Najdi forum

RADA BI SE ZREDILA !

OJLA.

Stara sem 17 let, visoka 167 in tehtam 51 kg… to je definitivno premalo. Jem zelo veliko, ampak se mi še vseeno ne uspe zrediti 🙁 veliko prijateljic mi pravi da sem presuha.
rada bi se zredila pa nevem kako ? prosim pomagajte mi do večje samozavesti in več kilogramov ( vsaj 56 ).

najlepša hvala :))

Pozdravljena,

verjamem, da ti je neprijetno ves čas poslušati od drugih, da si presuha. Še posebej, če kar naprej to omenjajo. Vendar mi povej, si bila pri zdravnici na pregledu in kaj pravi ona? Načeloma je tvoja idelana telesna teža res okoli 56 kg, ki jih omenjaš. Vendar pa je vsak človeški metabolizem drugačen. Nekateri lahko pojejo marsikaj pa se ne morejo zrediti, čeprav si želijo. Drugi pojedo skoraj nič, pa se jim pozna vsak gram. Mogoče si samo med tistimi, ki imajo hiter metabolizem in se ne moreš zrediti. Mogoče imaš kakšne fizične težave-včasih ščitnica nagaja in je to lahko vzrok, včasih ni nič posebnega.
Ni važno kaj pravijo tvoje prijateljice, važno je kako se ti počutiš v svojem telesu. Si že od nekdaj razmišljala, da si presuha ali se je to povečalo odkar ti govorijo prijateljice? Če si to želiš zaradi sebe same, ne glede na druge potem ti svetujem, da greš k osebni zdravnici in se posvetuješ z njo, kaj v prehrani bi spremenila – če bi pomagalo. Ker če je razlog res v metabolizmu, boš vedno med bolj suhimi. Če ni, ti lahko ona pomaga.
In če je razlog v tem, da si pač bolj med suhimi, ti svetujem, da delaš na sebi na način krepitve svoje samopodobe – da se boš lahko sprejela takšno kot si. Obstaja kar nekaj skupin za krepitev samozavesti – v Ljubljani preko Centra za pomoč mladim vodijo razne delavnice o samozavesti, začneš lahko s knjigo Čar samozavesti ali s knjigo Prehrana od Nike Naik – to ti še posebej priporočam.
Kaj praviš?

Tatjana

najprej hvala za odgovor TatjanaR 🙂

drugače pa sem dosti samozavestna in me ne moti toliko če se prijateljice pritožujejo čez moje kg, vendar bi se vseeno rada malo zredila ( 56 kg ). Zdravnica mi nikoli ni rekla da sem presuha…
sicer imamo že v družini bolj vitke gene..mogoče zato…
zanima me kakšna hrana bi vplivala na to da se zredim?

LP

nova
Uredništvo priporoča

Zdravnica ti nikoli ni rekla da si presuha?
Ojoj, jaz sem 1 cm manjša in imam 1 kg (2) manj pa vsi tako paniko zganjajo 🙂

Za rejenje je dobro za večerjo pojest kakšen mlečni zdrob ali riž, tudi čokolino ali puding sta dobra, glavno da ima veliko OH, ampak vseeno izbiraj zdravo hrano 😉

Ja dejansko je res, da se lahko dodatna teža pridobi z povečanim vnosom ogljikovih hidratov, maščob, ipd. hrane – mogoče kakšni proteinski napitki. Vendar bi bilo res najbolje, da se o tem posvetuješ s svojo osebno zdravnico – da ti pomaga ugotoviti kaj povečati, da ne bo šlo potem v drugi smeri, ki jo nepravilna prehrana prinese – holesterol ipd. Za tega sploh ni nujno, da je človek debel, že tudi suhi ljudje imajo lahko holesterol. Tako, da kar zdravnico vprašaj kaj ti svetuje ali pa bi mogoče lahko se pozanimala, če kje v tvojem kraju obstaja kakšno predavanje na to temo.

lp

Tatjana

Helouu!
Stara sm 17 let, vusoka 157 cm in mam 38kg… A sm ful presuha in kaj naj nardim? Jem kr veliko ampk se ne morm zredit…

Draga Poloncy,
najbolje, da si prebereš prejšnje odgovore v tej temi, ker tu ne bom napisala nič novega, a da na kratko povzamem: različnih postav smo in tudi različno “obdarjeni” s kilogrami, a ob tako nizki teži bi bilo dobro še do zdravnika, da izključi morebitne zdravstvene težave, ki bi lahko vplivale na tako nizko težo…
Sicer pa potem, če se izključi zdravstvene tegobe, je za dodajat stvari, ki vsebujejo več ogljikovih hidratov in maščob, a res je dobro, da prebereš prejšnje odgovore v tej temi, ker je bolj kompleksno kot samo vrsta hrane za dodajat.
Počitek pa tudi pride prav, saj če si precej športna oseba ali “skoz v pogonu”, lahko pokuriš več ko spraviš vase…

Sirup, ki ga uporabljajo za pridobivanje telesne teže je Apetamin, ga pa ni možno dobiti v Sloveniji. Na YT je veliko posnetkov uporabnic.

New Report

Close