Najdi forum

Spoštovana dr. Ana !
Vedno sem rada jedla, redila sem se čez zimo, poleti pa shujšala. Teža je bila skoraj normalna, pod 60 kg na 165 cm višine. Pri 44 letih sem sem dosegla 63 kg in se ne znam ustaviti. Ko se počutim sita, jem naprej iz jeze.
Probelm je naslednji. V zadnjih časih sem sita z eno kepico sladoleda, medtem ko sem v preteklosti lahko pojedla štiri, s smetano !
Če se odoločim za dijeto, in za kosilo pojem en paradižnik, pol kumarice, košček polnozrnatega kruha in jogurt, mi je slabo od sitosti ! Tudi na videz je želodec zelo napet.
Je pri mojih letih toliko hrane preveč ? Ali je možno da je želodec poln česa drugega ?

Vnaprej se vam zahvaljujem Anna

Draga Hannah,
pismo ste naslovili s “prenajedanje”, zato vam bom polega drugega odgovorila tudi na tisto, kar sicer navedete mimogrede, ne pa kot problem: da ko ste sita, še kar naprej jeste, in to iz jeze. Če se to dogaja precej pogosto in v večjih količinah (kot je kepica ali dve sladoleda extra) bi bilo dobro, da se posvetujete s kakšnim strokovnjakom v živo, da vam pomaga pri tem, da bi se z jezo spopadli in jo izražali na nek drug način, ne pa preko hrane.
Iz pisma ni razbrati, za koliko vam je teža do sedaj nihala, ko omenjate, da se pozimi redite, poleti pa hujšate – če je to več kot le par kilogramov, naj vam povem, da je to precejšnja obremenitev za vaše telo, ki se mora prilagajati vašim skokom pri teži in da bi bilo tudi v tem primeru dobro, da si poiščete pomoč, da se nihanje ublaži. A zares le, če hočete in vam to predstavlja problem.
Drugače pa me je kar malo zbegalo vprašanje, kako to, da ste tako hitro sita – po kepici sladoleda ali običajni malici (vsaj tako bi rekla tistemu, kar naštevate). resda se telo in metabolizem z leti spreminja, a če vas to skrbi, potem obiščite svojega zdravnika, saj sem jaz svetovalka – dipl. soc. delavka po stroki.
Lep pozdrav,
Ana Ziherl

New Report

Close