Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Motnje hranjenja Kljub normalni prehrani izredno suha!!!

Kljub normalni prehrani izredno suha!!!

Pozdravljeni!
K Vam se obračam,ker sem že čisto obupana!
V otroštvu sem bila vedno bolj suhe narave,nikoli bolana(razen meningitis)..potem pa se je moja “suhost” le še stopnjevala-pri 21 letih sem rodila sina in takoj imam spet borih-47kg..merim pa 168cm..je to normalno?
Marsikdo me vpraša,ali kaj jem :)-pa jem vse,velikokrat tudi hrano,ki zelo redi(kruh,meso,riž,hitra hrana..)pa se ne zredim niti za kg!Roke in noge imam izredno suhe..seveda,ljudje pa buljijo in mislijo,da imam Anoreksijo!!
Zdravnik mi je rekel,da takšna pač sem,da nisem bolna,mene pa skrbi..nihče od mojih staršev ni tako suh-mati ima 60kg,oče105kg..naj omenim,da sem se v nosečnosti zredila do 60kg..
Tudi na zdravniškem pregledu za sužbo sem bila označena kot “podhranjena”!!Sicer sem kadilka..

Najlepša hvala že vnaprej za odgovor!

Gabrijela

Pozdravljena Gabi,

razumem, da vas obremenjuje vaš videz, vendar lahko verjamete zdravniku. Se drugače dobro počutite, nimate nobenih težav ob tej telesni teži? Ste bili kdaj na pregledu za ščitnico, ipd?
Veste poznam kar nekaj ljudi, žensk, ki imajo podobno konstitucijo kot vi in so se ubadale s podobnimi problemi. Čez čas so se sprijaznile s vojo težo in jih potem tudi vpršanja drugih niso motila. Saj niste dolžni razlagati, ljudje si vedno mislijo akr si želijo.
Gre za to, da sebi niste všeč ali vas bolj motijo komentarji mimoidočih, znancev o vašem videzu in podhranjenosti? Če veste, da jeste vse in se kljub temu ne zredite, pa zdravnik ne najde vzroka, potem ste zdravi. Ne glede na to, koliko kg, ste pridobili v obdobju nosečnosti, ženska po porodu zaradi skrbi za otroka in tudi stresa ob prilagoditvi na novo živlejnje in ritem dneva, tudi shujša več kot je imela prvotno težo ob nosečnosti oz. pred tem. To je lahko tudi del tega ritma in se bo telo privadilo nanj in bo potem lahko dobilo nekaj kg. gor.
Bistvene so dve stvari: Če se vi dobro počutite potem je vse v redu in vi se morate sprejeti takšno kot ste, ne pa drugi. Če pa si niste všeč, pa je potrebno pogledati kaj narediti v zvezi s tem – pa ne mislim na pridobivanje teže. Ker lahko, da ne boste mogli pridobiti na teži, še vsaj nekaj časa ali pa sploh ne.

LP

Tatjana

Najprej hvala za odgovor!
V bistvu se v svoji koži dobro počutim,ne zdi se mi,da bi bila bolana,fizično sem zelo močna(kar mnoge čudi..),tako,da mislim,da nisem bolana.ampak človeka vseeno zaskrbi.Mislim,da se morda s tem preveč obremenjujem-kot npr.ženske s preveliko telesno težo,ki ne morejo hujšati,tako se pač jaz nemorem zrediti..
Ampak noro se mi zdi,da so mi na zdravniškem pregledu za službo dejali,da sem “podhranjena”,nihče pa me ni vprašal,ali se počutim bolano..ali je kaj narobe..veste,kako se to neumno sliši..kot da ne poješ ničesar,v resnici sem pa odvisnik od hrane!Sploh zvečer pred TV si rada privoščim nezdrave prigrizke itd..

Najlepša Vam hvala in lepo pozdravljeni!

Gabrijela

New Report

Close