Najdi forum

ne morem se zrediti!

ne morem se zrediti!
stara sem 20 let, visoka 164 cm, imam 54 kg. idelano boste rekli. jem normalno, še celo več kot ostali. a to ne pomaga. vseeno sem presuha- to pravijo tudi drugi in tega ne želim več slišat!! kako naj se zredim? (skušam jesti tako pogosto, da sem le redko lačna, a ne pomaga)
naj povem da sem pri 16 letih kar zelo shujšala- namerno, a ni bilo nič hujšega. zavedam se da je bila to moja skoraj največja napaka v življenju!!
kaj bi naredili vi?

Draga Manja,
vas indeks telesne teže je na robu še normalnega, zato pravega vzroka za tak preplah ne vidim. Jejte redno, naj hranjenje vsebuje pestre obroke, z ogljikovimi hidrati in primernimi maščobami.
Če je teža ob tem še vedno ista, morate pač to sprejeti, kar velikokrat pišem: nismo vsi enaki, ne po barvi las, ne oči in tudi ne po konstituciji in se požvižgajte na pripombe drugih.

lp
marija Anderluh

Manjaa, malo v tolažbo:-) – jaz imam isto višino, 164 cm, a 10 kg manj – 44kg!! Pa se tudi ne morem zrediti! Indeksa pa si raje sploh ne računam… :-((
Imate morda zame kak nasvet? (najbrž je moja teža že rizična, ne?)
Pa da ne bo pomote – ne hujšam namerno in nikdar nisem, a se enostavno ne morem zredit, imam tudi nekoliko manjši apetit – mogoče obstajajo kaki pripravki za večji apetit? (pravzaprav se pogosto moram kar prislit, da pojem npr. kosilo, a ne vem, kaj naj naredim…)
Hvala in lp, Teja

nova
Uredništvo priporoča

Ob tako malo informacijah vam težko konkretneje svetujem. Vzroki pomanjkanja apetita so lahko zelo različni, pogovorite se o tem z vašim osebnim zdravnikom. Lahko gre za telesne vzroke, kot je na primer prekomerno delovanje ščitnice in druga hormonska neravnovesja ali nekatere druge bolezni, lahko je to povezano z motnjo vašega razpoloženja, kot to pogosto vidimo pri depresiji. Vsekakor vam svetujem, da se obrnete na osebnega zdravnika, ki bo prek osnovnih preiskav lažje usmeril iskanje vzroka v pravo smer.

Spostovane,

Ne bi rad zvenel kot (pre)tipicen fant, toda verjemite mi da je najbolj sigurna in zdrava pot do malo vecje teze – redna telesna vadba. Mi imamo na nasi vadbi precej punc ki si zelijo povecati tezo. No drasticnih sprememb ni,… je pa pravgotovo sprememba v konstituciji in v misicnam tonusu. To da imamo vsak razlicno postavo itd. se z go. Brecelj seveda strinjam, toda ni res da se glede tega ne da nic naredit!
Tukaj govorim o spremembi nacina zivljenja – torej ne o tem da se pride parkrat,… za mesec ali dva na vadbo (kakrsnakoli ze ta je) ampak o dolgorocnem nacrtu vkljucevanja telesne vadbe v nase zivljenje.
Rezultati so presenetljivi…. in kar je najbolje je da se cloveku zgodi da mu vadba postane v nekaj mesecih zares stvar navade in potem naprej to pocnemo ker se ze takoj po vadbi pocutimo fantasticno!
Problem je seveda zmoznost vztrajanja! Najvec ljudi odneha zaradi tega, ker rezultati takoj na oko niso vidni. Ampak verjemite mi, rezultati se zacno dogajati takoj,… in resnicno niso vidni le na oko!

Torej Manjaa in Teja,
Odlocita se za preizkus redne sportne vadbe in preseneceni bosta! Mogoce najbolje prav za pridobitev nekaj kilogramov je fitnes, saj se pri vadbi z bremenom najbolj aktivno poveca teza in misicni tonus, drugace pa je lahko to karkoli.
Brezplacno pa obe povabim tudi v nas CENTER, ki je sredi centra Ljubljane, da preizkusita tudi kaj ponujamo mi.

Lep pozdrav in vztrajajte se naprej,
Matjaz Hrovat

Fitness center CENTER??

POTREBUJEM POMOČ
STAR SEM 15 LET.
IMAM 60 KG, VISOK SEM 183 CM.NA VIDEZ IZGLEDAM ZELO SUH.JEM ZELO VELIKO VENDAR NE POMAGA.VELIKO SE UKVARJAM TUDI S ŠPORTOM.
KAJ NAJ STORIM?
KAKO NAJ SE ZREDIM?

LP

Pozdravljen Roky,

v obdobju odraščanja se telo posameznika razvija različno. Razlog, da je tvoja telesna teža takšna ni nujno zdravstven – lahko imaš takšno prebavo, ki se čez leta lahko tudi spremeni. Po drugi strani je vprašanje kaj ješ – kakšno hrano? Če se želiš zrediti povečaj vnos maščob, ogljikovih hidratov, več sladkorja, oreščkov,… Kako pogosto se ukvarjaš s športom? Lahko je vnos hrane v telo običajen glede na športne aktivnosti in se skladno s tem porabi – kar je lahko razlog, da imaš telesno težo na isti številki.

Nekateri ljudje so v življenju bolj suhi kot drugi. Takšno konstitucijo telesa imajo že “po naravi” kot temu rečemo.

Tebe moti le to, da si bolj suh-glede na svojo višino-ali še kaj drugega (bi mogoče želel imeti več mišic?)?

Lahko preveriš pri osebnem zdravniku kako je s ščitnico-včasih je tudi to lahko razlog, da se kdo ne zmore zrediti.

Tatjana

Jaz pa merim 173, imam pa 52 kg in se tudi zelo zelo težko zredim in se sama ustrašim svoje suhosti, ampak ne morem veliko spremeniti. Če se že uspem zrediti, zelo hitro zopet skujšam, tak da ne vidim več smisla v tem, se poskušam sprijaznit.

New Report

Close