Najdi forum

Pozdravljeni!

Stara sem 17 let in se prisilno prenajedam. Začelo ko sem shujšala za 10 kg in sem brez večjega problema kg obdržala. Pojedla sem kolikor potrebujem, lahko tudi malo več. Nikoli nisem bila debela zmeraj idelane kg na svojo velikost. Teža mi ni nikoli nihala. Zadnje pol leta sem jedla zelo zdravo, se bolj gibala. Nisem zapadla v anoreksijo, ker sem hotela samo shujšati in težo obdržat. Dokler se nisem zadnji mesec med počitnicami, zgolj zaradi golega dolgčasa začela basati, tudi po 5000 kcal na dan. Dejavnosti v smislu športa nimam nobene. Zadnji teden jem sladkarije non stop. 🙁

Mislim, da št. glede na višino in težo ne povejo nič, če nisi/si zadovoljen s podobo v ogledalu. Če seveda ne zapadeš v obsedeni odpor do hrane in seveda nimaš anoreksije, bulimije. Neokusna vizualna podoba- upadel obraz, da se vidijo kosti -je druga stvar, ampak v mojem primeru ni, saj nisem ekstremno suha.

‘Nabasala’ sem se za 4 kg kar me ne moti, ampak če bom nadaljevala naprej se lahko zredim tudi za 10 kg. Kako naj se odvadim basanje, ker nonstop razmišljam o hrani. Si rečem zdaj se bom pa začela normalno in zdravo prehranjevat v mejah normale, a potem si rečem ah, saj bom drug dan začela, ampak to se ponavlja z dneva v dan. Ko začnem se samo bašem in spravim vase ogromne količine hrane.

Odkar sem shujšala sem tudi bolj samozavestna, ampak, če se bom redila in redila bo samozavest samo padala, kar pa ni dobro za začetek šole. Imam na ‘grbi’ tudi to, da moram spremenit odnos in komunikacijo do ljudi in dobiti prijatelje na novo. Dolga zgodba. Pa tudi razmišljanje o hrani mi bo pri osredotočenosti na šoli in pri učenju, bolj v napoto kot ne. Ampak do šole je samo še dva tedna in v tem času se s takim pretiravanjem v hrani lahko ogromno zredim. Kar bo prineslo samo nesamozavest.

Živim v vasi in je elegantno suha (ne pretirano presuha) podoba oh in sploh zločin. Predvsem po tem ko sem shujšala. In ti vsi ‘težijo’ s hrano samo, da bi se zredil in imel nepotrebno salo. Saj kajpak tako si pa zdrava deklina. Ne razumem zakaj se drugi bolj ubadajo s tvojim videzom kot ti sam s sabo, saj se jaz sprehajam s svojo podobo po svetu ne oni. Sebe niti ne pogledajo. Nekaj časa sem jedla ogromno samo, da bi se za druge zredila, ampak kaj ko sem se začela zdaj prisilno prenajedati in ne morem iz tega. 🙂

Prosim za svetovanje, kako naj se rešim iz tega? Kako naj dobim trdno voljo in neham s tem?
Če ima katera punca podobne težave, bi si lahko dopisovali in se skupaj ‘rešili’ iz tega. 🙂

Najlepša hvala za odgovor

Zdravo,
ja – podpora in izmenjave izkušenj s puncami, ki so v podobni stiski, ti lahko ponudijo nekaj razuemvanja in zagona, da začneš z okrevanjem. Ampak ponavadi ni dovolj, je pomembna tudi pomoč od zunaj. Poglej si še odg. na 2. današnje pismo in – si resnično poišči pomoč, če imaš dovolj prenajedanja…

New Report

Close