujete z njim. Če po pregledu ne najdejo fizičnega vzroka in je vse v redu, potem bi bilo dobro razmsiliti o obisku psihologa ali podobni pomoči. Vendar najprej preverite, da ni vzrok fizični.

lp

Tatjana

Pozdravljeni,

pri zdravniku sem ze bila, naredil mi je samo krvne preiskave, katere so bile bp. In to po njegovem mnenju zadostuje, pravi enako kot vi, da so tezave lahko psihicne. Ampak jaz ne mislim tako, splosno pocutje imam zelo dobro, vedno optimisticna, zaenkrat pod nobenim pritiskom, niti stresom. Ostalih tezav na drugih podrocjih nimam (razen tezav z zelodcem, katerega po zdravnikovem mnenju ni treba zdravit, drzat moram samo dieto).
Vedno bolj sem mnenja, da bo treba poiskati pomoc samoplacnisko. Zato me zanima, ce bi mi lahko priblizno priporocili, kaksne preiskave oz. pregledi so sploh smiselni?

Najlepsa hvala za odgovor, lep dan Vam zelim

nova
Uredništvo priporoča

pozdravljeni,

strinjam se z vami, da samo krvne preiskave niso dovolj. Vaš zdravnik bi vas moral poslušati, saj najbolj poznate svoje telo. Če se počutite nelagodno to pomeni, da vzrok zagotovo je, kakšen je pa drugio vprašanje.
Rekla sem, da v kolikor se ne najde noben fizični vzrok, bi lahko potem pomislili na psihične težave. Vendar le pregled krvi nikakor ni dovolj, da bi lahko že avtomatsko rekli, da ni fizično nič narobe.
Pravico imate do drugega mnenja. In v skladu s tem iamte več možnosti. Lahko v vaši ambulanti zaprosite za napotnico drugega zdravnika. vsekakor menim, da bi bil potreben pregled želodca in sicer gastroskopija se temu reče, ki sicer ni prijeten, vendar je neboleč in jabolj pokaže, če je z želodcem kaj narobe. Skušajte se naročiti pri gastroenterologu za pregled, boste pa potrebovali anpotnico. če vam je ne želi dati vaš osebni zdravnik, imate pravico, da ga tudi zamenjate. Lahko pa poskusite dobiti pomoč tudi preko zastopnice pacientovih pravic. Na področju Ljubljane je zastopnica Duša Hlade Zore, uradne ure ima v ponedeljek od 8-15h in torek od 8-13 h. Lahko jo pokličete na tel.št. 01/542-32-85 ali ji pišete mejl [email protected] in vam bo svetovala kako priti do drugega mnenja oz. kaj narediti, če zdravnik ne želi poslati na preiskave naprej.
Vsekakor se strinjam z vami, da so še potrebne preiskave preden lahko rečemo, da je vzrok psihični. Zdravniki se radi izgovarjajo na to včasih prehitro. Kar vztrajajte.

lp

Tatjana

Lep pozdrav
Imam ostarelega očeta (83)nedavno si je ob padcu zlomil stegnenico katero so pred kratkim tudi operirali,po operaciji semu pa upira vsa hrana in tudi tekočine (dehidriral),zaradi česar je že tudi hospitaliziran,vendar nenajdejo vzroka,če smo mu dali pit je začel kašljat kot dasemuje zaletelo.
Kaj bi lahko bilo vzrok?

Pozdravljeni,

žal vam na vaše vprašanje ne znam odgovoriti. Nimam izkušenj, sama nisem zdravnica vendar menim, da je v dobrih rokah v bolnišnici. Če bodo kje našli odgovor kaj se dogaja bodo tam. Če ne najdejo fizičnega vzroka, je lahko tudi psihični. Mogoče bi bilo dobro razmisliti o pogovoru s psihiatrom ali s psihologom. Pri starejših osebah ponavadi pride do zavračanja hrane, kadar se pojavi depresija, če se počutijo osamljeni, težko sprejemajo spremembe, še težje kot ostali. Vredno razmisleka, še posebej, če ne najdejo fizičnega vzroka.
Verjamem, da vas skrbi. Ne pozabite pri tem tudi nase. Da boste lahko pomagali očetu in mu bili v oporo, je pomembno tudi vaše doživljanje te situacije, stresa.

Vse dobro vam želim,

Tatjana

New Report

Close