Najdi forum

Bolečina v požiralniku

Lepo pozdravljeni!

Star sem 31 let, kadilec. Opravljam delo za računalnikom.
Moja težava pa je naslednja: pred dnevi sem prvič začutil ostro, ne preveč močno bolečino nekje na sredini prsnega koša. Kasneje sem ugotovil, da se bolečina pojavi ob požiranju hrane, pijače ali pri spahovanju. Bolečina je podobna bolečini pri močni želodčni kislini, le da mine takoj, ko se peristaltika umiri.

Prosim za vaše mnenje in nasvet.

LP
Mare

Pozdravljeni,
vaš opis ni prav jasen, morda bi lahko šlo za močno, kratko, zbadajočo bolečino v prsnem košu, ki je pogosto posledica preobremenjenosti ali stresa in sama po sebi ni nevarna. Vsekakor, če se bo še pojavljala, je najbolje, da se oglasite pri osebnem zdravniku, ki bo lahko natančneje opredil, za kakšen tip bolečine gre.

ojla!
Vrjetno si že pozabil na to sporočilo ali pa že veš kaj ti je…jaz bi rekla da imaš gerb (to je refluksna bolezen požiralnika…nič hudega jaz jo imam že vsaj dve leti ,redno jemljem ultop pa je vse ok.Malo se moraš paziti pri prehrani (ne pekoče,ne veliko alkohola,.cigaret .potem pa sam ugotoviš po kateri hrani imaš kislino.
Srečno!Mario napisal:

> Lepo pozdravljeni!
>
> Star sem 31 let, kadilec. Opravljam delo za računalnikom.
> Moja težava pa je naslednja: pred dnevi sem prvič začutil
> ostro, ne preveč močno bolečino nekje na sredini prsnega koša.
> Kasneje sem ugotovil, da se bolečina pojavi ob požiranju hrane,
> pijače ali pri spahovanju. Bolečina je podobna bolečini pri
> močni želodčni kislini, le da mine takoj, ko se peristaltika
> umiri.
>
> Prosim za vaše mnenje in nasvet.
>
> LP
> Mare

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani Mare !

Imela sem podobne simptome, šla sem na gastroskopijo in so ugotovili, da imam refluksno bolezen, torej vračanje (kisle) vsebine iz želodca v požiralnik, zaradi slabega tesnjenja zapiralke med želodcem in požiralnikom; posledično je nastala ranica na požiralniku tik nad zapiralko. Ob lahki hrani večkrat na dan in ob povišanem vzglavju na ležišču se je ranica počasi pozdravila.

Spoštovani Mare !

Imela sem podobne simptome, šla sem na gastroskopijo in so ugotovili, da imam refluksno bolezen, torej vračanje (kisle) vsebine iz želodca v požiralnik, zaradi slabega tesnjenja zapiralke med želodcem in požiralnikom; posledično je nastala ranica na požiralniku tik nad zapiralko. Ob lahki hrani večkrat na dan in ob povišanem vzglavju na ležišču se je ranica počasi pozdravila.

ob poziranju hrane me mocno boli. potem pa bolecina ostane ne tako mocna.prosim za nasvet

Edini možen nasvet je, da se takoj odpraviš k zdravniku. Najbrž ti bo dal napotnico za gastroskopijo, kjer bodo opravili pregled požiralnika – le na ta način lahko dejansko ugotovijo kaj je razlog in primerno ukrepajo!

LP

Tatjana

New Report

Close